Kretingos senosios muzikos festivalio pradžią puoš „Muzikinės gėlės“

Į Kretingos pranciškonų bažnyčią vėl sugrįžta Tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis, kuris šiemet rengiamas penktus metus. Rodrigo Calveyros vadovaujamame festivalyje siekiama garsinti itin vertingą istorinį instrumentą – seniausius Lietuvos vargonus (1680 m.), kuriais muzikuoti kviečiami geriausi pasaulio senosios muzikos ansambliai ir solistai.

 E.G.Toro (kairėje) ir  V.Cochard.<br> Lrytas.lt koliažas.
 E.G.Toro (kairėje) ir  V.Cochard.<br> Lrytas.lt koliažas.
 Violaine Cochard.<br> Rengėjų nuotr.
 Violaine Cochard.<br> Rengėjų nuotr.
 Emiliano Gonzalez Toro.<br> Rengėjų nuotr.
 Emiliano Gonzalez Toro.<br> Rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jul 20, 2021, 12:47 PM, atnaujinta Jul 20, 2021, 12:47 PM

Paprastai antroje rugpjūčio pusėje rengiamas festivalis šįmet kviečia į įžanginį koncertą jau liepos 25 d. 19 val. – Kretingos pranciškonų bažnyčioje pasirodys vienas iš geidžiamiausių tenorų tarptautinėje senosios muzikos scenoje Emiliano Gonzalez Toro (Šveicarija), ypač vertinamas dėl balso tembro grožio, techninio virtuoziškumo ir išskirtinio gebėjimo įkvėpti gyvybę muzikiniams tekstams.

Kartu su scenos partnere iš Prancūzijos vargonininke Violaine Cochard jis atliks specialiai festivaliui sukurtą programą „Fiori musicali“ (lt. muzikinės gėlės), kurioje išsamiai pristatys XVII a. pirmoje pusėje kūrusio italų kompozitoriaus Girolamo Frescobaldi muziką: tokatas klavesinui ir vargonams, instrumentines sonatas ir vokalinius kūrinius – tikrą „muzikinių gėlių“ puokštę.

Tenoro E.G.Toro repertuare puikuojasi kone visi didžiausi XVII–XVIII a. muzikos šedevrai, atlikti kartu su žymiausiais senosios muzikos ansambliais ir dirigentais, tokiais kaip Gabrielis Garrido, Johnas Eliotas Gardineris, Williamas Christie, Emanuelle Haim, Jordi Savallis, Christophe'as Rousset, Ottavio Dantone, René Jacobsas ar Raphaelis Pichon'as.

Jis dainavo Paryžiaus, Miuncheno, Ciuricho, Tokijo, Vašingtono, Amsterdamo, Barselonos koncertų salėse ir operų teatruose bei daugelyje kitų prestižinių vietų. Jo diskografijoje – daugiau kaip 40 albumų. E.G.Toro vadovaujamo ansamblio „I Gemelli“ išleisti 2 albumai įvertinti „Diapason d’Or“ apdovanojimais.

Iš Prancūzijos kilusi vargonininkė ir klavesinininkė V.Cochard Paryžiaus konservatorijoje mokėsi pas Ch.Rousset ir Kennethą Gilbert'ą, o aspirantūros studijas baigė pas Pierre Hantaï. 1999 m. Cochard laimėjo pirmąją vietą prestižiniame tarptautiniame klavesinininkų konkurse Monrealyje.

Ji yra baroko ansamblio „Amarillis“ įkūrėja, žymių solistų, tarp jų – kontratenoro Gerardo Lesne ar smuikininkės Amandine Beyer bei Stephanie-Marie Degand, scenos partnerė. V. Cochard įrašė apie 40 albumų skirtingoms leidybos kompanijoms.

Įžanginiame festivalio koncerte skambės vien kompozitoriaus G.Frescobaldi muzika – tai, ko gero, pirmas toks išsamus kompozitoriaus pristatymas Lietuvoje. 1583 metais gimęs italų kompozitorius dirbo Flandrijoje, tarnavo svarbiausiuose Florencijos, Mantujos ir Modenos rūmuose, kol galiausiai apsistojo Romoje, kur dirbo vargonininku pačiam popiežiui iki savo mirties 1643 metais.

Frescobaldi genialumą lemia vienas kitą papildančių talentų sintezė: stulbinanti meistrystė grojant vargonais – instrumentu, kurio galimybes ir ribas jis išplėtė iki tol negirdėtais būdais, ir išskirtinis melodinis išradingumas, kuris sukuria nuolatinio improvizavimo įspūdį.

Jo muzika yra ir sudėtinga, ir patraukli, niekada nepasiduodanti grynai intelektualinei abstrakcijai, o vokalinės melodijos skleidžia nepaprastą grožį, visada išlikdamos ištikimos poetinio teksto prasmei.

V Tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis publikai dovanos iš viso septynis koncertus Kretingoje ir Palangoje. Oficialus festivalio atidarymo koncertas įvyks rugpjūčio 15 dieną, o renginių seriją užbaigs uždarymo koncertas rugpjūčio 29-ąją. Visa informacija skelbiama www.cantofiorito.lt.

Siekiant, kad aukščiausio lygio muzika būtų prieinama visiems, festivalio koncertai yra nemokami, tačiau klausytojai po koncertų turi galimybę palikti auką, taip tapdami festivalio rėmėjais ir suteikdami galimybę koncertuose lankytis labiau stokojantiems žmonėms.

Daugiau informacijos: www.cantofiorito.lt, administration@cantofiorito.lt, 8 687 85713

Dėl ribojamo vietų skaičiaus klausytojai raginami atvykti į koncertą iš anksto.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.