Festivalis „Sirenos“ kviečia į Baltijos dramos forumą ir tarptautinę konferenciją

Šių metų festivalio išvakarėse, rugsėjo 24 d., Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ teatro profesionalus iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos sukvies į beveik savaitę vyksiantį Baltijos dramos forumą, kurio metu rengiama ir tarptautinė konferencija „Mind the Gap“. Renginių tikslas – aptarti šiandienos teatro aktualijas bei kintantį teatro veidą, pristatyti Baltijos šalių teatralams Lietuvos teatro panoramą bei aptarti trijų šalių bendradarbiavimo galimybes scenos meno srityje.

 Baltijos dramos forumas 2017 metais Latvijoje. <br> Organizatorių nuotr.
 Baltijos dramos forumas 2017 metais Latvijoje. <br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 12, 2019, 3:58 PM, atnaujinta Sep 12, 2019, 4:12 PM

Baltijos dramos forumas – tai kasmet vienoje iš trijų Baltijos šalių vykstantis, teatro profesionalus suburiantis tarptautinis renginys. Tarpkultūriniais Lietuvos, Latvijos ir Estijos mainais siekiama ne tik pristatyti kviečiančios šalies teatro ir dramaturgijos sritis kolegoms iš kaimyninių šalių, bet ir skatinti naujų partnerysčių atsiradimą, aktyvinti vis dar gana vangų bendradarbiavimą tarp Baltijos šalių teatro institucijų, kūrėjų, tyrinėtojų, akademikų.

2019 m. Baltijos dramos forumą pasiūlyta rengti Vilniaus tarptautiniam teatro festivaliui „Sirenos“. Siekdami, kad programą sudarytų ne tik spektakliai, bet ir refleksijos apie Lietuvos ir Baltijos šalių teatro nūdieną bei aktualijas, festivalio organizatoriai pakvietė prisijungti kelias organizacijas, kurios padėjo išplėsti ir praturtinti forumo programą, – tai Lietuvos kultūros institutas, Scenos meno kritikų asociacija bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

„Man regis, labai svarbu ne tik dairytis į Vakarų Europą ir tolimus pasaulio kraštus ir ten ieškoti galimų sąlyčio ar bendradarbiavimo taškų, bet ir plačiau pasižvalgyti po savo regioną, pamatyti jo išskirtinumą, atskleisti tai kitų šalių ekspertams. Vis dėlto scenos meno srityje mainai tarp Baltijos šalių gana vangūs, todėl palaikyti Baltijos dramos forumo tradiciją mums, kaip festivalio rengėjams, pasirodė svarbu ir reikalinga.

Džiaugiuosi, kad per šį gana trumpą forumui surengti skirtą laiką subūrėme puikius partnerius, išvengėme kritinių ryšio klaidų ir, tikiu, parengėme įdomią programą, apjungiančią akademinę, meninę ir vadybinę sritis“ – sako Forumo koordinatorė Agnė Pulokaitė.

Rugsėjo 24–29 d. vyksiančiame Forume rengiama ir tarptautinė konferencija „Mind the Gap“, kurioje dalyvaus 14 pranešėjų iš trijų Baltijos šalių. Atsispyrus nuo idėjos diskutuoti apie kartų santykį, (ne)susikalbėjimą, bendradarbiavimą ar, priešingai, maištą susidūrus skirtingų socialinių, istorinių, kultūrinių aplinkybių suformuotoms patirtims, konferencijos pavadinimui pasirinkta „plyšio“ metafora, raginanti į egzistuojančius kartų skirtumus pažvelgti įvairiais kampais.

„Paprastai Baltijos dramos forumo programą lydi dramaturgų ir teatrologų pasidalijimai apie šiuolaikinę nacionalinę dramaturgiją. Šiais metais pokalbio temą nusprendėme praplėsti ir įprastines diskusijas paversti tarptautine konferencija „Mind the Gap“.

Rugsėjo 24 – 25 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pranešėjai iš trijų Baltijos šalių nagrinės, kokie procesai vyksta keičiantis teatro kartoms, kaip kinta teatro estetika, kritika, mąstymo apie teatrą kryptys. Bus kalbama apie pokyčius teatre vaikams, operoje, šokio teatre bei dramaturgijos interpretacijose, apie kintančias teatro režisierių kartas, bei galimybes skirtingoms kartoms sėkmingai bendradarbiauti.

Pranešimą tema „Uždarant plyšį tarp rytų ir vakarų“ skaitys režisierė, dėstytoja Yana Ross, profesorė iš Tartu universiteto Anneli Saro kalbės apie „Demiurgus ir amatininkaus šiuolaikiniame Estijos teatre“, o akademikė iš Latvijos Ieva Rodiņa pasakos apie „Kartų pasikeitimus šiuolaikiniame Latvijos teatre,“ – sako konferencijos koordinatorė teatrologė Kristina Steiblytė.

Šia konferencija taip pat siekiama tęsti šviesaus atminimo teatrologės, rašytojos Viktorijos Ivanovos kartu su bendraminčiais ir kolegomis inicijuotą nuo 2010 iki 2017 m. kasmet vykdavusią Tarptautinę jaunųjų teatro kritikų konferenciją.

Baltijos dramos forumo renginių programoje svečiams iš užsienio šalių pristatoma Lietuvos teatro vitrina – įdomiausi pastarojo sezono lietuviški spektakliai. Taip pat vyks tinklaveikos renginiai ir susitikimai, supažindinsiantys svečius iš Latvijos ir Estijos su lietuvių teatro kūrėjais, teatrų atstovais, nepriklausomais prodiuseriais ir, tikėtina, padėsiantys užsimegzti ryšiams tarp scenos menų profesionalų Baltijos šalyse.

Festivalį „Sirenos“, Baltijos dramos forumą ir konferenciją finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Išsami informacija apie Baltijos dramos forumą ir konferenciją – festivalio svetainėje: https://www.sirenos.lt/programa/baltijos-dramos-forumas-ir-konferencija-mind-the-gap/ Bilietus į festivalio programos spektaklius galima įsigyti „Tiketos“ kasose ir internetu www.tiketa.lt.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.