Švenčiame Valstybės dieną: įdomiausi renginiai ir eismo ribojimai

Valstybės dieną Vilniaus gatvės ir aikštės atsivers miestiečiams ir jo svečiams.

Iškilminga karių eisena.<br>V.Abramausko nuotr.
Iškilminga karių eisena.<br>V.Abramausko nuotr.
Iškilminga karių eisena.<br>V.Abramausko nuotr.
Iškilminga karių eisena.<br>V.Abramausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jul 6, 2023, 10:56 AM, atnaujinta Jul 6, 2023, 2:28 PM

Liepos 6-ąją sostinėje bus giedama „Tautiška giesmė“ kartu su viso pasaulio lietuviais.

S. Daukanto aikštėje 12 val. vyks iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija. Į ją Lietuvos kariuomenės orkestras ir Garbės sargybos kuopa atžygiuos nuo nuo Krašto apsaugos ministerijos Liejyklos gatve.

13 valandą – iškilmingos Valstybės dienos šv. Mišios (Pasimelskime už Tėvynę Lietuvą) Vilniaus arkikatedroje, kurioms vadovaus arkivyskupas Gintaras Grušas.

Bene įspūdingiausiu šventės vizualiniu akcentu taps jau išvakarėse prie Valdovų rūmų iškilusi 8,5 metro aukščio trimatė Triumfo arka. Jos paviršių iš visų pusių dengs LED ekranai, juose pasitelkus videografiką transformuosis vaizdai, nukelsiantys į skirtingus šimtmečius, svarbiausias Lietuvos politines, diplomatines, kultūrines, ekonomines ir karines pergales iki šių dienų.

„Šiemet liepos 6-ąją švenčiame ne tik Vilniaus 700 metų jubiliejų, bet ir Mindaugo karūnavimo 770-ąsias metines. Sujungdami šias dvi datas ir dabarties tradiciją kartu pasaulyje giedoti „Tautišką giesmę“, mes tiesiame tiltus tarp senosios Lietuvos istorijos ir modernios Lietuvos“, – apie sumanymą pasakojo Valdovų rūmų muziejaus atstovė dr. Ramunė Šmilgelskytė-Stukienė.

19 valandą nuo sostinės Aušros vartų prasidės iškilminga triumfo eisena – ji drieksis iki Valdovų rūmų – tuo pačiu keliu, kuriuo į Lietuvos sostinę iškilmingai įžengdavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovai ir karo vadai, miestui ir tautai pranešdami apie pasiektas pergales.

Šįkart eisenoje žygiuos Lietuvos ir NATO sąjungininkų karinių dalinių atstovai, lydimi spalvingų istorinių kostiumų, orkestro ir Geležinio Vilko. Eiseną pakeliui sveikins tradicinių religinių bendruomenių atstovai, Vilniaus miesto vadovai, Lietuvos akademinės bendruomenės atstovai, o prie Valdovų rūmų stovės Triumfo arka, kurioje išvysime Lietuvos istoriją, prisiminsime Triumfo žygius ir svarbiausias istorines asmenybes.

19.30 val. visi kviečiami pasitikti ir stebėti iškilmingą triumfo eiseną Katedros aikštėje. Iškilmingą karių eiseną Katedros aikštėje įrengtoje scenos pasitiks Ignas Krupavičius ir Eglė Daugėlaitė. Eisena įsilies į šventinį koncertą Katedros aikštėje, iš kur ir nuskambės tonas pradėti giedoti Tautišką giesmę visame pasaulyje. Renginys bus transliuojamas per LRT televiziją.

Paskutinę laukimo valandą iki „Tautiškos giesmės“ giedojimo pasaulyje aikštėje naujai suskambės kompozitoriaus Jievaro Jasinskio ir džiazo ansamblio „Vilnius JAZZ Ensemble“ interpretuojami gerai žinomi kūriniai, kuriuos atliks Algirdas Kaušpėdas, Giedrė Kilčiauskienė, Neda Malūnavičiūtė, Ilja Gun, Kotryna Juodzevičiūtė, Luka, „Vilnius voices“.

Prieš himną tradiciškai tautą pasveikins Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Planuojama, kad kartu su juo šventėje Katedros aikštėje dalyvaus ir Lietuvoje viešėsiantis Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda.

„Mindaugo karūnavimo diena žymi ir tai, kad jau 770 metų giname ne tik savo, bet ir visų Vakarų sieną. Šiemet Vilnius gavo atsakingą užduotį būti NATO viršūnių susitikimo vieta, o tai yra milžiniškas įvertinimas. Niekada iki šiol tokio masto renginio neturėjome Vilniuje. Tai ir Vilniaus triumfas pasaulio akivaizdoje. Todėl kviečiu liepos 6-ąją dalyvauti renginiuose ir kartu giedoti Lietuvos himną taip, kad mus išgirstų visas pasaulis“, – kviečia Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Vilniuje atliekamas himnas bus ypatingas ne tik savo šventiškumu, bet ir tuo, kad kartu jį giedos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kvietimu Lietuvoje viešintis Ukrainos nacionalinės operos kolektyvas, atvykęs iš Kyjivo. Atlikti „Tautišką giesmę“ ukrainiečiai pasiruošė specialiai šiai progai.

Trispalvė – televizijos bokšte

Liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės ir Tautiškos Giesmės dieną, į aukščiausią Lietuvos statinį – Vilniaus televizijos bokštą – bus iškelta didžiausia šalies Trispalvė.

540 kv.m. ploto ir 70 kg sverianti vėliava bus iškelta į 160 m. aukštį.

Sutemus TV bokštas bus iliuminuojamas šviesine kompozicija, atkartojančia Trispalvės spalvas.

Didžiausia Lietuvos Trispalvė į Vilniaus TV bokštą keliama nuo 2018 metų per didžiąsias valstybės šventes: vasario 16 d, kovo 11 d. ir liepos 6 d

Viešasis transportas – nemokamas

Kaip ir kasmet, liepos 6 d. viešasis transportas keleivius veš nemokamai. Autobusai ir troleibusai kursuos pagal sekmadienio (šventinės dienos) tvarkaraščius.

Eismo ribojimų prie Katedros aikštės metu, nuo 19 iki 22 val. laikinai keisis 10, 11, 33, 89 maršrutų autobusų trasos: https://arcg.is/OfHOS

Viešojo transporto judėjimą realiu laiku galima stebėti JUDU švieslentėje, „Google Maps“ bei mobiliosiose programėlėse „m.Ticket“ ir „Trafi“.

Eismo ribojimai

Nuo liepos 5 d. 7 val. iki liepos 6 d. 24 val. stovėti transporto priemonėms nebus leidžiama Aušros Vartų, Didžiojoje, Pilies, Šv. Jono gatvėse, Šventaragio gatvės atkarpoje nuo Barboros Radvilaitės g. iki Universiteto g. ir Šv. Dvasios gatvėje esančioje stovėjimo aikštelėje (šalia M. Daukšos g.).

Liepos 6 d. nuo 6 iki 15 val. renginio organizatorių reikmėms rezervuojama stovėjimo aikštelė prie Katedros aikštės.

Liepos 6 d. eisenų metu bus trumpalaikių transporto priemonių eismo stabdymų Liejyklos, Šv. Dvasios, M. Daukšos, Aušros Vartų, Didžiojoje ir Pilies gatvėse.

Liepos 6 d. nuo 19 iki 22 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Barboros Radvilaitės gatvėje ir Šventaragio gatvės atkarpoje tarp Barboros Radvilaitės g. ir Universiteto g.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.