Japonijos kultūrą kūrė ir geišos

Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia susipažinti su Japonijos tradicine popkultūra. Lapkričio 4–8 dienomis vyks renginių ciklas, kurio metu pirmą kartą Lietuvoje bus rodomas dokumentinis filmas „Ponia Minako – paskutinė geiša“ bei pristatoma Edo kultūra.

Ponia Minako – paskutinė geiša.
Ponia Minako – paskutinė geiša.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Oct 24, 2014, 7:22 PM, atnaujinta Jan 24, 2018, 6:50 PM

Edo kultūrą kūrė ne nuostabiais rūbais išsipuošusios princesės ar valdžią turėję samurajai. Edo kultūra buvo kuriama ir išlaikyta paprastų Edo žmonių. Jošivara malonumų kvartalas buvo vienintelis geišų rajonas Edo mieste (dabartinis Tokijas). Aukščiausio rango malonumų kvartalo nuolatiniams klientams geišos buvo puikios įvairaus meno rūšių atlikėjos: šiamiseno, rankomis mušamų būgnų, japoniškų taiko būgnų atlikėjos bei dainininkės. Todėl jos daug metų kiekvieną dieną daug praktikuodavosi. Jei neišlaikydavo visų menų egzaminų, geiša taip ir netapdavo.

Kariams buvo draudžiama įeiti su kardu į Jošivaros malonumų kvartalą. Sakoma, jog Jošivara yra vieta, kur radosi Japonijos taiki kultūra. Ši paprastų žmonių sukurta Edo kultūra bus pristatyta per Jošivaros geišas, apie kurias pasakojama dokumentiniame filme, bei daigakuros žongliravimo pasirodymą.

Dokumentinis filmas „Ponia Minako – paskutinioji geiša“ - Jošivaros malonumų kvartalo menų ir paskutinės jų atlikėjos istorija. Dokumentinis filmas buvo kuriamas nuo 2005 m. vasaros iki 2010 m. sausio mėn. artimai bendraujant su Jošivaros geiša ponia Minako, kuri aktyviai užsiėmė savo veikla iki pat 2010-ųjų, kai sulaukusi 90-ies metų iškeliavo anapilin. Dėl 1958 metais išleisto įstatymo Jošivaros malonumų rajonas buvo priverstas baigti savo veiklą, tačiau ponia Minako savo veiklą tęsė kituose malonumų rajonuose už Jošivaros ribų. Ši jos veikla užfiksuota dokumentiniame filme.

Daikagura – tradicinis žongliravimas. Tradiciškai daikagura buvo tarsi talismanas žmonėms, kurie varė lauk velnius. Per pasirodyma naudojamas japoniškas skėtis, o ant jo viršaus yra žongliruojami įvairūs  daiktai.

Renginiai vyks:

Lapkričio 4 d. (antradienis) 17 val.

Kovalevskio auditorija, Vilniaus universiteto Orientalistikos centras (Universiteto g. 5, Vilnius)

1. Dokumentinis filmas „Ponia Minako – paskutinė geiša“.

2. Prof. emerito iš Rikijo universiteto Kendži Vatanabė paskaita „Kardai, Jošivaros malonumų kvartalas ir Japonijos kultūra“.

Lapkričio 7 d. (penktadienis) 17 val. 30 min.

I-414 Konferencijų salė, Mykolo Romerio universitetas (Ateities g. 20, Vilnius)

1. Dokumentinis filmas „Ponia Minako – paskutinioji geiša“.

2. Kacumaru Okinaja daikagura pasirodymas. 

Lapkričio 8 d. (šeštadienis) 15 val.

Didžioji aula, Vytauto Didžiojo universitetas (Gimnazijos g. 7, Kaunas)

1. Dokumentinis filmas „Ponia Minako – paskutinioji geiša“.

2. Kacumaru Okinaja daikagura pasirodymas.

Per visus renginius bus eksponuojami Ukiyo-e, tradicinis japoniškas medinis apavas ir  kt.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.