Kartu su muzikantais – į XIX a. vidurio romantiką

Pirmą kartą Lietuvoje viešėsiantis šveicarų altininkas Christophas Schilleris ir jau antrą kartą mūsų krašte pasirodysiantis austrų smuikininkas Christianas Altenburgeris spalio 3 d. Vilniaus rotušėje grieš su lietuvių jaunosios kartos atlikėjais smuikininke Dalia Dėdinskaite, violončelininku Glebu Pyšniaku ir pianiste Simona Zajančauskaite.

Pasaulinio garso žvaigždės smuikininkas C.Altenburgeris (kairėje)ir altininkas C.Schilleris atvys į Lietuvą.
Pasaulinio garso žvaigždės smuikininkas C.Altenburgeris (kairėje)ir altininkas C.Schilleris atvys į Lietuvą.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Sep 30, 2015, 10:51 AM, atnaujinta Oct 12, 2017, 5:42 PM

Per muzikinę kelionę į XIX a. vidurio romantiką klausytojus muzikai lydės atlikdami Roberto Schumanno bei Johanneso Brahmso fortepijoninius kvintetus.

Austrijoje superžvaigžde tituluojamas prof. Ch.Altenburgeris teigė, kad viename koncerte groti J.Brahmso ir R.Schumanno kvintetus – nepaprastai žavinga. „Juk J.Brahmsas ir R.Schumannas buvo ne tik artimi draugai – jie abu darė labai stiprią įtaką visai romantizmo epochos muzikai. Šių kompozitorių fortepijoniniai kvintetai yra, ko gero, populiariausi, bet kartu ir sudėtingiausi kūriniai, parašyti šiai sudėčiai“, – kalbėjo smuikininkas.

Anot Lietuvoje pirmą kartą pasirodysiančio šveicarų altininko prof. Ch.Schillerio, šių dviejų kompozitorių muzikos ne tik išskirtinis skambesys, bet ir istorija. „R.Schumannas mezgė itin glaudų ryšį su J.Brahmsu ir palaikė jį̇ nuo pat karjeros pradžios. J.Brahmsui buvo labai svarbi R.Schumanno žmonos – Claros Schumann – nuomonė apie kūrinį op. 34, kuris buvo pradėtas rašyti styginių kvintetui (dviem smuikams, altui ir dviem violončelėms), tačiau šis variantas yra dingęs. Vėliau kūrinys buvo perdarytas į sonatą dviem fortepijonams, ši versija atliekama ir šiandien, o galutinis kūrinio variantas yra fortepijoninis kvintetas. Viename koncerte atliksime net du kvintetus – tai puiki galimybė patiems atlikėjams ir klausytojams atrasti abiejų kompozitorių stilistinius panašumus ir skirtumus“, – istoriją priminė Ch.Schilleris.

Vilniaus rotušėje spalio 3 d. su lietuvių atlikėjais pasirodysiantys pasaulinio garso muzikai neslepia, kad mūsų tautiečiai turi savitą ir jautrų muzikos suvokimą. „Šiuo metu mano klasėje Vienoje studijuoja keturi labai talentingi muzikai iš Lietuvos. Kartu koncertuoti stengiamės kuo dažniau. Kai kartu atliekame kamerinę muziką, visuomet pastebiu lietuvių jautrų muzikos suvokimą ir interpretaciją, tačiau taip pat – profesionalų muzikos atlikimą“, – pagyrų lietuviams negailėjo Ch.Altenburgeris.

Altininkas Ch.Schilleris ir smuikininkas Ch.Altenburegeris Lietuvoje ne tik koncertuos, bet ir dalysis savo patirtimi su jaunaisiais Lietuvos talentais meistriškumo kursuose „Artistico“.

Paklaustas apie debiutinį pasirodymą Lietuvoje, Ch.Schilleris pripažino, kad nekantriai laukia pažinties su Lietuva: „Man labai smalsu daugiau sužinoti apie Lietuvos istoriją ir, žinoma, nekantriai laukiu, kol pas jus apsilankysiu ir tapsiu Lietuvos muzikinio gyvenimo dalimi.“

Antrą kartą į Lietuvą atvyksiantis smuikininkas Ch.Altenburgeris tikino, kad jį labiausiai žavi lietuvių atvirumas ir svetingumas. „Nekantrauju čia vėl apsilankyti“, – pridūrė jis.

Koncertas „Didieji romantikai“. Spalio 3 d. 18 val. Vilniaus rotušė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.