Valstybės atkūrimo 100-mečiui bus kuriama 12 filmų. Tam skirtas milijonas

Lietuvos kino centras skelbia

Iš viso buvo paremta 12 kino projektų, o bendra jiems skirta suma – 999 388 eurai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Iš viso buvo paremta 12 kino projektų, o bendra jiems skirta suma – 999 388 eurai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 31, 2017, 2:38 PM, atnaujinta Apr 6, 2017, 7:59 PM

Konkurse galėjo dalyvauti ilgametražio vaidybinio, dokumentinio, televizinės meninės dokumentikos bei trumpametražio animacinio filmų projektai. Iš viso konkursui pateikta 20 paraiškų, kurias apsvarstę Kino tarybos nariai finansavimą rekomendavo skirti kino projektui „Švelnūs kariai“ (gamintojas VšĮ „Moonmakers“).

Tai dokumentinis režisierės Marijos Stonytės filmas apie moteriškumo susidūrimą su kieta kareiviška regula ir moters atsidūrimą tradiciškai vyriškoje profesijoje. Taip pat – kino projektui „L komanda“ (gamintojas VšĮ „360 laipsnių filmai“).

Režisierius Andrius Lekavičius dokumentiniame filme ketina papasakoti apie pirmąjį Lietuvos specialiosios paskirties būrį, 1991-1992 metais tapusį atkuriamos Lietuvos kariuomenės elitu.

„Naujoji Baltijos banga“ (gamintojas UAB „Ultra Nominum“) – tai dokumentinis režisieriaus Audriaus Stonio ir režisierės iš Latvijos Kristinos Briedės bendras filmas, skirtas poetinės dokumentikos pradininkams ir jų ypatingos kino kalbos susiformavimui sovietmetyje.

„Kelionės į Lietuvą“ (gamintojas UAB „Ultra Nominum“) – šiame dokumentiniame režisierės Ramunės Rakauskaitės filme bus nostalgiškai ir šmaikščiai pasakojama apie pirmąsias Amerikos lietuvių akistatas su sovietine Lietuva, užfiksuotas mėgėjiško kino juostose, fotografijose ar prisiminimuose.

„Tas žodis – Lituanie“ (gamintojas VšĮ „Ketvirta versija“). Dokumentinio režisierės Martinos Jablonskytės-Gelucevičienės filmo idėja – iliustratyviai nupasakoti Lietuvos delegacijos vaidmenį Paryžiaus taikos konferencijoje 1919 m.

„Greimas. Varžtų sistema“ (gamintojas VšĮ „Filmų KOPA“). Šiame dokumentiniame režisieriaus Sauliaus Beržinio filme bus pasakojama apie pasaulinio garso mokslininką ir intelektualą Algirdą Julių Greimą, kurio 100 metų gimimo metinės – 2017 m.

„Purpurinis rūkas“ (gamintojas VšĮ „Studija 2“). Tai režisieriaus Raimundo Banionio vaidybinis filmas apie dramatišką pagrindinio veikėjo istoriją pokario Lietuvoje. Filme vystoma tikros ir skaudžios, savo žmogiškumu persmelkiančios kaltės ir atgailos tema.

„Corcovado Borealis“ (gamintojas VšĮ „Čiobreliai“). Šiame režisieriaus Karolio Kaupinio vaidybiniame filme bus pasakojama apie tarpukario geografijos profesorių ir jo pastangas įtikinti šalies vyriausybę kuo greičiau sukurti atsarginę valstybę užjūryje taip tikintis išgelbėti šalį nuo pražūties.

„Angelų takais“ (gamintojas „Okta“). Tai trumpametražis animacinis režisierės Kristinos Buožytės virtualiosios realybės projektas, kuriame skambant Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikai žiūrovas bus perkeltas į trimatę autoriaus paveikslų erdvę.

„Šviesa“ (gamintojas „Doctor Anima“). Animaciniame trumpametražiame režisieriaus Gedimino Šiaulio filme simboliniais vaizdais bus nupasakojamas gimtojo žodžio kelias – knygnešių pasiaukojimas, trėmimų į Sibirą banga bei kova už nepriklausomybę.

„Nijolė. Antanas. Lietuva“ (gamintojas VšĮ „Just a moment“). Tai dokumentinis režisierių Marijos Cecilijos Reis (Maria Cecilia Reyes) ir Sandro Bozolo (Sandro Bozzolo) filmas apie lietuvių kilmės filosofą, matematiką ir politiką Antaną Mockų ir jo motiną – menininkę Nijolę Šivickas bei jų išgyvenimus atvykus į Lietuvą.

„Europos parkas. Pradžia“ (prod. VšĮ „Dokumentika“). Režisierius Algirdas Tarvydas televizinės meninės dokumentikos filme, pasitelkdamas archyvinius kadrus, ketina papasakoti, kokioje politinėje atmosferoje buvo dedami „Europos parko“ įkūrimo pamatai.

Pateikti projektai buvo vertinami atsižvelgiant į programos prioritetus: Lietuvos valstybinio ir kultūrinio gyvenimo tradicijos atvėrimas šiuolaikinei Lietuvos visuomenei, visų pirma – vaikams ir jaunimui, šios tradicijos kaip neatskiriamos dabarties gyvenimo dalies interpretavimas, taip pat Lietuvos, jos istorijos, šių dienų tautos ir valstybės gyvenimo pristatymas pasauliui, kūrybiškos Lietuvos ir pasaulio sąveikos skatinimas, Lietuvos gyventojų ir išeivijos telkimas šiuolaikinės Lietuvos valstybės stiprinimui ir jos paveldo išsaugojimui.

Lietuvos kino centras valstybės atkūrimo 100-mečio konkursą rengia nuo 2015 m. pabaigos. Pirmajame etape buvo paremtos 15-os filmų idėjos, antrame – 15 kino projektų parengiamiesiems darbams. Keturi kino projektai – „Naujoji Baltijos banga“, „Šviesa“, „Angelų takais“, „Tas žodis – Lituanie“ – konkurse dalyvauja nuo pirmojo etapo.

Lietuvos kino centras numato skelbti papildomą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtų filmų gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo konkursą. Paraiškos bus priimamos nuo gegužės 15 d.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.