Šv. Kristoforo kamerinio orkestro triumfas prie Viduržemio jūros

Mums buvo malonumas ir garbė tokioje apsuptyje. Grojome didelius Felixo Mendelssohno ir Ernesto Chaussono koncertus, daug kitų kūrinių. Dar viena gera detalė – buvo parduodami kompaktiniai diskai, kurių ne viename įrašytas ir mūsų orkestro grojimas.“

Šv.Kristoforo kamerinis orkestras keliavo po Viduržemio jūros regioną.
Šv.Kristoforo kamerinis orkestras keliavo po Viduržemio jūros regioną.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2015-10-06 17:44, atnaujinta 2017-10-11 17:10

Tačiau... Tai – labai neįprastas renginys, nes kiekvienas koncertas vyksta vis kitame mieste. Per 21 metus surengtos 32 kelionės, aplankyti beveik visi Viduržemio jūros miestai, apiplaukta Baltija, o septynerius metus keliaujama ir upėmis. Dar viena įdomybė – festivalio privatumas. Publika keliauja kartu atlikėjais. Nusipirkęs bilietą žmogus gauna puikaus lygio aptarnavimą, ekskursijas, paskaitas ir 10-15 aukščiausio lygio koncertų. Festivalis nerengia pasirodymų aplankytų miestų publikai. Tačiau savo klausytojus veda į geriausias Europos koncertų sales. Visos atlikėjų repeticijos yra viešos. Jos kelia itin didelį keliaujančių susidomėjimą, kadangi jie gali patekti į paprastai nematomą kūrybinę virtuvę. Festivalio publika – tikrieji muzikos gerbėjai ir draugai, išsilavinę žmonės, suvokiantys interpretacijų ypatumus, vertę. Jie laukia, nepraleidžia repeticijų, entuziastingai vertina atlikėjų laimėjimus ir muzikos grožį. Vienintelis lietuvis, patyręs, ką reiškia būti šio festivalio klausytoju, – išskirtinis muzikos žinovas Jonas Žiburkus. O atlikėju jau antrą kartą kviečiamas Vilniaus miesto savivaldybės Šv.Kristoforo kamerinis orkestras. Šiemetis festivalis tradiciškai vyko Viduržemo jūroje. Maršrutas buvo numatytas lankant istorinius, bet mažiau žinomus miestus. Pradėjome nuo Sicilijos Katanijos miesto, kur griežėme San Giorgi operos teatre. Kitas koncertas vyko Graikijoje, labiausiai po Atėnų lankomoje vietoje – Delfų archeologijos komplekse, o tiksliau – amfiteatre, kalnuose, netoli orakulo buveinės. Įspūdingi pasirodymai buvo Tesalonikų teatre ir, be abejo, Stambulo katalikiškojoje Šv.Dvasios bažnyčioje. Festivalio centrais buvo belgų ir prancūzų atlikėjai: fantastiškas Briuselio konservatorijos profesorius, fortepijono virtuozas Jeanas Claude'as van den Eyndenas, jo žmona smuikininkė Véronique Bogaerts, fenomenalus prancūzų gitaristas Emmanuelis Rossfelderis ir mūsų draugai, ne kartą groję Vilniuje, – festivalio meno vadovas violončelininkas Dominique'as de Williencourt'as, altininkas Michelas Michalakakos su dukra, puikia smuikininke Elodie bei fleitininkas Jeanas Ferrandisas, dabar profesoriaujantis Kalifornijos universitete. Koncertus komentavo mums pažįstamas dirigentas Alainas Paris, beje, netrukus diriguosiantis Kauno simfoniniam orkestrui kartu su soliste Mūza Rubackyte.

Mums buvo malonumas ir garbė tokioje apsuptyje. Grojome didelius Felixo Mendelssohno ir Ernesto Chaussono koncertus, daug kitų kūrinių. Dar viena gera detalė – buvo parduodami kompaktiniai diskai, kurių ne viename įrašytas ir mūsų orkestro grojimas.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.