Policija gavo pusšimtį pranešimų apie pažeidimus, viena apylinkė liko be elektros (nuolat atnaujinama)

Sekmadienį 67 rinkimų apygardose vyksta antras rinkimų turas. Jame besiformuojanti opozicijoje esančių socialdemokratų ir Darbo partijos koalicija tikisi surinkti pakankamai balsų, kad įtvirtintų savo pergalę ir galėtų formuoti Vyriausybę.

Lietuvoje vyksta antrasis Seimo rinkimų turas.<br>D. Umbrasas
Lietuvoje vyksta antrasis Seimo rinkimų turas.<br>D. Umbrasas
Daugiau nuotraukų (1)

BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Oct 28, 2012, 6:58 AM, atnaujinta Mar 15, 2018, 8:05 PM

Rinkimai vyksta tarp 7 ir 20 valandos. Rezultatų iš daugumos apygardų tikimasi sulaukti iki vidurnakčio, greičiau, nei po pirmojo rinkimų turo.

Policija iki sekmadienio popietės gavo 49 pranešimus apie galimus pažeidimus rinkimų į Seimą antrajame ture. Ikiteisminių tyrimų kol kas nepradėta.

Pasak Policijos departamento pranešimo, iki 14 valandos daugiausiai pranešimų gauta iš Vilniaus ir Šiaulių apskričių bei Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardos.

Pranešimų gauta apie neleistiną rinkimų agitaciją, taip pat apie galimus papirkimus, apie įtartinus asmenis ir automobilius, kuriais neva vežami rinkėjai.

„Policija reaguoja ir tikrina kiekvieną pranešimą, tačiau ne visi jie pasitvirtina“, - rašoma Policijos departamento pranešime.

Nuo spalio 10 dienos Lietuvos policija gavo apie keturis šimtus pranešimų, susijusių su galimais rinkimų pažeidimais ir pradėjo 25 ikiteisminius tyrimus.  

„Mus informacija iš visų Lietuvos regionų, išskyrus Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardą, pasiekia, kad ten viskas pakankamai ramu, pažeidimų pavieniai pasitaiko. Deja, dėl Pagėgių ir Šilutės mes gauname daugiau pranešimų, kad ten nepasimokyta iš pirmojo rinkimų rato rezultatų, nepasimokyta ir iš Konstitucinio Teismo išvados, vis tiek bandoma vežti rinkėjus, atsilyginti, tuos visus faktus intensyviai registruoja policija“, - sekmadienį per spaudos konferenciją sakė Z. Vaigauskas.

Iki 10 valandos balsavo 5,3 proc. rinkėjų

Sekmadienį iki 10 valandos Seimo rinkimų antrajame ture balsavo 5,3 procento rinkėjų, per spaudos konferenciją pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Taip pat iš anksto jau balsavo 3,52 proc. rinkėjų, neįskaičiuojant šeštadienį balsavusių namuose aktyvumo.

Liko be elektros

Oras sudarė problemų Dzūkijoje - Lazdijų-Druskininkų rinkimų apygardoje, Senamiesčio ir Kuklių rinkimų apylinkėse, buvo dingusi elektra. Šiuo metu šiose rinkimų apylinkėse elektros tiekimas atnaujintas.

VRK duomenimis, dabar problemų yra Vilniaus-Trakų rinkimų apygardos Kalviškių rinkimų apylinkėje - šiuo metu čia nėra elektros. Elektros tiekimą žadama atnaujinti vidurdienį.

Balsų pirkėjus gaudys „Baltosios pirštinės

Antrojo Seimo rinkimų turo metu pirkliams Vilniuje bus kebliau pirkti balsus. Nesąžiningų politikų ir 10 litų ar bambalio alaus už parduotą pilietinę balso teisę geidžiančių Vilniaus šelmių liūdesiui, rinkimus sostinėje atidžiai stebi nauja visuomeninė iniciatyva – „Baltosios pirštinės“.

Sekmadienį ryte Naujamiesčio rinkimų apygardoje, kur vyksta Irenos Degutienės ir Neringos Venckienės dvikova, susirinko apie 50 baltas pirštines mūvinčių savanorių aktyvistų, balsų pirklių gaudytojų. Aptarę stebėjimo strategiją, jie išsiskirstė po sostinės ir Vilniaus rajonų rinkimų apylinkes. Iniciatyvos koordinatorius Tadas Langaitis pareiškė viltį, kad akcija atbaidys balsų pirkėjus, pardavėjus ir neteisėtai rinkimų dieną agituojančius asmenis.

„Baltosios pirštinės“ – tai pilietinė iniciatyva prieš masinį balsų pirkimą antrojo rinkimų į Seimą etapo metu. Spalio 28-tą dieną šalies piliečiai buvo kviečiami atvykti į artimiausias rinkimų apylinkes ir tapti „Baltųjų pirštinių“ iniciatyvos įgyvendintojais – stebėti rinkimų eigą, pranešti apie pažeidimus.

Pilietiški šalies gyventojai kviečiami pasirūpinti baltomis pirštinėmis kaip simboliu prieš galimą neskaidrų rinkimų vykdymą ir po balsavimo pranešti rinkimų apylinkės darbuotojui apie savo dalyvavimą pilietinėje iniciatyvoje. Išėjus iš rinkimų apylinkės užsimauti baltas pirštines ir pasilikti stebėti rinkimų apylinkės aplinką.

Pastebėjus galimą balsų pirkimą ar kitus sąžiningų rinkimų vykdymo pažeidimus, apie tai nedelsiant pranešti specialiuoju policijos telefono numeriu 8 5272 5372 ir trumpuoju VRK telefono numeriu 1855.

Nebalsuoja keturios apygardos

Nors pirmąjame Seimo rinkimų ture rinkėjų simpatijų sulaukė opozicinės partijos, viešai vilčių laimėti dar neprarado ir dabartinės koalicijos pagrindas - konservatoriai su Liberalų sąjūdžiu. Premjeras Andrius Kubilius viešai pareiškė, jog po antrojo turo konservatoriai dar gali pašokti iš trečios vietos į pirmą ir turėti daugiausia vietų naujajame Seime.

Tačiau, sprendžiant pagal pirmojo turo rezultatus, neatrodo, kad konservatoriai po rinkimų galėtų suformuoti stabilią daugumą be arba Darbo partijos, arba socialdemokratų paramos. Tokia konfigūracija kol kas neatrodo labai tikėtina, nes nei viena iš šių dvejų partijų nėra tradicinė konservatorių sąjungininkė.

Po pirmojo rinkimų turo Darbo partija užsitikrino 18 mandatų naujajame Seime, socialdemokratai – 16 mandatų, konservatoriai 13 mandatų, jų sąjungininkai Liberalų sąjūdis - 7 mandatus.

Pirmajame rinkimų ture buvo išrinkti 73 parlamentarai iš 141. 70 mandatų partijos pasidalijo rinkimuose „pagal sąrašus“, dar 3 kandidatai savo apygardose surinko daugiau kaip pusę balsų ir pateko į Seimą pirmame ture. Taip laimėjo socialdemokratų, Darbo partijos bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos politikai.

Apygardose, kuriose nė vienas kandidatas nesurinko pusės rinkėjų balsų, į antrą turą pateko po du lyderius. Daugiausia antrame ture dalyvauja Darbo partijos ir konservatorių atstovų – po 35. Socialdemokratai pretenduoja laimėti 28 apygardas. Kitos partijos antrajame ture turi mažiau nei 10 kandidatų.

Vyriausioji rinkimų komisija panaikino pirmojo turo rezultatus Zarasų-Visagino apygardoje, nes įtarė, kad antrą vietą užėmęs „darbietis“ šio rezultato pasiekė papirkdamas rinkėjus. Nauji rinkimai šioje apygardoje įvyks po pusmečio. Taigi naujasis Seimas pradės darbą su ne daugiau kaip 140 parlamentarų.

Vieni tikisi pergalės, kiti – sumaišyti kortas nugalėjusiems

Darbo partija, socialdemokratai ir “tvarkiečiai“ sutarė palaikyti vienas kito kandidatus tose apygardose, kur jie nekonkuruoja tarpusavyje. Dėl paramos vienas kitų kandidatams sutarė ir konservatoriai su „liberalais“.

Didžiausios įmanomos sėkmės atveju besiformuojanti Darbo partijos ir socialdemokratų koalicija antrajame rinkimų ture surinktų 47 pergales ir kartu naujajame Seime turėtų aiškią daugumą - 81 mandatą iš 141 galimų. Jos galėtų sudaryti Vyriausybę dviese.

Daugiausia, ko antrajame ture gali tikėtis konservatoriai ir liberalai – tai laimėti 39 balsus. Net tokiu atveju jie neįgytų daugumos, jiems priklausytų tik 59 vietos Seime. Bet tai sumaišytų kortas konkurentams, daugumos nebeturėtų ir socialdemokratų-“darbiečių“ koalicija. Prasidėtų sudėtingos derybos, joms daryti įtaką turėtų galimybę prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Įdomiausios kovos

* Lrytas.lt jau rašė, kad į antrąjį rinkimų turą nepateko nė vienas pramogų verslo ar sporto žmogus.

* Bene daugiausia aistrų pritraukia Seimo pirmininkės konservatorės Irenos Degutienės dvikova Vilniuje su jai iššūkį metusia „Drąsos kelio“ kandidate Neringa Venckiene.

* Tai ne vienintelė dvikova, kurioje „drąsiečiai“ antrajame ture meta iššūkį konservatorių lyderiams. Premjeras Andrius Kubilius Vilniuje varžosi su „drąsiete“ Aurelija Stancikiene.

* Kaune, kuris iki šiol buvo konservatorių miestas, šešiuose iš devynių apygardų antrajame ture varžosi konservatorius su „drąsiečiu“, kituose trijuose – konservatorius su „darbiečiu“. Bene įdomiausioje laikinosios sostinės dvikovoje konservatorių vicepirmininkė Rasa Juknevičienė susitinka su "drąsiečiu" Algirdu Patacku.

* Rinkimų komentatoriai atidžiai stebės ir Ukmergę, kur „tvarkiečių“ frakcijos narys Julius Veselka pirmajame ture netikėtai nusileido „darbietei“ Loretai Graužinienei. Taip pat Gargždus, kur kito „tvarkiečių“ frakcijos nario Petro Gražulio „tėvonijoje“ jam rimtą konkurenciją sudaro konservatorė Agnė Bilotaitė.

* Vilniuje Fabijoniškėse vyksta “ministrų dvikova“. Antrame ture varžosi buvęs ūkio mininstras konservatorius Dainius Kreivys bei buvęs aplinkos ministras, buvęs Seimo pirmininkas „darbietis“ Artūras Paulauskas. Šioje apygardoje pirmame ture iš rinkimų buvo išmestas sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys.

Sėkmės garantas – kolegų sekmė

* Kita intriga – kurie politikai pateks į Seimą „pagal sąrašą“ tik dėl to, kad geriau už juos reitinguoti partijos kolegos laimės rinkimus apygardose ir į sąrašo vietas nebepretenduos.

* „Darbiečių“ sąraše galimybes likti Seime matuojasi Mečislovas Zasčiurinskas, sugrįžti į parlamentą tikisi Gediminas Jakavonis. Socialdemokratų sąraše laimė dar gali nusišypsoti buvusiai vaikų teisių kontrolierei Rimantei Šalaševičiūtei, Vilniaus universiteto rektoriui Benediktui Juodkai, buvusiam parlamentarui Juozui Bernatoniui.

* Pas konservatorius kolegų sėkmės atveju į Seimą gali patekti parlamentaras Rokas Žilinskas, buvęs „Žalgirio“ krepšininkas Sergėjus Jovaiša.

* “Drąsos kelias” nė vienoje apygardoje pirmajame ture nesugebėjo užimti pirmosios vietos.

Vienmandatėse rinkimų apygardose varžosi:

1. Naujamiesčio: Irena Degutienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Neringa Venckienė (politinė partija „Drąsos kelias“);

2. Senamiesčio: Arvydas Anušauskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Petras Auštrevičius (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis);

3. Antakalnio: Andrius Kubilius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Aurelija Stancikienė (politinė partija „Drąsos kelias“);

4. Žirmūnų: Vytenis Povilas Andriukaitis (Socialdemokratų partija) ir Vilija Aleknaitė Abramikienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai);

5. Fabijoniškių: Dainius Kreivys (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Artūras Paulauskas (Darbo partija);

6. Šeškinės: Audronius Ažubalis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Zbignevas Maciejevskis (Lietuvos lenkų rinkimų akcija);

7. Justiniškių: Paulius Saudargas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Sofija Matarevič (Lietuvos lenkų rinkimų akcija);

8. Karoliniškių: Danutė Bekintienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Linas Balsys (išsikėlęs pats);

9. Lazdynų: Algis Strelčiūnas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Gintaras Steponavičius (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis);

10. Naujosios Vilnios: Tadeušas Andžejevskis (Lietuvos lenkų rinkimų akcija) ir Sergejus Ursulas (Darbo partija);

11. Šilainių: Rimantas Jonas Dagys (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Saulius Girdauskas (Darbo partija);

12. Aleksoto-Vilijampolės: Rytas Kupčinskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Sigytas Klimas (Darbo partija);

13. Centro: Vincė Vaidevutė Margevičienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Gintaras Dručkus (politinė partija „Drąsos kelias“);

14. Žaliakalnio: Rasa Juknevičienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Algirdas Vaclovas Patackas (politinė partija „Drąsos kelias“);

15. Kalniečių: Arimantas Dumčius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Zenonas Žymančius (politinė partija „Drąsos kelias“);

16. Dainavos: Kazimieras Kuzminskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Saulius Stoma (politinė partija „Drąsos kelias“);

17. Pramonės: Kazys Starkevičius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Dainius Danilevičius (politinė partija „Drąsos kelias“);

18. Panemunės: Vida Marija Čigriejienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Jonas Varkala (politinė partija „Drąsos kelias“);

19. Danės: Naglis Puteikis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Rimantas Taraškevičius (Liberalų ir centro sąjunga);

20. Baltijos: Artūras Šulcas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis) ir Raimundas Paliukas (Darbo partija);

21. Marių: Eligijus Masiulis (Liberalų sąjūdis) ir Birutė Boreikina (Darbo partija);

22. Pajūrio: Pranas Žeimys (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Genoveita Krasauskienė (Darbo partija);

23. Aušros: Edvardas Žakaris (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Mindaugas Kiesas (Darbo partija);

24. Saulės: Arvydas Mockus (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Danguolė Martinkienė (Darbo partija);

25. Dainų: Valerijus Simulikas (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Valentinas Mazuronis (partija Tvarka ir teisingumas);

26. Nevėžio: Julius Dautartas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Petras Narkevičius (Darbo partija);

27. Vakarinė: Povilas Urbšys (išsikėlęs pats) ir Alfonsas Petrauskas (Darbo partija);

28. Aukštaitijos: Rimantas Trota (Darbo partija) ir Domas Petrulis (Lietuvos socialdemokratų partija);

29. Marijampolės: Albinas Mitrulevičius (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Arvydas Vidžiūnas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai);

30. Alytaus: Kęstutis Daukšys (Darbo partija) ir Julius Sabatauskas (Lietuvos socialdemokratų partija);

31. Gargždų: Petras Gražulis (Tvarka ir teisingumas) ir Agnė Bilotaitė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai);

32. Šilutės-Pagėgių: Kęstas Komskis (Tvarka ir teisingumas) ir Artūras Skardžius (Lietuvos socialdemokratų partija);

33. Šilalės-Šilutės: Remigijus Žemaitaitis (Tvarka ir teisingumas) ir Jonas Gudauskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai);

34. Tauragės: Darius Petrošius (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Stasys Šedbaras (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai);

35. Plungės-Rietavo: Jurgis Razma (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Mindaugas Jurčius (Darbo partija);

36. Kretingos: Vaidotas Bacevičius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Jolita Vaickienė (Tvarka ir teisingumas);

37. Skuodo-Mažeikių: Audronė Pitrėnienė (Darbo partija) ir Gediminas Anužis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai);

38. Mažeikių: Kęstutis Bartkevičius (Tvarka ir teisingumas) ir Laima Nagienė (Lietuvos socialdemokratų partija);

39. Akmenės-Joniškio: Saulius Bucevičius (Darbo partija) ir Zofija Paulikienė (Lietuvos socialdemokratų partija);

40. Telšių: Valentinas Bukauskas (Darbo partija) ir Vytautas Kleiva (Lietuvos socialdemokratų partija);

41. Kelmės: Alma Monkauskaitė (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Izidorius Šimkus (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga);

42. Raseinių: Edmundas Jonyla (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Darius Ulickas (Darbo partija);

44. Radviliškio: Algimantas Salamakinas (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Zita Žvikienė (Darbo partija);

45. Šiaulių kaimiškoji: Rima Baškienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) ir Linas Andrulis (Lietuvos socialdemokratų partija);

46. Pakruojo-Joniškio: Vitalijus Gailius (Liberalų sąjūdis) ir Stasys Tumėnas (išsikėlęs pats);

47. Pasvalio-Panevėžio: Antanas Matulas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Vytautas Liepa (Darbo partija);

48. Biržų-Kupiškio: Aleksandras Zeltinis (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Ritas Vaiginas (Darbo partija);

49. Anykščių-Kupiškio: Ričardas Sargūnas (Darbo partija) ir Jonas Šimėnas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai);

50. Rokiškio: Vytautas Saulis (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Aloyzas Jočys (Darbo partija);

51. Utenos: Milda Petrauskienė (Socialdemokratų partija) ir Edmundas Pupinis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai);

53. Ignalinos-Švenčionių: Šarūnas Birutis (Darbo partija) ir Vilius Cibulskas (Socialdemokratų partija);

54. Molėtų-Švenčionių: Petras Čimbaras (Darbo partija) ir Valentinas Stundys (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai);

55. Širvintų-Vilniaus: Rita Tamašunienė (Lietuvos lenkų rinkimų akcija) ir Živilė Pinskuvienė (Darbo partija);

57. Vilniaus-Trakų: Jaroslavas Narkevičius (Lietuvos lenkų rinkimų akcija) ir Mingailė Binkauskaitė (Darbo partija);

58. Trakų-Elektrėnų: Dangutė Mikutienė (Darbo partija) ir Jonas Liesys (Liberalų ir centro sąjunga);

59. Kaišiadorių-Elektrėnų: Bronius Bradauskas (Socialdemokratų partija) ir Stanislovas Tomas (Darbo partija);

60. Jonavos: Rimantas Sinkevičius (Socialdemokratų partija) ir Saulius Jakimavičius (Darbo partija);

61. Ukmergės: Loreta Graužinienė (Darbo partija) ir Julius Veselka (Tvarka ir teisingumas);

62. Jurbarko: Bronius Pauža (Socialdemokratų partija) ir Robertas Raimundas Išganaitis (Darbo partija);

63. Suvalkijos: Juozas Olekas (Socialdemokratų partija) ir Algimanta Pabedinskienė (Darbo partija);

64. Šakių: Mindaugas Bastys (Socialdemokratų partija) ir Algirdas Klimaitis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai);

65. Kauno-Kėdainių: Vydas Gedvilas (Darbo partija) ir Raminta Popovienė (Socialdemokratų partija);

66. Kauno kaimiškoji: Donatas Jankauskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Audronė Skučienė (politinė partija „Drąsos kelias“);

67. Prienų-Birštono: Andrius Palionis (išsikėlęs pats) ir Alvydas Vaicekauskas (Socialdemokratų partija);

69. Dzūkijos: Raimundas Markauskas (Darbo partija) ir Gediminas Krasauskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai);

70. Varėnos-Eišiškių: Algis Kašėta (Liberalų sąjūdis) ir Zdzislavas Palevičius (Lietuvos lenkų rinkimų akcija);

71. Lazdijų-Druskininkų: Kristina Miškinienė (Socialdemokratų partija) ir Vaidas Šalaševičius (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.