Vilniaus knygų mugė sulaukė beveik 63 tūkst. lankytojų

Keturias dienas parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje Vilniaus knygų mugėje šiemet apsilankė 62 840 žmonių. Organizatorių teigimu, toliau stebima augančio susidomėjimo renginiais bei diskusijomis tendencija, o užsienio svečiai stebisi lietuvių meile literatūrai ir knygos grožiui.

Užsienio svečių akimis, atrodome „išprotėjusi“ dėl knygų ir skaitymo šalis.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Užsienio svečių akimis, atrodome „išprotėjusi“ dėl knygų ir skaitymo šalis.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 27, 2017, 12:44 PM, atnaujinta Apr 8, 2017, 11:10 PM

Išprotėję dėl literatūros

Parodų ir kongresų centro „Litexpo“ parodos grupės vadovės Mildos Gembickienės manymu,  susidomėjimas mugės renginiais byloja, jog mugė  keičia rūbą - kultūros renginiai tampa  svarbiausia jos dalimi.

„Šiemet siūlėme per 400 įvairiausių renginių, susitikimų, pristatymų ir diskusijų. Ir visi jie surado savo auditoriją. Vilniaus knygų mugė tampa vieta, kurioje ne tik perkamos knygos, kalbamasi apie literatūrą, bet ir plačiai žvelgiama  į kultūrą,  ieškant atsakymų į svarbius ir kartais nepatogius klausimus. Keturioms dienoms į mugę  persikelia ne tik kultūrinis, bet ir visuomeninis gyvenimas, kurio dalimi gali tapti kiekvienas“, – teigė M. Gembickienė.

Užsienio svečių akimis, atrodome „išprotėjusi“ dėl knygų ir skaitymo šalis. Keturias dienas į susitikimus ir pokalbius ėję lankytojai stebino net visko mačiusius užsienio svečius.

„Nuostabu, kiek daug žmonių atėjo ne tik į mugę, bet ir į susitikti su mumis. Ispanijoje į knygos pristatymą dažniausiai ateina 15 žmonių: rašytojo tėvai, šeimos nariai, draugai, pora tolimesnių giminaičių ir dar keli atsitiktiniai žmonės. O čia knygomis ir autoriais domisi pilnos salės – žmonės, kurie  mūsų nepažįsta, bet nori atrasti.  Ir jie ne tik klausosi, bet ir klausia, aktyviai dalyvauja pokalbiuose“, – dalijosi įspūdžiais ispanų rašytojas Francescas  Mirallesas.

Legendinis lenkų iliustratorius Josefas Wilkonis, knygų mugėje ne tik susitikęs su skaitytojais, bet ir rengęs dirbtuves,  atkreipė dėmesį į žmonių akis, kurios esą atspindi mugės atmosferą.

„Su kokia meile jie varto, žiūri knygas, parašytas jiems nesuprantama kalba. Bet visi jaučia knygos grožio trauką“, – stebėjosi 89 metų  iliustruotojas prieš gražiausių Čekijos knygų parodos atidarymą.

Trokšta lietuvių autorių knygų

Mugės lankytojai vienodai domėjosi Lietuvos ir užsienio autoriais ne tik renginiuose, bet ir rinkdamiesi knygas.

„Leidėjai šiemet džiaugiasi išaugusiais pardavimais ir neslūgstančiu  susidomėjimu lietuvių autorių kūryba. Tai jau kelerius metus stebima tendencija, kuri nesikeičia – ją patvirtina ir pilnas sales surenkantys lietuvių autoriai. Anksčiau tokios sėkmės galėjo tikėtis tik užsieniečiai“, – pastebėjo leidyklos „Tyto Alba“ vadovė ir mugės organizacinio komiteto narė Lolita Varanavičienė.

Pastebima, kad šiemet mugėje leidyklos pristatė itin daug literatūrinių naujienų.

„Išskirtinai daug knygų naujienų šiemet buvo atvežta į mugę tiesiai iš spaustuvių. Taigi skaitytojai kai kurias knygas čia galėjo pavartyti vos ne pirmą kartą. Kita vertus, gerų pardavimų receptas būtų, ko gero,  toks: jei nori, kad knygą gerai pirktų per Vilniaus knygų mugę – išleisk ją prieš Kalėdas“, – tvirtino  leidyklos „Baltos lankos“ generalinis direktorius Saulius Žukas.

Muzikos salę užliejo pokalbiai

Šiemet Vilniaus knygų mugėje savo vietą  vėl rado garsiausi šalies muzikos atlikėjai bei leidėjai. Muzikos salės organizatorių teigimu, tai, kad programoje dominavo pokalbiai su atlikėjais,  padėjo ištirpdyti barjerus tarp scenos ir stoviniuojančių atlikėjų   gerbėjų.

„Muzikos salės idėja  gimė iš noro sukviesti visus į vieną erdvę, sukurti sąlygas bendrauti be barjerų ne tik atlikėjams tarpusavyje, bet ir su klausytojais. Tai, kad šiemet programoje dominavo ne pasirodymai, bet pokalbiai, programą itin praturtino, o ribas tarp atlikėjų ir klausytojų dar labiau ištrynė. Buvo puiki proga išgirsti įdomių istorijų, sužinoti, kaip gimsta visų mėgstama muzika, kas sukasi atlikėjų galvose, kaip jie mato pasaulį ir kas jiems svarbu.

Pokalbių dalyviais galėjo tapti patys mugės lankytojai užduodami klausimus ir išgirsdami atvirus  atsakymus. Taigi didelio dėmesio sulaukė ne tik pati muzika, bet ir jos kūrėjai“, – džiaugėsi  AGATA projektų vadovė, Muzikos salės kuratorė Justina Baliūnaitė.

Paskutinę mugės dieną jau tradiciškai paskelbta ir kitų metų Vilniaus knygų mugės tema. 2018 m. vasario 22-25 d. vykstanti mugė visus neabejingus žodžiui ir kūrybai kvies su tema „Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.