Dažniausiai savo piešinius A.Gricius dovanodavo draugams, artimiesiems, kurie menininką vadindavo Guga. Iš čia – ir parodos pavadinimas. Ir piešinių pagrindinis personažas – Guga.
„Piešiniuose pagrindinis personažas yra pats autorius Guga. Ir jis vis patenka, kaip koks Miunchauzenas, į keisčiausias, šmaikščias ir komiškas situacijas“, – pasakoja ekspozicijos architektė Skaistė Kazarauskaitė.
Autorius, pasak parodos rengėjų, tarsi įtraukia žiūrovą į žaidimą. Toks žaidimas kartais gali atrodyti beprasmis, kaip pvz., šokinėjimas per gumą, bet suteikia savotiškos palaimos. Piešiniuose autorius sukuria šmaikštų „gugišką“ žaidimo stilių.
„Dailė ir menas leidžia mums pakilti virš kasdienybės, virš tikroviškumo, humoras mums leidžia lengviau pereiti gyvenimo kliūtis“, – tikina S.Kazarauskaitė.
Parodoje, kuri Antano Mončio namuose-muziejuje veiks iki rugpjūčio pradžios, lankytojai galės susipažinti ir su A. Griciaus iliustruotomis rašytojo Liudviko Jakimavičiaus knygomis. Pagal vieną iš jų – „Gaisrininkų legendos“ – A.Gricius yra režisavęs to paties pavadinimo televizijos spektaklį.