„Canto Fiorito“ koncertuos didžiausiame Skandinavijos senosios muzikos festivalyje

Vilniuje įsikūręs tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ (meno vadovas Rodrigo Calveyra) užtikrintai skinasi kelią  į Europos muzikos scenas. Gruodžio 16 dieną kolektyvas pasirodys Stokholmo senosios muzikos festivalio (SEMF) kalėdinių koncertų cikle - Šv. Gertrūdos evangelikų liuteronų bažnyčioje pristatys naują programą „Nuo Romos iki Vilniaus. Kalėdinė muzikinė kelionė”. 

    Ansamblis „Canto Fiorito“.<br>  B.Zaveckaitės nuotr.
    Ansamblis „Canto Fiorito“.<br>  B.Zaveckaitės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 11, 2017, 10:13 AM, atnaujinta Dec 14, 2017, 1:06 PM

Stokholmo senosios muzikos festivalis yra didžiausias šio žanro renginys Skandinavijos šalyse. Šiemet jis kviečia publiką jau 16-ąjį kartą. Festivaliui vadovauja, buvęs visos Europos senosios muzikos tinklo REMA prezidentas, šiuo metu - Šiaurės šalių senosios muzikos federacijos NORDEM pirmininkas Peteris Pontvickas. 2016 m. įtakingiausias Švedijos klasikinės muzikos žurnalas „Opus“ SEMF įtraukė į svarbiausių šalies muzikos įvykių sąrašą. 

Festivalio Kalėdų ciklas – tai šventinis koncertų maratonas, trunkantis visą dieną. Šiais metais, be švedų senosios muzikos atlikėjų, jame pasirodys tik du kviestiniai ansambliai iš Irano ir Lietuvos. 

„Canto Fiorito“ koncertas „Nuo Romos iki Vilniaus“ atskleis XVI–XVII a. Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje skambėjusios muzikos ištakas. Šioje muzikinėje kelionėje išryškės, kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų Vazų dvare tarnavę italų muzikai ir kompozitoriai vienas kitam perdavė Romos polifoninės muzikos mokyklos tradicijas, kurios nuo Italijos per Varšuvą pasiekė ir Vilnių.

Koncerte skambės svarbiausių Romos mokyklos atstovų, tokių kaip Palestrina, Giovanni Maria Nanino ir Luca Marenzio kalėdiniai kūriniai. Pastarasis muzikas buvo Vazų dvaro kapelmesteris, vėliau šias pareigas užėmė ir kiti tradicijos tęsėjai, tokie kaip Giovanni Francesco Anerio ar Marco Scacchi. 

Daugiausiai koncerto klausytojai girdės Vilniuje Leono Sapiegos dvaro kapelmeisteriu dirbusio Giovanni Battista Cocciolos kompozicijų. Tai neseniai atrastas ir Europos klausytojams dar beveik nežinomas kūrėjas, svarbiausias LDK baroko muzikos atstovas, kurį „Canto Fiorito“ su džiaugsmu populiarina kitose šalyse. 

Kartu su penkiais ansamblio dainininkais koncerte pasirodys ansamblio meno vadovas, išilginės fleitos ir korneto atlikėjas Rodrigo Calveyra, taip pat kornetininkas iš Italijos Andrea Inghisciano bei vargonininkas iš Šveicarijos Pierre-Louis Retat. 

Koncerto partneriai – Lietuvos Respublikos ambasada Švedijos Karalystėje ir Lietuvos kultūros institutas

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.