Šeši iš septynių įtariamųjų Nacionalinės kredito unijos byloje jau vaikšto laisvi

Šeši iš septynių įtariamųjų jau laisvėje, o Viktoro Uspaskicho paimtomis paskolomis iki šiol niekas nesidomėjo. Taip atrodo prieš mėnesį pradėtas skandalingas ikiteisminis tyrimas dėl iššvaistytų milijonų Nacionalinėje kredito unijoje.

Teigiama, kad V. Uspakichas iš unijos yra ėmęs vieną paskolą sau asmeniškai, už antrą laidavęs, trečią paėmęs „Vikondos” įmonių grupių vardu.<br>M. Astrausko asociatyvi nuotrauka
Teigiama, kad V. Uspakichas iš unijos yra ėmęs vieną paskolą sau asmeniškai, už antrą laidavęs, trečią paėmęs „Vikondos” įmonių grupių vardu.<br>M. Astrausko asociatyvi nuotrauka
Daugiau nuotraukų (1)

Asta Kuznecovaitė ("Lietuvos rytas")

2013-01-15 13:36, atnaujinta 2018-03-13 19:50

Nors prokurorai ir bandė priešintis, Vilniaus apygardos teismas prieš Naujuosius metus į laisvę išleido pagrindinius šios bylos veikėjus – Nacionalinės kredito unijos valdybos pirmininką Arnoldą Žviką, aferos vykdymu įtariamą verslininkę Pauliną Grigaliūnaitę ir jos buvusį draugą teisininką Skirmantą Nikštelę.

Nepatenkintas buvo ir prokurorų prašymas už grotų pasiųsti Nacionalinės kredito unijos administracijos vadovą Artūrą Vasiliauską.

„Kai buvo paleisti šie asmenys, nebeliko prasmės suimto laikyti ir unijos valdybos nario Žilvino Putramento”, – „Lietuvos rytui” sakė Generalinės prokuratūros prokuroras Simonas Minkevičius.

Dabar suimtas liko tik vienas asmuo, įtariamas neteisėtu paskolų gavimu.

„Dėl tokių teismo veiksmų praradome savo pranašumą.

Tačiau tyrimas vyksta. Aš galiu pasakyti, jog jis yra vienas intensyviausių tyrimų per mano praktiką”, – kalbėjo prokuroras.

Dabar tyrėjai gilinasi į paskolas, gautas įkeitus pigius sklypus. Darbo partijos lyderio paskolomis kol kas nesidomėta, nors paskelbus apie tyrimą buvo kalbėta, kad V. Uspaskichas yra susijęs su Nacionalinės kredito unijos išduotomis paskolomis.

Teigiama, kad V. Uspakichas iš unijos yra ėmęs vieną paskolą sau asmeniškai, už antrą laidavęs, trečią paėmęs „Vikondos” įmonių grupių vardu.

„Nebuvo gilintasi į tą epizodą, kol kas neturime duomenų, kad šios paskolos yra neteisėtos. Nacionalinės kredito unijos laikinasis administratorius atlieka tyrimą. Jei paaiškės, kad kas nors galėjo būti daroma ne taip, tikrinsime kaip ir visas kitas įtartinas paskolas”, – teigė S. Minkevičius.

Nacionalinės kreditų unijos laikinuoju administratoriumi buvo paskirtas bendrovės „Verslo konsultantai” vadovas Alvydas Mogenis. Lietuvos bankas jam pavedė atlikti finansinį unijos patikrinimą. Šis terminas pratęstas iki sausio 25 d.

Generalinė prokuratūra įtaria, kad per dvejus metus organizuota grupė apgaulės būdu iš kelių kredito unijų galėjo gauti daugiau kaip 60 mln. litų nepagrįstų paskolų.

Vien S. Nikštelei ir ne vieną bendrovę įkūrusiai P.Grigaliūnaitei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba yra pareiškusi įtarimus dėl 17 mln. litų įgijimo apgaulės būdu.

Taip pat įtariama, kad prie 25 mln. litų dingimo iš šios kredito unijos yra prisidėję ir jos vadovai Ž. Putramentas, A. Vasiliauskas ir A. Žvikas.

Esą kai kuriems asmenims buvo sudarytos sąlygos pasiimti paskolas už užstatą, bet šio užstato vertė nesiekė ir 800 tūkst. litų.

Iš viso įtarimai šioje byloje yra pareikšti daugiau nei 30 asmenų ir, anot prokuroro S. Minkevičiaus, šis skaičius kasdien didėja.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.