Popiežius Pranciškus meldžiasi per Didžiojo penktadienio apeigas

Pasak Vatikano atstovo Federico Lombardi, Pranciškus šiek tiek patrumpino ilgas Velykų apeigas, siekdamas visur „paprastumo“.

Minios žmonių suplūdo prie Koliziejaus.<br>AP
Minios žmonių suplūdo prie Koliziejaus.<br>AP
Daugiau nuotraukų (1)

AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Mar 29, 2013, 10:01 PM, atnaujinta Mar 9, 2018, 2:39 AM

Naujasis popiežius dalyvavo Viešpaties Kančios minėjime - kai prisimenamos paskutinės Jėzaus gyvenimo valandos - Šv. Petro bazilikoje. O vėliau prasidėjo Koliziejaus apeigos.

2000 metų senumo amfiteatras tapo apeigų fono dekoracija, nes tikima, kad kaip tik čia Romos imperijos laikais buvo žudomi krikščionys.

Procesijoje didžiulį medinį kryžių pasikeisdami neša italų šeimos, kinų kunigai, Libano ir Nigerijos vienuolės, jaunimo grupė iš Brazilijos.

Naujasis pontifikas Didįjį ketvirtadienį taip pat surengė precedento neturinčią ceremoniją, kai viename Romos kalėjime nuplovė ir pabučiavo kojas 12 kalinių, tarp kurių buvo ir du musulmonai.

„Bet kas, aukščiausiai iškilęs, privalo tarnauti kitiems“, - sakė 76 metų Pranciškus per mišias jaunimo kalėjime „Casal del Marmo“, praėjus dviem savaitėms po to, kai buvo išrinktas pirmuoju iš Lotynų Amerikos kilusiu popiežiumi.

„Darau tai iš visos savo širdies, nes tai mano - kunigo, vyskupo - pareiga. Privalau jums tarnauti“, - pridūrė jis.

Didysis penktadienis yra antroji iš keturių intensyviausių krikščioniškojo kalendoriaus dienų, kurių kulminacija yra Velykų Sekmadienis.

Pasak Vatikano atstovo Federico Lombardi, Pranciškus šiek tiek patrumpino ilgas Velykų apeigas, siekdamas visur „paprastumo“.

Šeštadienį pontifikas dalyvaus vakarinėse Velyknakčio mišiose Šv.Petro bazilikoje. Vatikanas paskelbė, kad Pranciškus tradiciškai per pamaldas pakrikštys keturis suaugusius atsivertėlius: albaną, italą, rusą ir iš Vietnamo kilusį amerikietį.

Sekmadienį popiežius, kuris yra pirmasis po beveik 1 300 metų Katalikų Bažnyčios vadovas, kilęs ne iš Europos, priešais dešimtis tūkstančių maldininkų Šv.Petro aikštėje aukos Velykų mišias, o vėliau paskelbs palaiminimą „Miestui ir pasauliui“ (Urbi et orbi).

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: Lietuvoje mažėja rusų kalbos populiarumas