Kitą savaitę – Oskaro Koršunovo renginys pagal Ukrainos moterų pasakojimus „Liudijimai“

Birželio 9 d., ketvirtadienį, 19 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) Oskaras Koršunovas pristatys meninį projektą pagal Ukrainos moterų pasakojimus „Liudijimai“. Tai pirmoji LNDT organizuojamo renginių ciklo, skirto palaikyti Ukrainą, dalis. Renginys nemokamas, bet būtina registracija.

 „Liudijimų“ kūrybinė komanda. 
 „Liudijimų“ kūrybinė komanda. 
Lietuvos nacionaliniame dramos teatre O.Koršunovas pristatys meninį projektą pagal Ukrainos moterų pasakojimus „Liudijimai“.<br>I.Stanio nuotr.
Lietuvos nacionaliniame dramos teatre O.Koršunovas pristatys meninį projektą pagal Ukrainos moterų pasakojimus „Liudijimai“.<br>I.Stanio nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jun 3, 2022, 3:25 PM

Iki sezono pabaigos įvyks du renginiai, nuo rudens juos planuojama tęsti. Kuruoti juos teatras kviečia įvairių sričių menininkus, visuomenininkus, aktyvistus. Tikimasi į programą įtraukti ne tik lietuvius, bet Lietuvoje prieglobstį radusius ukrainiečius, baltarusius ir visus, kuriems rūpi tai, kas vyksta Ukrainoje.

„Mūsų informacinė erdvė yra persunkta žinių apie karą. Ūžia „Facebook“, „Twitter“, informaciniai portalai, tinklalaidės, kitos žinių platformos. Viešojoje erdvėje vyksta meninės akcijos, protestai, mitingai. Visa tai yra svarbu ir reikalinga.

Vis dėlto LNDT nusprendė surengti šį Ukrainai skirtų renginių ciklą, nes mums pasirodė, kad trūksta erdvės paprastam pokalbiui, susitikimui, minčių apsivalymui. Norime, kad šie renginiai veiktų kaip teatro agora – vieta, kur galima pasidalinti išgyvenimais.

Ir nors toli į priekį numatyti neįmanoma, tikimės, kad šie renginiai pirmiausia taps susibūrimo vieta, nes sunkumų akivaizdoje svarbiausia neprarasti ryšio su kitais ir pasauliu“, – sakė LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis.

Režisierius O.Koršunovas dar pavasario pradžioje pakvietė LNDT aktores rinkti Ukrainos moterų istorijas ir pristatyti jas scenoje. Visos jos dirbo savanorystės pagrindais. Pasak kūrėjų, visos meniniame projekte „Liudijimai“ papasakotos istorijos yra unikalios.

Žiūrovai susipažins su asmeniniais pasakojimais, individualiu požiūriu, kurio negali perteikti jokia žiniasklaida ir socialiniai tinklai, skleisdami žinias apie karą.

„Dabarties laikas ir vykstantis karas teatrui iškėlė radikalų iššūkį – kai tikrovė yra tokia, kokia yra dabar, bet kokia fikcija tampa per menka.

Statyti „normalų“ spektaklį nekyla ranka, bet tylėti irgi neįmanoma. Dramatizuoti tai, kas vyksta imantis klasikos, ieškant metaforų ir analogijų, rodos, tiesiog beviltiška.

Ir nemanau, kad atsirado šiuolaikinių pjesių, redukuojančių tai, kas vyksta, – apie spektaklių apie karą Ukrainoje kūrimą sakė režisierius O.Koršunovas. – Taigi, pati situacija išprovokavo idėją LNDT statyti dokumentinio teatro spektaklį. Rodos, tokia forma šiandien yra vienintelė įmanoma.“

Kūrėjams padeda ir televizijos prodiuseris Laurynas Šeškus, „Ukrainos vaikai Lietuvoje“ organizatorius bei jo padėjėja ukrainietė Polina Stasiuk. Abiem ši idėja pasirodė labai svarbi.

Polina sakė: „Pasaulis turi žinoti tiesą. Rusai deda milžiniškas pastangas kurti melagienas“.

Taigi, bet koks tikras liudijimas yra aukso vertės. Tikimasi, kad iš šio meninio projekto rasis  dokumentinis spektaklis, kuris žiūrovams bus pristatytas spalio mėnesį.

O.Koršunovas pridūrė: „Šis spektaklis niekaip neturėtų būti susijęs su jokia propaganda, pagražinimais ar patosu. Tai – tiesiog pasakojimai, tokie, kokie jie yra.“

Prie meninio projekto „Liudijimai“ kūrimo prisidėjo Vaiva Mainelytė, Jurga Kalvaitytė, Vitalija Mockevičiūtė, Jūratė Vilūnaitė, Neringa Bulotaitė, Elzė Gudavičiūtė, Dalia Michelevičiūtė, Diana Anevičiūtė, Rasa Samuolytė, Jovita Balčiūnaitė, Marius Ivaškevičius, Antanas Jasenka ir Vilius Vilutis.

Renginys birželio 9 d. 19 val. vyks LNDT fojė, jis yra nemokamas, bet būtina registracija: https://forms.gle/JxUcpiqUhgQcJoTw5

Birželio 19 d., sekmadienį, įvyks antra LNDT renginių ciklo Ukrainai palaikyti dalis, kurią inicijuoja aktorė, žmogaus teisių aktyvistė Elžbieta Latėnaitė. Kiti šio ciklo susitikimai LNDT erdvėse vyks rudenį.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.