Šv. Kristoforo kamerinis orkestras: ryškūs solistai, premjeros ir ilgametės draugystės

Nuo ryškiausių solistų iki artimesnės pažinties su orkestro nariais, nuo premjerų iki rimčiai suburiančios klasikos, nuo dedikacijų iki sukakčių – toks spalvingas ir turiningas bus Vilniaus miesto savivaldybės Šv.Kristoforo kamerinio orkestro pavasario koncertų sezonas. Atvirumu daugiau nei ketvirtį amžiaus džiuginantis kolektyvas toliau puoselėja tradicijas, tačiau ruošiasi ir naujiems iššūkiams – Eimuntui Nekrošiui dedikuotos misterijos premjerai, naujoms lietuvių kūrėjų programoms ir daugeliui kitų. 

Žavingą prancūziškos muzikos programą su Šv.Kristoforo kameriniu orkestru paruošė solistė V.Miškūnaitė.
Žavingą prancūziškos muzikos programą su Šv.Kristoforo kameriniu orkestru paruošė solistė V.Miškūnaitė.
Kūrybinės veiklos 10-metį su orkestru minės tenoras T.Pavilionis.
Kūrybinės veiklos 10-metį su orkestru minės tenoras T.Pavilionis.
D.Vaitiekūno „Muzikanto (iš)gyvenimo simfonija“ gerą nuotaiką skleis balandžio 1 d.<br> K.Kublicko nuotr.
D.Vaitiekūno „Muzikanto (iš)gyvenimo simfonija“ gerą nuotaiką skleis balandžio 1 d.<br> K.Kublicko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jan 17, 2020, 9:53 AM

Naujuosius 2020-uosius orkestras pradės jaunatvišku susitikimu su klarneto virtuozais – broliais Antanu, Stasiu ir Roku Makštučiais, kurie vienoje scenoje susitinka po ilgos pertraukos. Sausio 30 d. koncerte jaunosios atlikimo meno žvaigždės pristatys skirtingų epochų charakteringiausius kūrinius klarnetui ir orkestrui. Ne mažiau įdomus ir tradicija tapęs orkestro narių koncertas „Orkestro genetinis kodas“, kurį kolektyvo meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas vadina puikia galimybe pažinti orkestrą iš vidaus.

Vasario mėnesį Šv.Kristoforo kamerinis orkestras mini savo gimtadienį, šiemet – jau 26-ąjį. Vasario 27 d. šventiniame renginyje kartu su juo pasirodys atlikėjai, kuriuos kolektyvas drąsiai gali vadinti laiko patikrintais draugais – gimtadienį kartu švęs Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Chrisas Rubensas (gitara), Veronika Povilionienė (vokalas), Dainius Pulauskas (fortepijonas) ir Valerijus Ramoška (trimitas / fliugerhornas). 

Šv.Kristoforo kamerinis orkestras džiaugiasi ir ilgamečiu bendradarbiavimu su ryškiausiais šalies dainininkais. Žavingą prancūziškos muzikos programą kartu su juo paruošė solistė Viktorija Miškūnaitė – soprano koncerte „Apie meilę prancūziškai“ kovo 5 d. nuskambės įstabiausi prancūzų muzikos kūriniai.

Visai nenuostabu, kad kovo 26 d. savo kūrybinės veiklos 10-metį kartu su orkestru minės ir tenoras Tomas Pavilionis, kurį scenoje lydės ir kitos ryškiausios Lietuvos scenos žvaigždės. Savo ruožtu  gegužės 14 d. orkestras scenoje susitiks su dar viena scenos primadona, tarptautinį pripažinimą pelniusiu mecosopranu Justina Gringyte. 

Ne pirmą kartą į repertuarą orkestras įtraukia ir pasirodymą su charizmatiškuoju Dominyku Vaitiekūnu. Jo „Muzikanto (iš)gyvenimo simfonija“, gerą nuotaiką skleisianti balandžio 1 d., – taiklaus humoro ir sodraus muzikinio ir aktorinio talento pripildytas keturių dalių muzikinis monologas. 

Orkestro garbės dirigentui maestro Donatui Katkui vadovaujant, Didįjį ketvirtadienį orkestras publiką pakvies sustoti, nurimti ir pamąstyti apie tai, kas gyvenime svarbiausia. Tą vakarą kolektyvo stygomis suskambės vienas įspūdingiausių Josepho Haydno kūrinių – „Septyni paskutiniai mūsų Išganytojo žodžiai ant kryžiaus“. 

„Lietuvių muzikos programos – viena pagrindinių orkestro tradicijų ir misijų. Mielai tęsiame šį gražų ir prasmingą kelią. Kuo toliau, tuo labiau žaviuosi lietuvių autoriais ir negaliu patikėti, kiek daug nuostabios muzikos jie yra sukūrę“, – džiaugėsi Šv.Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas M.Barkauskas. Nenuostabu, kad lietuvių muzikos koncertų orkestro repertuare ir toliau netrūksta.

Kovo 19 d. laukia išskirtinis vakaras „Hommage à Eimuntas Nekrošius“, skiriamas vienai įstabiausių visų laikų lietuvių teatro asmenybių. Kompozitorius Antanas Jasenka, teatro scenoje turėjęs galimybę bendradarbiauti su E.Nekrošiumi, jam skiria misterijos (teksto autorius Gintaras Grajauskas) „Dievo dažnis yra 50 Hz“ premjerą. Jai atlikti surinktos įspūdingos pajėgos – režisierė Vesta Grabštaitė, dailininkė Giedrė Brazytė, sopranas Gunta Gelgotė, tenoras Kęstutis Alčauskis, aktoriai Darius Meškauskas ir Eglė Mikulionytė, instrumentininkas Paulius Vaičekauskas ir valstybinis choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas). 

Gaivus lietuvių muzikos dvelksmas Šv.Kotrynos bažnyčią užpildys balandžio 23 d., orkestrui atliekant kompozitorių Osvaldo Balakausko, Justės Janulytės ir Ramūno Motiekaičio kūrinius styginiams. Šiame koncerte prie orkestro dirigento pulto stos ryškus jaunosios kartos dirigentas, vienas šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ vadovų Karolis Variakojis. Gražiausiomis lietuvių autorių dainomis orkestras, kartu su solistais Aiste Pilibavičiūte (sopranas) ir Dainiumi Puišiu (baritonas), taip pat sveikins mamas gegužės 3 d. 

Pavasarį Šv.Kristoforo kamerinis orkestras palydės dar vienu jubiliejiniu koncertu – įvairiaspalvę, daugiasluoksnę, ironiškai intriguojančią kompozitoriaus Algirdo Martinaičio 70-mečio koncerto programą publika išgirs gegužės 21 d.

Na, o sezoną orkestras uždarys dar viena tradicija – vaikų gynimo dienai skirtu koncertu, kuriame, bendradarbiaujant su Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondu „Pagalba Lietuvos vaikams“, vienoje scenoje su orkestru pasirodys talentingiausi fondo globojami jaunuoliai. 

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.