Audiovizualinių žiniasklaidos paslaugų teikėjams mažės metinės įmokos

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos teikimu kultūros ministras Simonas Kairys patvirtino Metinės įmokos už radijo ir (ar) televizijos programų transliavimo, retransliavimo, platinimo internete, užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikimo veiklą dydžio nustatymo tvarkos aprašo pakeitimus, kuriais mažinami metinių įmokų dydžiai už šias paslaugas.

pexels.com nuotr.
pexels.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Kultūros ministerijos inf.

Apr 28, 2022, 9:59 AM

Metinių įmokų mažinimu siekiama stiprinti audiovizualinės žiniasklaidos sektorių, didinti legalaus turinio prieinamumą internete ir konkurencingumą. Taip pat siekiama skatinti alternatyvių informacijos šaltinių pasiūlą reaguojant į šiandieninės informacinės erdvės iššūkius, ES ir Lietuvos kompetentingoms institucijoms apribojus tam tikrų informacijos sklaidos kanalų rusų kalba prieinamumą.

Metinė įmoka už užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikimą pirmaisiais veiklos metais mažinama iki 0,1 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio (tokia įmoka išliks ir kitais metais, jeigu pagal paslaugų teikėjo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pateiktus finansinius duomenis jo pajamos per praėjusį įmokos mokėjimo laikotarpį iš šios veiklos neviršys 30 tūkst. eurų).

Už kitus metus metinė įmoka bus apskaičiuojama 5–15 BSI ribose (iki aprašo atnaujinimo ši metinė įmoka buvo nustatoma 10–50 BSI ribose, išskyrus atvejus, kai paslaugų katalogą sudaro tik žinių programos apie konkrečios savivaldybės bendruomenės aktualijas; tokiais atvejais metinės įmokos dydis buvo 3–5 BSI).

Metinės įmokos mažės ir televizijos programų transliuotojams per interneto svetaines, metinė įmoka šiems paslaugų teikėjams bus nustatoma 1–4 BSI ribose (buvo 15–60 BSI) bei atskirų televizijos programų internete paslaugų teikėjams – ji bus nustatoma 20–40 BSI ribose (buvo 100–150 BSI).Metinė įmoka už televizijos programų transliavimą / retransliavimą per dirbtinį Žemės palydovą bus nustatoma 48–52 BSI ribose, radijo programų 0,5–2 BSI ribose (iki aprašo atnaujinimo televizijos programoms jis buvo nustatomas 100–150 BSI, radijo programoms – 1–20 BSI ribose).

Apraše nustatoma, kad nuo metinių įmokų mokėjimo atleidžiami vaizdo tinklaraštininkai (vlogeriai).

Tikimasi, kad atnaujintas aprašas sumažins finansinę naštą Lietuvos radijo ir televizijos komisijos prižiūrimiems subjektams, teikiantiems paslaugas internetu, paskatins legaliai veikti kitus subjektus, kurie iki šiol vengė pranešti apie vykdomą veiklą komisijai.

Konkretus įmokos dydis kiekvienam paslaugų teikėjui tvirtinamas atskiru ministro įsakymu, įvertinus teikiamų paslaugų pasiekiamumą, konkurencinę aplinką ir kitus kriterijus, įtvirtintus Visuomenės informavimo įstatyme.

Įsigaliojus aprašo pakeitimams bus perskaičiuojamos metinės įmokos tiems metinių įmokų mokėtojams, kuriems keičiasi metinių įmokų apskaičiavimas ir dydis.

Visuomenės informavimo įstatyme nustatyta, kad metinės įmokos pervedamos Visuomenės informavimo etikos asociacijai, kurios veikla iš šių įmokų finansuojama.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.