Nepraleiskite progos atrasti japonų kino talentus

Japonijos ambasada Lietuvoje kartu su Japonijos fondu visus kviečia į jau tradicija tapusį Japonijos kino festivalį. Šiemet jau 17-ąjį kartą rengiama kino šventė bus išskirtinė ir nuo kovo pabaigos pasklis po įvairius Lietuvos miestus bei truks beveik tris mėnesius. Japoniškais filmais galės mėgautis žiūrovai ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Alytuje, Plungėje ir Visagine.

 Kadras iš filmo „Virtuvės samurajai“.
 Kadras iš filmo „Virtuvės samurajai“.
 Kadras iš filmo „Virtuvės samurajai“.
 Kadras iš filmo „Virtuvės samurajai“.
Kadras iš filmo „Romos termos“.
Kadras iš filmo „Romos termos“.
Kadras iš filmo „Romos termos“.
Kadras iš filmo „Romos termos“.
Kadras iš filmo „Mamešiba“.
Kadras iš filmo „Mamešiba“.
Kadras iš filmo „Mamešiba“.
Kadras iš filmo „Mamešiba“.
Kadras iš filmo „Niekas neapgins“.
Kadras iš filmo „Niekas neapgins“.
Kadras iš filmo „Niekas neapgins“.
Kadras iš filmo „Niekas neapgins“.
Daugiau nuotraukų (8)

Lrytas.lt

2018-03-16 14:13

Šiemet festivaliui pasirinkti keturi skirtingo žanro filmai, leisiantys geriau pažinti Japoniją: filmai perteikia ypatingas šeimos akimirkas ir tarpusavio santykius, nukelia į istorinius samurajų ir netgi į senovės Romos laikus, atskleidžia šių dienų visuomenėje vyraujančias baimes ir stereotipus, mėgina pažvelgti į atsiskyrėliško gyvenimo keliamus iššūkius, leidžia pasimėgauti Japonijos kraštovaizdžiu ir susipažinti su lietuviams kiek neįprastomis japonų tradicijomis.

Šio festivalio repertuaro, ko gero, vienas geriausiai japonams žinomų filmų – „Romos termos“ (angl. „Thermae Romae“, jap. „Terumae Romae“), sukurtas režisieriaus Hideki Takeuči pagal itin populiarios japonų manga komiksų kūrėjos Mari Jamazaki to paties pavadinimo mangą.

Filmas vaizduoja senovės Romą, kada pirčių architektas Liucijus (akt. Hiroši Abe) netyčia nusikelia į ateitį ir atsiduria šių laikų japoniškoje viešojoje pirtyje. Liucijus keliauja laiku ir pritaikydamas japoniškus kultūros elementus Romoje netrukus tampa žymiu pirčių ekspertu. Nuotaikingas filmas ir pagrindinio herojaus patiriami nuotykiai nesunkiai užkariaus tiek jaunųjų, tiek vyresnių kino žiūrovų simpatijas.

Antrasis festivalio filmas – „Virtuvės samurajai“ (angl. A Tale of Samurai Cooking – A True Love Story“, jap. „Bushi no kondate“). Į Edo periodo samurajų laikus nukeliantis režisieriaus Asahara Juzo filmas pristato kiek netikėtą samurajų klano gyvenimo pusę.

Tai istorija apie vieną samurajų giminę, padėjusią pamatus vadinamiesiems „virtuvės samurajams“, kurių užduotis – tiekti patiekalus vietos valdovui. Šios giminės lyderio sūnus ir įpėdinis Jasunobu (akt. Kengo Kora) nėra linkęs į maisto gamybą ir mieliau renkasi kardus nei virtuvinius įrankius. Tokį jo nusistatymą bando pakeisti naujoji žmona Haru (akt. Aya Ueto), be galo užsispyrusi, tačiau gerais įgūdžiais virtuvėje pasižyminti virtuvės meistrė.

Kitas festivalio filmas – režisieriaus Toru Kamei drama „Mamešiba“ (angl. „Mameshiba“, japn. „Yoju Mameshiba“) (2009, 106 min.), subūrusi nemažai pasižymėjusių japonų televizijos serialų bei kino aktorių, iš kurių pagrindinis – Džiro Sato – atlieka itin įsimintiną ir nekasdienišką vaidmenį.

Pagrindinis filmo herojus – vidutinio amžiaus vyras, vardu Džiro (akt. Džiro Sato), gyvena su tėvais, neturi darbo, yra namisėda ir nemėgsta bendrauti su kitais. Po tėvo mirties Džiro motina pabėga ir palieka jam kelių mėnesių šuniuką, vardu Ičiro, bei keletą nuorodų, padėsiančių ją surasti. Džiro yra priverstas išeiti į platųjį pasaulį.

Ketvirtasis festivalio filmas – režisieriaus Ryoiči Kimizukos įtampos kupinas trileris „Niekas neapgins“ (angl. „Nobody to watch over me“, jap. „Daremo mamotte kurenai“), atveriantis modernioje visuomenėje vyraujančias baimes, pasakoja šeimos dramą dėl žmogžudyste apkaltinto nepilnamečio sūnaus. Žiniasklaidos dėmesio persekiojami ir visuomenės pasmerkti likę šeimos nariai ir policijos detektyvas, besistengiantis nuo šio dėmesio apsaugoti sumišusią kaltinamojo seserį, patiria didelių sunkumų, siekdami išsivaduoti iš susidariusios situacijos.

Visi festivalio filmai bus rodomi originalo kalba, turės lietuviškus ir angliškus subtitrus.

Papildomos informacijos apie rodomus filmus ieškokite Japonijos ambasados tinklalapyje. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.