„Dance.lt Summer Intensive“ kviečia registruotis į vasaros šokio pratybas

Šokio profesionalai ir gerbėjai vasarą užbaigti ir naujam sezonui pasiruošti ir vėl galės kasmetėje „Dance.lt Summer Intensive“ šokio mokykloje.

Estės K.Roosna ir norvego K.Flako duetas per „Dance.lt Summer Intensive“ vadovaus šiuolaikinio šokio technikos seminarams ir kūrybinei laboratorijai.<br> T.Lukko nuotr.
Estės K.Roosna ir norvego K.Flako duetas per „Dance.lt Summer Intensive“ vadovaus šiuolaikinio šokio technikos seminarams ir kūrybinei laboratorijai.<br> T.Lukko nuotr.
L.Zamžickė – projekto „Dance.lt Summer Intensive“ vadovė.
L.Zamžickė – projekto „Dance.lt Summer Intensive“ vadovė.
 Lietuvos šokio informacijos centras vasaros šokio mokyklą atidarys jau ne pirm kartą.<br>Nuotr. iš Lietuvos šokio informacijos centro archyvo.
 Lietuvos šokio informacijos centras vasaros šokio mokyklą atidarys jau ne pirm kartą.<br>Nuotr. iš Lietuvos šokio informacijos centro archyvo.
I.Navickaitė vadovaus šiuolaikinio šokio seminarams.
I.Navickaitė vadovaus šiuolaikinio šokio seminarams.
A.Trostianeckaja paaugliams ves baleto technikos pamokas.<br>J.Christianseno nuotr.
A.Trostianeckaja paaugliams ves baleto technikos pamokas.<br>J.Christianseno nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Jul 31, 2020, 4:22 PM

Didžiausią šiuolaikinio šokio edukacijos renginį Lietuvoje organizuojantis Lietuvos šokio informacijos centras džiaugiasi susitvarkęs su pokarantininio meto iššūkiais ir pristato dvi tarptautines šokio edukacijos programas.

Rugpjūčio 10–14 dienomis programa jaunimui, o 17–22 d. – suaugusiesiems. Šokio seminarus ir kūrybines laboratorijas ves septyni šokio profesionalai iš užsienio ir Lietuvos.

„Šiemet dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos programą teko keisti ne kartą. Taip pat svarstėme ir skirtingus edukacijos formatus, tiek gyvus, tiek virtualius.

Labai džiaugiamės, kad galime pasiūlyti net naujieną – dvi tarptautinių mokytojų programas ir išsiilgtus gyvus seminarus. Galvodami apie dalyvių saugumą, taip pat koregavome tvarkaraštį bei suplanavome mažesnes dalyvių grupes“, – sakė  projekto vadovė Laima Zamžickė.

Rugpjūčio 10–14 dienomis „Dance.lt Summer Intensive“ prasidės kūrybine laboratorija 12–14 metų paaugliams.

Projekto dalyviams gerai pažįstama Arina Trostianeckaja paaugliams ves baleto technikos pamokas. Iš Rusijos kilusi A.Trostianeckaja baigė Agripinos Vaganavos baleto akademiją, vėliau šoko vienoje garsiausių šokio trupių – „Netherlands Dance Theatre“ (NDT 2), kur dirbo su tokiomis choreografijos legendomis kaip Hansas van Manenas, Paulas Lightfootas ir Sol León.

Šiuolaikinio šokio technikos pratyboms jaunimui vadovaus žinoma Lietuvos choreografė ir pedagogė Erika Vizbaraitė. Svarbiausia laboratorijos dalis bus kasdienė abiejų mokytojų vedama kūrybinė sesija, kur dalyviai patys improvizuos, mokysis scenos gudrybių ir ieškos savitos šokio kalbos.

Rugpjūčio 17–22 dienomis suaugusiųjų edukacinėje programoje baleto ir šiuolaikinio šokio technikos seminarus ves Kanados šokio žvaigždė – choreografas Joshua Beamishas. Jis dalyviams perduos savo amerikietiško baleto pasirengimo patirtį ir mokys šiuolaikinio šokio repertuaro.

Šiuolaikinio šokio improvizacijos ir darbo su žeme įgūdžius savo seminare kvies tobulinti Ilzė Zirina –  daugiau nei dešimtiems metų patirtį turinti šiuolaikinio šokio pedagogė iš Latvijos.

Estės Külli Roosna ir norvego Kennetho Flako duetas per „Dance.lt Summer Intensive“ vadovaus šiuolaikinio šokio technikos seminarams ir kūrybinei laboratorijai, kurioje dalyviai naudos belaidžius, prie kūno tvirtinamus sensorinius jutiklius, suteiksiančius galimybę šokant sukurti savo garso takelį.

Kaip ir kasmet, užsienyje įgytomis žiniomis kviečiami dalytis jaunosios kartos lietuvių šokėjai, tad šiemet prie „Dance.lt Summer Intensive“ jungiasi Ieva Navickaitė, kuri vadovaus šiuolaikinio šokio seminarams.

Šiuolaikinio šokio ir vizualiųjų menų studijas ji baigė „Idyllwild Arts Academy“ Kalifornijoje, JAV. Po studijų Ieva dirbo su „Kibbutz“ šiuolaikinio šokio kompanija Izraelyje, su Jerome'u Meyeriu, Lillian Barbeito („Bodytraffic Company“) Los Andžele ir kitais nepriklausomais kūrėjais bei choreografais. Šiuo metu Ieva dirba „Van Huynh“ trupėje šokėja ir choreografo asistente, taip pat moko ir kuria individualiai.

„Suaugusiųjų edukacijos programą rugpjūčio 17 dieną atidarysime pokalbių vakaru. Tai – jau tradicija tapęs jaukus renginys, kurio metu galima susipažinti su atvykusiais mokytojais, tiesiogiai paklausti rūpimų klausimų.

Rugpjūčio 22 d. programą baigsime viešu seminarus pristatančiu renginiu. Į šiuos renginius kviečiame visus norinčius, ne tik seminarų dalyvius“, – apie papildomus „Dance.lt Summer Intensive“ pasakojo L.Zamžickė.

Visi „Dance.lt Summer Intensive“  užsiėmimai vyks „Menų spaustuvėje“, Šiltadaržio g. 6, Vilnius. 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.