Šiauliečiai džiaugėsi pradėta Šiaulių kultūros centro pastato renovacija ir nekantriai laukė jos pabaigos. Ir nors renovacijos darbai buvo baigti jau pavasarį, pirmuosius renginius organizuoti sutrukdė netikėtai užklupusi pasaulinė pandemija.
Vyriausybei atšaukus karantiną ir padidinus dalyvių skaičių uždarose patalpose, renovuotas Šiaulių kultūros centras pagaliau galėjo duris atverti ne tik darbuotojams, bet ir visuomenei.
Liepos 31-ąją, penktadienį, įvyko oficiali atidarymo ceremonija, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius, Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir kiti svečiai. Per ceremoniją iškilmingai perkirptas raudonas kaspinas, sulaukta daug sveikinimų ir linkėjimų.
Rugpjūčio 1-ąją vyko renginys „Nauja kultūros era“, į kurį, laikantis saugumo rekomendacijų, žiūrovai buvo įleidžiami tik su apsauginėmis kaukėmis.
Renginio metu buvo parodytas teatralizuotas istorinis pasakojimas „Be (kultūros) namų negerai“, kuriame papasakota kultūros centro istorija, jo raidos, kultūrinės ir meninės veiklos plitimo kelias.
Šmaikštus, ironiškas, tačiau kartu ir jautrus bei šiek tiek nostalgiškas teatralizuotas pasakojimas nukėlė žiūrovus į verdantį Šiaulių kultūros centro gyvenimą nuo pat jo įkūrimo iki šių laikų.
Žiūrovai sužinojo, kodėl Šiauliuose kultūros namų steigimas buvo gyvybiškai reikalingas, pamatė, kaip kultūros namai atsirado ir augo: nuo džiaugsmingos sumaišties intensyvių statybų metu ir iškilmingo jų atidarymo, kunkuliuojančio kultūrinio gyvenimo steigiantis įvairiems būreliams ir kuriantis subkultūroms iki neišvengiamos pastato renovacijos.
Pasakojimą vaizdžiai perteikė Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė, jai padėjo centro mėgėjų meno kolektyvai – teatro studija „Gūžta“ (meno vadovė ir spektaklio režisierė Lina Jankauskaitė-Peleckienė), liaudiškų šokių grupė „Vajaunas“ (meno vadovas Romualdas Laugalis), liaudiškų šokių ansamblis „Kalatinis“ (meno vadovė Vanda Verkulienė) ir kiti centro darbuotojai.
Prie meninio projekto prisidėjo ir muzikantai Matas Ričkus, Martynas Stoškus, Lukas Pocius, Nedas Andrijauskis, Nedas Latovinas, kviestiniai aktoriai Tomas Montvila ir Remigijus Pelenis bei Pasaulio klasikinio kultūrizmo čempionas Rokas Linkevičius.
Pasirodymui šviesų dizainą sukūrė šviesų dailininkas, šiaulietis Darius Malinauskas. Viso pasirodymo metu LED ekranuose buvo rodoma istorinė medžiaga apie Šiaulių kultūros centrą nuo 1947-ųjų iki 2017-ųjų.
Renginio žiūrovus supažindinus su Šiaulių kultūros centro istorija, nuskambėjo legendinės roko grupės BIX koncertas. Grupė, kuri anuomet pradėjo savo muzikinį kelią Šiauliuose, sudrebino kultūros centrą ir savo ugninga energija išjudino net ramiausius koncerto žiūrovus.
Organizatoriai atskleidė, kad į pirmąjį koncertą renovuotame pastate ši grupė buvo pasikviesta neatsitiktinai – tuometis Šiaulių pedagoginio instituto dailės ir muzikos studentų grupės BIX pirmasis pasirodymas 1987 m. vyko Šiaulių kultūros rūmuose, o vėliau grupė repetavo kultūros rūmų rūsyje.
„Ačiū gimtiem namam!“ – koncerto pabaigoje šiaulietiška tarme dėkojo grupės BIX lyderis Saulius Urbonavičius-Samas.
Renginys ne tik sukvietė šiauliečius ir miesto svečius pasimėgauti kultūrine programa ir susipažinti su atnaujinta pastato erdve, bet ir davė pradžią kitoms iniciatyvoms atnaujintame Šiaulių kultūros centre.