Seimo komisija dėl „darbiečių“ neliečiamybės nori pakalbėti su D. Valiu

Komisija įpareigota tyrimą atlikti iki gruodžio 21 dienos.

V. Uspaskichas, V. Gapšys ir V. Vonžutaitė kaltinami, kad einami vadovaujančias pareigas Darbo partijoje nuo 2004 iki 2006 metų Vilniuje organizavo apgaulingą Darbo partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą.<br>R. Danisevičius
V. Uspaskichas, V. Gapšys ir V. Vonžutaitė kaltinami, kad einami vadovaujančias pareigas Darbo partijoje nuo 2004 iki 2006 metų Vilniuje organizavo apgaulingą Darbo partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą.<br>R. Danisevičius
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

2012-11-30 12:48, atnaujinta 2018-03-14 23:54

Toks sprendimas priimtas penktadienį per pirmą komisijos posėdį.

Generalinės prokuratūros atstovus planuojama išklausyti pirmadienį, tuo metu parlamentarai, dėl kurių neliečiamybės komisija spręs, posėdyje laukiami trečiadienį. Iš viso kitą savaitę komisija planuoja tris posėdžius, pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį.

Nuspręsta, kad komisijos posėdžiai bus uždari - už tai balsavo devyni valdantiesiems priklausantys komisijos nariai bei vienas opozicine pasiskelbusios Drąsos kelio frakcijos atstovas Jonas Varkala. Prieš buvo du konservatorių atstovai. Konservatorius Stasys Šedbaras ir Liberalų sąjūdžio atstovas laikinasis teisingumo ministras Remigijus Šimašius komisijos posėdyje penktadienį nedalyvavo.

„Kadangi galvoju, kad gali būti procesas vilkinamas, daug lengviau vilkinti, kai niekas nemato, o jei nevilkina - tegu mato žiniasklaida, vilkinama ar ne. Teismas - viešas, mes - asmenys, ir apie viešą asmenį kalbame“, - sakė atvirus posėdžius siūlęs daryti konservatorius Kęstutis Masiulis.

Komisijos pirmininkas „tvarkietis“ Andrius Mazuronis tvirtino priešingai - jog dėl uždarų posėdžių darbas vyks sparčiau, nes komisijos nariai „neturės pagundos kiekviename pasisakyme išsitransliuoti į viešumą“.

„Darbas yra planuojamas, priešingai nei visi galvoja, maksimalai greitai, maksimalai sklandžiai ir maksimaliai efektyviai, ir kiek galima greičiau pateikt išvadas, ir aš tikiu, kad po kitos savaitės posėdžių mes galėsim pereiti prie galutinio sprendimo formulavimo ir išvados rašymo“, - po komisijos posėdžio sakė A. Mazuronis.

„Posėdžiai bus be žiniasklaidos atstovų, aš labai džiaugiuosi dėl to ir tikiuosi, kad komisija sugebės žymiai greičiau priimti sprendimą posėdžiaudama ne viešoje erdvėje, kad komisijos nariai neturėtų pagundos kiekviename pasisakyme išsitransliuoti į viešumą, o ne pasiekti kažkokio konkretaus rezultato“, - tvirtino komisijos vadovas.

Komisija įpareigota tyrimą atlikti iki gruodžio 21 dienos.

Komisija, išklausiusi prokurorus, parlamentarus, kurių neliečiamybę prašoma naikinti, turi pateikti Seimui rezoliucijos projektą, ar tenkinti tokį generalinio prokuroro prašymą.

Jeigu rezoliucijos projekte numatoma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, ji gali būti priimta, kai už projektą balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.

Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis antradienį kreipėsi į Seimą, prašydamas panaikinti trijų Darbo partijos parlamentarų teisinę neliečiamybę - leisti juos traukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti laisvę.

Bylos medžiagą Seimo posėdyje pristatęs generalinio prokuroro pavaduotojas priminė, jog V.Uspaskichas, V.Gapšys ir V.Vonžutaitė kaltinami, kad eidami vadovaujančias pareigas Darbo partijoje nuo 2004 iki 2006 metų Vilniuje organizavo apgaulingą Darbo partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą.

„Dėl organizuotos grupės nusikalstamų veiksmų apgaulingai tvarkant Darbo partijos buhalterinę apskaitą 2004-2006 metais buvo sistemingai vedama dviguba buhalterija, tvarkoma neoficialių piniginių lėšų apskaita, t.y. DP ne visas ūkines-finansines operacijas įrašė į oficialią buhalterinę apskaitą, t.y. nebuvo apskaityti 25 mln. 116 tūkst. litų pajamų ir 23 mln. 724 tūkst. litų išlaidų“, - sakė D. Raulušaitis.

Pasak jo, slėpdama tikrąsias pajamas ir išlaidas Darbo partija neapskaičiavo ir apgaule išvengė prievolės sumokėti į valstybės biudžetą 3 mln. 864 tūkst. privalomų mokesčių ir įmokų. Taip pat teikdami melagingas ataskaitas Valstybinei mokesčių inspekcijai bei Vyriausiajai rinkimų komisijai, „darbiečiai“ neteisėtai gavo valstybės biudžeto dotacijas.

„Dėl minėtų asmenų veiksmų Darbo partijai apgaule įgijus didelės vertės turtinę teisę ir neteisėtai paskyrus dotacijas valstybei buvo padaryta 6 mln. 50 tūkst. litų žala“, - pabrėžė generalinio prokuroro pavaduotojas.

Vilniaus apygardos teismas nagrinėja Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos bylą. Sukčiavimu šioje byloje be minėtų trijų parlamentarų kaltinama pati Darbo partija ir buvusi jos finansininkė Marina Liutkevičienė.

Darbo partijos atstovai kategoriškai atmeta kaltinimus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.