Atvirai apie seksualinius kompleksus: jie ne liga, o kardas

Seksualiniai kompleksai yra ne yda, kaip persivalgymas, puikybė ar girtuokliavimas, ir ne liga. Jie – mūsų santykių su svarbiais žmonėmis skydas ir kardas. Jie gali būti mūsų stiprybė, tačiau kita vertus – smaugianti kilpa ir varžančios grandinės, kaustančios mūsų laisvę mėgautis mylėjimusi ir meile. Apie tai rašoma leidyklos „Alma littera“ išleistoje knygoje „Complexus Amoris“.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Dec 29, 2014, 12:06 PM, atnaujinta Jan 18, 2018, 1:14 AM

Kaip atpažinti, suprasti, priimti ar pakeisti savo ir artimųjų seksualumą? Į šį ir kitus su seksualiniais kompleksais susijusius klausimus naujoje knygoje išsamiai atsako psichologas Andrius Kaluginas. „Complexus Amoris“ pirmą kartą atvirai gvildenami visi seksualiniai kompleksai. Jie pateikiami pagal aiškią ir praktiškai pritaikomą struktūrą: pavadinimas ir jo paaiškinimas, realūs pavyzdžiai, išsamus aprašymas, komplekso priežastys ir pasekmės bei konkretūs jų įveikimo būdai.

Knygoje galima atrasti daug netikėtų praktinę naudą turinčių sąsajų, užslėptų ryšių, atpažinti žmonių elgesio motyvus, logiką bei pasekmes. Joje gausu paprastų gyvenimiškų pavyzdžių, probleminių zonų aprašymų, kasdieniniame gyvenime pritaikomų patarimų bei rekomendacijų.

„Knygoje paliesta labai daug temų – kalbama apie intymumą ir seksualumą, libido, psichoemocinę energiją, erotinį intelektą, sutarimą su savimi, bazinius psichologinius kompleksus, istorines asmenybes. Tačiau pagrindinį dėmesį skyriau moterų ir vyrų seksualiniams kompleksams. O skiriu knygą visiems, kurie domisi santykių psichologija ir savęs pažinimu. Ji parašyta paprasta, lengvai suprantama kalba, todėl skaitytojui nebūtina turėti specialių psichologijos žinių“, – apibūdino naują leidinį „Complexus Amoris“ jo autorius A. Kaluginas.

Pasak psichologo, knygos idėja buvo brandinta kelerius metus, o pradėti rašyti apie seksualinius kompleksus paskatino daugelio žmonių prašymai sudėti visas savo žinias ir patirtį šia tema į vieną, aiškiai struktūruotą ir suprantamai parašytą tekstą. Pasak A.Kalugino, žmonės neįvertina to, kad seksualiniai kompleksai gali lemti iki 80 proc. intymaus elgesio ir mąstymo santykiuose.

„Seksualiniai kompleksai yra sąmoningi arba nesąmoningi žmogaus išgyvenimai, darantys įtaką jo seksualiniam elgesiui, gyvenimo būdui, mąstymui, potraukiams ir bendravimui. Į juos yra linkęs kiekvienas žmogus“, – pabrėžė A. Kaluginas.

Jo teigimu, psichoterapija seksualinių kompleksų nelaiko iškrypimu. Jie formuojasi kartu su žmogaus asmenybe ir charakteriu psichoseksualinės raidos metu: vaikystėje, paauglystėje, lytinio brendimo laikotarpiu.

„Jeigu bręstantį žmogaus seksualumą nuolat lydi apribojimai, nuodėmės, nešvankumo pojūčiai, su jais susijęs kaltės jausmas ir neišvengiamos bausmės laukimas, psichika formuoja atitinkamą charakterį – kompleksų sukaustytą asmenybės ego, kuris stipriausiai pasireiškia atsiradus poreikiui mylėti ir mylėtis. Būtent todėl aš kviečiu domėtis šia tema ir atsikratyti meilę bei seksualumą kaustančių gniaužtų, išlaisvinti užslopintą seksualinę energiją, susidėlioti mintis ir mėgautis visaverčiu lytiniu gyvenimu“, – aiškino A. Kaluginas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.