Į tarpgalaktinę kelionę – su Naujų idėjų kameriniu orkestru

Skrydis į kosmosą – daug kam nereali svajonė, kuri ir liks svajone, nebent turėsite ryžto ją įgyvendinti dar nesibaigus 2019 metams! 

 NIKO.<br> A.Žukovo nuotr.
 NIKO.<br> A.Žukovo nuotr.
 NIKO.<br> A.Žukovo nuotr.
 NIKO.<br> A.Žukovo nuotr.
 NIKO.<br> A.Žukovo nuotr.
 NIKO.<br> A.Žukovo nuotr.
 NIKO.<br> A.Žukovo nuotr.
 NIKO.<br> A.Žukovo nuotr.
 NIKO.<br> A.Žukovo nuotr.
 NIKO.<br> A.Žukovo nuotr.
 NIKO.<br> A.Žukovo nuotr.
 NIKO.<br> A.Žukovo nuotr.
 NIKO.<br> A.Žukovo nuotr.
 NIKO.<br> A.Žukovo nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

Jul 27, 2019, 12:41 PM, atnaujinta Jul 30, 2019, 2:30 PM

Šių metų gruodžio 31 d. „Vaidilos Klasika“ koncertų organizatoriai žada nepamirštamą tarpgalaktinę kelionę su Naujų idėjų kameriniu orkestru ( NIKO). 

Pastarieji keli metai, kuomet žiūrovai vos tilpo „Vaidilos teatre“ salėje į NIKO Naujametinius koncertus, davė impulsą naujoms idėjoms ir netikėtoms erdvėms. Naujųjų metų sutikimui NIKO kviečia žiūrovus net į du koncertus „Kosmosas“, kurių metu kompozitorius Gediminas Gelgotas su orkestru atskleis kosminę muzikos galią, o specialiai šviesų dailininkų ir vizualizacijų meistrų sukurtas šviesų šou nukels klausytojus į mistines visatos platybes.

Kruopščiai parinkta muzikinė programa, derinama su šviesų instaliacijomis ir šiuolaikiniais technologiniais sprendimais, suteiks žiūrovui galimybę kitaip išgirsti ir suvokti NIKO atliekamą muziką. Organizatoriai žada, jog šio renginio metu, klausytojai bus „perkelti“ į nesvarumo būklę, kurioje pasinėrę į garsų ir spalvų pasaulį, patirs muzikinę ekstazę. „Nereikia net kosminio laivo, nes po šio koncerto 2020 – tuosius sutiksite lyg atsidūrę kosmose“ – teigia vienas iš organizatorių.

Šiais metais Naujųjų metų koncertai, kitaip nei praėjusius du metus, vyks netikėtoje erdvėje – verslo centre „K29”, Vilniuje. Organizatorių teigimu, pats koncerto konceptas ir idėja reikalauja nestandartinių sprendimų, todėl pasirinkta elipsės formos erdvė, primenanti kosminį laivą, turinti daug stiklo bei itin aukštas lubas, idealiai tinka išpildyti visus scenografinius sumanymus ir techninius sprendimus. 

Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) – veržlus ir įprastų muzikinių ribų nepaisantis orkestras po ilgų gastrolių JAV, Prancūzijoje, Belgijoje, Rusijoje ir kitose šalyse NIKO sugrįžta tam, kad su muzikos garsais ir išskirtiniu šviesų šou pakviestų iškilmingai sutikti Naujuosius metus ir pajusti kitas gyvenimo spalvas.

Tiems, kam atrodo, kad šiuolaikinė muzika – tai nyki ir nepasiekiama erdvė, reikėtų pasiklausyti Naujų idėjų kamerinio orkestro ir pamatyti jo muzikantus scenoje. Gali būti, kad pakaks vienui vieno koncerto, ir bent dalis skeptikų nejučia virs rafinuotais muzikinių inovacijų entuziastais, besižavinčiais NIKO įkūrėjo Gedimino Gelgoto kompozicijomis ir pripažintų šiuolaikinės muzikos kūrėjų (Steve Reich, John Adams, Terry Riley, Philip Glass, Max Richter, John Tavener, Arvo Pärt, Morten Lauridsen, Peter Michael Hamel) opusų interpretacijomis.

Ansamblis, kuris laikosi nuostatos, kad šiuolaikinės muzikos koncertai gali būti smagūs ir suprantami plačiajai publikai, klausytojams pateikia ir garsių praeities meistrų (Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi ir kt.) kūrinių transkripcijų.

NIKO – tai 2006 metais G. Gelgoto suburtas styginių kolektyvas, kuriame groja ryškūs Lietuvoje gimę ir subrendę muzikantai: Augusta Jusionytė (smuikas), Dalia Simaška (smuikas, altas), Julija Ivanova (smuikas), David Dumčius (violončelė) ir Vincas Bačius (kontrabosas). Kiekvienas jų, kaip solistas, yra laimėjęs ne vieną apdovanojimą tarptautiniuose konkursuose.

Atlikėjai drąsiai derina klasikinės ir populiariosios muzikos motyvus su netradicine grojimo technika, dainavimu, kalba bei minimalistine choreografija. Taip sukuriamas neįtikėtinai paveikus, beveik nežemiškas muzikinis peizažas, klausytojų sielose žadinantis daugybę įvairiausių emocijų – nuo noro pasinerti į meditaciją iki troškimo išsilieti nežabotame šokio siautulyje. Patiems atlikėjams, matyt, svarbiausia tai, kad jų kūryba užburia ir įkvepia įvairiausio amžiaus ir skonių publiką.

Vienu svarbiausių pastarojo meto įvykių ansamblio gyvenime tapo jo debiutas garsiojoje Leipcigo „Gewandhaus“ koncertų salėje, kur, drauge su Leipcigo radijo simfoniniu orkestru (dir. Kristjan Järvi), buvo atlikta G. Gelgoto Pirmosios simfonijos („Anapus kultūros“) pasaulinė premjera.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.