Aktoriaus D.Banionio jubiliejui parengta virtuali paroda

Nacionalinėje Martyno Mažvydo

Daugiau nuotraukų (1)

ELTA ir lrytas.lt inf.

Apr 30, 2014, 6:45 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 10:39 AM

Parodoje apžvelgiama D. Banionio biografija, jo kūrybinė veikla Panevėžio dramos teatre, supažindinama su aktoriaus vaidmenimis spektakliuose, kino ir televizijos filmuose. Čia gausu fotografijų galerijų, leidinių, kolegų aktorių, režisierių, kino ir teatro kritikų atsiliepimų bei prisiminimų.

Virtualioje parodoje taip pat galima išvysti režisieriaus Rimanto Tereso dokumentinį filmą „Donatas Banionis. Asmenybės kelias“, vaidybinių filmų ištraukas.

Šiemet aktorius D. Banionis už Juozo Miltinio teatro legendos tąsą šiuolaikiniame kine ir teatre buvo apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija, jubiliejaus proga jam įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Pradėjęs vaidinti pas Juozą Miltinį Panevėžyje, šio teatro scenoje D. Banionis sukūrė daug puikių vaidmenų. Nuo 1980 m. D. Banionis vadovavo Panevėžio dramos teatrui, buvo jo vyriausiasis režisierius, direktorius ir meno vadovas.

Per savo gyvenimą lietuvių ir užsienio režisierių kino filmuose aktorius sukūrė daugiau nei 80 vaidmenų. Karjerą kine pradėjo keliuose lietuviškuose filmuose, vėliau daugiausia vaidino rusiškuose ir vokiškuose filmuose.

Pirmasis aktoriaus filmas - 1959 m. režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus „Adomas nori būti žmogumi“, vėliau - „Vienos dienos kronika“ (1964 m.), „Marš, marš, tra-ta-ta!“ (rež. Raimondas Vabalas, 1964 m.). Ketvirtasis filmas „Niekas nenorėjo mirti“ (1965 m., rež. Vytautas Žalakevičius) atnešė aktoriui tarptautinę šlovę. 1966 m. aktorius nusifilmavo nedideliame kunigo vaidmenyje režisieriaus Eldaro Riazanovo komedijoje „Saugokis automobilio“. Po metų buvo pakviestas filmuotis Michailo Kalatozovo filme „Raudonoji palapinė“. Tai buvo bendras SSRS ir Italijos kino projektas. Vaidmuo buvo nedidelis, bet teko padirbėti su aktoriais Šonu Koneriu (Sean Connery), Luidžiu Vanukiu (Luigi Vannucchi), Piteriu Finču (Peter Finch). Netrukus D. Banionis filmavosi pas garsųjį režisierių Grigorijų Kozincevą filme „Karalius Lyras“.

1970 m. vokiečių režisierius Konradas Volfas (Konrad Wolf) pakvietė D. Banionį suvaidinti didįjį ispanų dailininką Fransiską Goją. Režisierius Andrejus Tarkovskis pakvietė D. Banionį filmuotis jo kurtame filme „Soliaris“. Šis filmas pelnė apdovanojimą Kanų kino festivalyje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.