Nuo šiol minimali mėnesio alga - 850 litų

Nuo trečiadienio minimali mėnesio alga (MMA) didės 50-čia litų ir bus 850 litų.

Daugiau nuotraukų (1)

ELTA ir lrytas.lt inf.

2012-08-01 13:57, atnaujinta 2018-03-17 16:29

Tai birželio 20 d. savo nutarimu patvirtino Vyriausybė. Kartu nustatytas ir 5,15 lito minimalusis valandinis atlygis.

Didėjant MMA bus keičiami Vyriausybės nutarimu nustatyti visų kategorijų darbuotojų mažiausi tarnybinių atlyginimų koeficientai.

Minimaliosios mėnesinės algos padidinimas iki 850 litų palies daugiau kaip 200 tūkst. darbuotojų, tarp jų ir 38 tūkst. biudžetinių įstaigų darbuotojų, pažymima Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime.

Dėl padidėjusios MMA nuo 72 iki 77 litų didėja minimali privalomojo sveikatos draudimo mėnesio įmoka.

Ūkininkų ir jų partnerių, turinčių prievolę mokėti įmokas nuo MMA, valstybinio socialinio draudimo įmoka (28,5 proc. - pensijų, motinystės, tėvystės draudimui) nuo 228 didėja iki 242,25 lito.

Pensijų socialinio draudimo įmoka už valstybės lėšomis draudžiamus asmenis nuo 210,4 lito didėja iki 223,55 lito. Nedarbo draudimo įmoka už šiuos asmenis nuo 8,8 lito didėja iki 9,35 lito.

Naujas MMA dydis turės būti įvertinamas apskaičiuojant socialinio draudimo pensijų stažą, kadangi didesnės įmokos lemia didesnį pensijos dydį.

Statistikos departamento duomenimis, 2011 m. spalio mėnesį MMA gavo 20,8 proc. visų darbuotojų (dirbančių visą darbo laiką - 11,2 proc. visų darbuotojų).

Daugiausia darbuotojų, dirbusių visą darbo laiką ir gavusių MMA, buvo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veikloje - 33,9 proc. visų šios veikos darbuotojų.

Darbo kodeksas numato, kad darbuotojo valandinis atlygis arba mėnesinė alga negali būti mažesni už nustatytus minimaliuosius dydžius.

Darbo kodeksas sudaro galimybes konkrečiose šakos ar įmonės kolektyvinėse sutartyse darbuotojams ir darbdaviams susitarti dėl didesnių minimaliojo darbo užmokesčio dydžių.

Statistikos departamento duomenimis, 2011 metų spalio mėnesį MMA gavo 20,8 proc. visų darbuotojų (dirbančių visą darbo laiką – 11,2 proc. visų darbuotojų).

Daugiausia darbuotojų, dirbusių visą darbo laiką ir gavusių MMA, buvo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veikloje – 33,9 procento visų šios veikos darbuotojų.

A. Čaplikas: MMA Lietuvoje galėtų būti ir 1 tūkst. litų

Tuo tarpu Seimo vicepirmininkas Algis Čaplikas sako, kad  MMA Lietuvoje galėtų būti ir 1 tūkst. litų, tačiau jos padidinimas iki 850 litų - taip pat žingsnis į priekį.

"Tai vis vien yra žingsnis į priekį. Aš manyčiau, kad mes galėjome svarstyti ir apie didesnį minimalios algos didinimą. Galimybės leidžia kalbėti ir apie 1 tūkst. litų. Bet sprendimas yra 850 litų - žingsnis į priekį, ne atgal", - trečiadienį interviu "Žinių radijui" sakė politikas.

Vyriausybės atsisakymą didinti MMA iki 1 tūkst. litų A. Čaplikas sieja su politinės valios nebuvimu ir baime, kad artėja antroji krizės banga.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: kaip JAV įvertino V. Putino provokaciją perbraižyti sienas?