Kauno senamiestyje atsiras ypatinga erdvė kultūrai

Metas subalansuoti gyvenimo tempą ir vietoj kiekybės rinktis kokybę. Tokia filosofija vadovaujamasi kuriant naują „Kaunas 2022“ mokymų ir renginių erdvę senamiestyje.

„Kaunas 2022“ komanda naujam gyvenimui prikėlė jau antrą erdvę Kaune.<br>D.Ališausko nuotr.
„Kaunas 2022“ komanda naujam gyvenimui prikėlė jau antrą erdvę Kaune.<br>D.Ališausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 25, 2018, 9:17 AM

Planuojama, kad netolimoje ateityje pastate, kuriame anksčiau veikė teatras, įsikurs keturi „Kaunas 2022“ kultūros tempo akademijos fakultetai.

„Šią programą laikome gera proga sustiprinti miesto kultūros sektorių, jį atverti platesnei auditorijai, plėsti tarptautinę partnerystę“, – apie jau prasidėjusią akademijos ir jos fakultetų veiklą pasakojo viena „Kaunas 2022“ komandos narių Ana Čižauskienė.

Anot kultūros specialistės, šie mokymai ateityje padės spręsti didžiausius Europos kultūros sostinės programos įgyvendinimo iššūkius. Šiuo metu kultūros profesionalai gilinasi į auditorijų plėtros galimybes.

Aktyvų miestiečių įsitraukimą užtikrins savo įgūdžius akademijoje lavinantys bendruomenių laboratorijų „Fluxus Laabas!“ atstovai, jaunimas su „Kauno iššūkio“ vėliava strateguoja savo bendraamžiams skirtą „Kaunas 2022“ programą, o geriausiems būsimųjų Kauno svečių įspūdžiams kurti jau buriami savanoriai.

Pirmieji jaunimo programos „Kauno iššūkis“ alumnai jau pristatė savo iniciatyvą „EnDė“, kuri bendradarbiavimo metodu skatina smalsumą ir lavinimąsi.

„Tempo akademija“ – jau antroji erdvė Kaune, kurią naujam gyvenimui prikėlė „Kaunas 2022“ komanda.

„Mūsų komandos biuras ir toliau veiks Laisvės alėjoje – kaip tik šiuo metu tariamės dėl galimybės plėstis ir į antrąjį pastato aukštą, o erdvė senamiestyje, planuojame, taps atviru kultūros telktuvu jaunimui ir bendruomenių iniciatyvoms. Norime, kad žmonėms, norintiems susitikti, nereikėtų pirkti kavos, geriau tegul jie ją išsiverda patys“, – pasakojo „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.

Anot jos, tokių neoficialių kultūros erdvių poreikis mieste išlieka – bent penkių atsiradimas numatytas ir Kauno jaunimo strategijoje, galiojančioje iki 2022 metų.

„Svarbu, kad kultūrai atvirų erdvių būtų ne tik centre ir senamiestyje, bet ir kiekviename Kauno mikrorajone – dalyje jų bendruomenės jau turi kur susitikti ir kurti, o kituose skatiname tuščių objektų pritaikymą meno ir kultūros poreikiams. Pavyzdžiui, kodėl gi šiuolaikinis cirkas negali būti kuriamas buvusioje mokykloje?“ – retoriškai klausė V.Vitkienė.

„Kaunas 2022“ šiuo atveju veikia kaip laidininkas – naudotis atnaujintomis erdvėmis, suteikti joms ilgalaikę viziją ir palaikyti kultūros tempo ekologiją turi pačios bendruomenės. (LS ir „Kaunas 2022“ inf.)

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.