Paaiškėjo, kas norėtų užimti Juozo Miltinio dramos teatro vadovo postą

Kultūros ministerijos skelbtas konkursas eiti Juozo Miltinio dramos teatro vadovo pareigas baigėsi vakar. Kol kas, kol nėra gauti dokumentai registruotu paštu – teatro vadovo posto siekia 5 kandidatai.

J.Miltinio dramos teatras kol kas neturi vadovo.<br>G.Balčiūno (JP) nuotr.
J.Miltinio dramos teatras kol kas neturi vadovo.<br>G.Balčiūno (JP) nuotr.
J.Miltinio dramos teatras kol kas neturi vadovo.<br>G.Balčiūno (JP) nuotr.
J.Miltinio dramos teatras kol kas neturi vadovo.<br>G.Balčiūno (JP) nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Raimonda Mikučionytė (jp.lt)

Sep 20, 2017, 12:26 PM

Kultūros ministerijos skelbtas konkursas eiti Juozo Miltinio dramos teatro vadovo pareigas baigėsi vakar. Kol kas, kol nėra gauti dokumentai registruotu paštu – teatro vadovo posto siekia 5 kandidatai. Naujienų portalo JP neoficialiomis žiniomis, tarp jų viena moteris. Vienas kandidatas dokumentus konkursui atsiuntė elektroniniu paštu ir papildomai juos dar išsiuntė registruotu laišku.

Kaip informavo kultūros ministrės atstovas spaudai Viktoras Bachmetjevas, antradienį pasibaigs konkurso paraiškų priėmimo terminas. Tuomet paaiškės kiek, jų bus sulaukta registruotu paštu.

Pokalbiai su pretendentais turėtų įvykti iki spalio vidurio. Naujienų portalo JP žiniomis konkurse dalyvauja buvęs teatro vadovas Romualdas Vikšraitis, režisierius Algimantas Pociūnas, tautodailininkas, humanitarinių mokslų daktaras Gvidas Vilys, Leonas Blėdis kartu su Andriumi Jevsejevu.

Neturi vadovo

Teatras neturi nuolatinio vadovo nuo liepos vidurio – tuomet iš pareigų dėl seksualinio priekabiavimo ir kitų pažeidimų atleistas Linas Marijus Zaikauskas. Prokuratūra pirmadienį pranešė baigusi tyrimą dėl kėsinimosi versti lytiškai santykiauti, už tai įstatymai numato areštą arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

 Teatras neturi nuolatinio vadovo nuo liepos vidurio – tuomet iš pareigų dėl seksualinio priekabiavimo ir kitų pažeidimų atleistas L.Zaikauskas.

Prokurorai tyrė aktorės Erikos Račkytės skundą, kuriame ji nurodė, kad L. M. Zaikauskas per spektaklio „Mergaitės svajonė“ repeticijas ne kartą minėjo, jog po premjeros ji turės su juo permiegoti.

Sudarė sąlygas

Ministerija galimiems pretendentams sudarė sąlygas susipažinti su J.Miltinio dramos teatro veiklą reglamentuojančiais teisės aktais bei pabendrauti su teatro darbuotojais. 

Susipažinti su teatru panoro du kandidatai – buvęs teatro vadovas Romualdas Vikšraitis ir režisierius Algimantas Pociūnas.

Labai užsiėmęs

R. Vikšraitis J. Miltinio teatrui vadovavo 2010–2015 metais.

2011 metų gegužę teatro kolektyvas jam buvo išreiškęs nepasitikėjimą. Taikyti kolektyvo su teatro vadovu į Panevėžį ne kartą vyko ir parlamentarai ir tuometis kultūros ministras. Susidariusi padėtis ne kartą svarstyti Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete.

Vakar žurnalistės skambutis atsiliepęs pretendentas į J. Miltinio dramos teatro vadovo postą R.Vikšraitis buvo nekalbus. Jis pareiškė, esąs labai užsiėmęs. „Jūs jau man atleiskit“, – tepratarė jis.

Pasirinko kūrybą

Kitas kandidatas kompozitorius Antanas Jasenka naujienų portalui JP atvirai pasakė, kad nedalyvaus konkurse.

„Įvertinau padėtį ir dokumentų konkursui nepateikiau. Reikėjo rinktis tarp kūrybos ir teatro vadovo posto. Pasirinkau kūrybą. Planų daug. Esu kviečiamas dirbti daugelyje Lietuvos, Lenkijos, Islandijos teatrų, todėl teks daug važinėti ir negalėčiau atsiduoti Panevėžio teatrui. Be to, neaišku, kokį palaikymą turiu iš teatro kolektyvo? Todėl apsvarstęs viską, suspendavau dalyvavimą“, – paaiškino ne vienam J. Miltinio teatro spektakliui sukūręs muziką A.Jasenka.

Reikia gyvo teatro

Panevėžio dramos teatre 1984–1992 metais dirbęs režisierius Algimantas Pociūnas buvo atviras.

„Taip, pateikiau dokumentus konkursui. Noriu dalyvauti konkurse ir tam ruošiausi. Lankiausi teatre ir susitikau su administracija. Nėra beviltiška padėtis. Gelbėti teatrą minčių turiu. Labai gerai nuteikė režisieriaus Juozo Miltinio 110-ties gimimo metinių jubiliejinis renginys. Patiko požiūris į teatrą. 

Potencialas yra ir dabar labai svarbu tvarkyti repertuarą. Juk kiti metai skirti Lietuvos 100-mečiui. Į teatrą turi sugrįžti jaunimas – aktoriai, režisieriai. Naujos kibirkšties reikia. Reikia gyvo teatro“, – kalbėjo kandidatas į teatro vadovo postą ir tvirtino, kad nori grįžti į Panevėžį, į J. Miltinio dramos teatrą.

Pirmiausia reikia laimėti konkursą

Konkurse dalyvauja ir buvęs Panevėžio muzikos mokyklos vadovas Gvidas Vilys.

„Taip dalyvauju. Dokumentus išsiunčiau el.paštu pirmadienį. Teatras savita kultūros įstaiga ir jai vadovauti – įdomu. Be to, teatro vadovo darbas daugiau – administracinis. Norisi, kad teatras klestėtų ir gyvuotų, o tai priklauso ne tik vidinių teatro rezervų, bet ir nuo aplinkos“, – kalbėjo kandidatas į teatro vadovo postą.

Pasak G. Vilio, kol kas apie meno vadovą negalvoja. „Visokių sprendimų ir minčių yra. Tačiau pirmiausia reikia laimėti konkursą. Tuomet ir bus aišku“, – baigė pokalbį pretendentas.

Reikia paties geriausio

Teatrui laikinai vadovaujantis Donatas Petrakovas sakė, kad įstaigai reikia pačio geriausio vadovo. „Nieko negaliu sakyti apie kiekvieną, nes ne teatras spręs, koks vadovas turi vadovauti teatrui. Ministerija priims galutinį sprendimą. Mums reikia paties geriausio“, – sakė D.Petrakovas.

„Jūsų Panevėžys

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.