Seimo pirmininkas: „Galbūt reikės skelbti N. Venckienės paiešką“

Elgesys turi būti įvertintas

N. Venckienei prokurorai nori pateikti įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius.<br>T. Bauro nuotrauka iš archyvo
N. Venckienei prokurorai nori pateikti įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius.<br>T. Bauro nuotrauka iš archyvo
Daugiau nuotraukų (1)

BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

2013-04-26 08:48, atnaujinta 2018-03-07 17:21

Pats V. Gedvilas kalbėdamas Lietuvos televizijos laidoje „Labas rytas“ sakė neprisimenantis situacijos, kad būtų dingęs parlamentaras ir niekas neturėtų žinių, kur jis yra.

„Aišku, situacija ypatinga - galbūt dar tokios istorijoje mano ir nebuvo per 9 mano, kaip parlamento nario, metus. Yra procedūros, kurios yra numatytos Seimo statute - Seimo nariams, jeigu nelanko, yra nuimamas atlyginimas, bet jeigu tęsis taip ilgai, aišku, bus paskelbtos žmogaus paieškos.

Kokia forma ir kaip tai bus daroma, šiandien mes kalbėsime apie tai Seimo valdybos posėdžio metu ir priimsime sprendimą, kaip elgtis su šitais Seimo nariais, kurių nėra. Tiesiog galbūt reikia paskelbti paiešką - neturime jokios informacijos“, - sakė V. Gedvilas.

Seimo pirmininkas priminė, jog nesant plenarinių posėdžių Seimo narys važiuoti į Europos Sąjungą gali neperspėjęs Seimo valdybos, jei važiuoja už ES ribų - turi informuoti valdybą. savarankiškai.

„Tačiau net jeigu ji (N. Venckienė - red.) yra ES valstybėje, vis tiek turėjo informuoti, nes vyksta plenariniai posėdžiai. Tai situacija, aišku, yra tokia nestandartinė. Priimsime sprendimus - tai vis dėlto yra Seimo narys, tad turime kažką daryti, ieškoti. Tiesiog paskelbti paiešką“, - kalbėjo parlamento vadovas.

Elgesys turi būti įvertintas

Seimo vicepirmininkas liberalas Petras Auštrevičius mano, kad "Drąsos kelio" frakcijos seniūnės Neringos Venckienės, nelankančios Seimo posėdžių, elgesys turėtų būti įvertintas.

"Manome, kad reikia atkreipti dėmesį į, sakyčiau, tokį savotišką dingimą, galbūt, pasakyčiau, paslaptingą nusišalinimą iš viešumos, turint, matyt, tam tikrų tikslų ir išankstinių sumanymų ir tai buvo labai gerai padaryta. Seimo valdyba apsvarstė šitą klausimą ir bus duotas pavedimas Seimo Etikos ir procedūrų komisijai konstatuoti tam tikrus administracinius reikalus, kadangi iš tiesų Seimo narys dėl nesuprantamų, nežinomų priežasčių ir neinformavus Seimo atitinkamų institucijų nustatyta forma nelanko posėdžių. Ir tai praktiškai viskas, ką gali padaryti Seimas. Seimas nėra kriminalinės paieškos institucija, mes nesikišime į teisėsaugos institucijų veiklą, bet tai, ką mes galime padaryti, mes privalome padaryti. Kokie bus tolesni žingsniai, priklausys nuo įvykių raidos, bet pravaikštos ir nelankymas posėdžių balandžio mėnesį privalo būti įvertinti", - penktadienį po Seimo valdybos posėdžio žurnalistams sakė P. Auštrevičius.

Jo nuomone, Seimo statutas šiuo atveju yra labai dosnus, kadangi už tai tik trečdalis algos gali būti nubraukta.

"Žmonėms tai sunkiai suprantama, nes nelankant darbo gauti du trečdalius atlyginimo daug kas norėtų. Bet ką padarysi? Tokia yra Seimo statuto norma", - svarstė P. Auštrevičius.

Jo nuomone, N. Venckienės atvejis gali būti netgi paskata peržiūrėti Seimo statutą ir atitinkamai lanksčiai ir protingai reaguoti į tokią keistą situaciją, nes netgi du trečdaliai atlyginimo yra visiškai nepagrįsti.

"Manau, kad Seimo statuto pataisose galima būtų numatyti, kad tokiais atvejais galėtų būti nemokamas atlyginimas apskritai", - mano politikas.

Paklaustas dėl apkaltos galimybės, jeigu paaiškėtų, kad N. Venckienė slapstosi nuo teisėsaugos, P. Auštrevičius sakė: "Kad Seimas padarytų tokią konstataciją, reikalinga teisėsaugos institucijų išvada, aš neabejoju, kad teisėsauga, jausdama atsakomybę informuos Seimą reikiamu laiku ir būdu".

Trečią savaitę nesirodo teisme

N. Venckienė nuo balandžio 9 dienos, kuomet parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę, nebepasirodė Seime, jos kol kas neranda ir įtarimus pateikti norintys pareigūnai. Ji nedalyvavo ir „Drąsos kelio“ partijos suvažiavimuose. Šiaulių apygardos prokuratūra bandys nustatyti N. Venckienės buvimo vietą, bet oficiali paieška kol kas neskelbiama.

Savo vadovės buvimo vietos tvirtina nežinantys ir „Drąsos kelio“ partijos frakcijos atstovai. Šios frakcijos narys Vytautas Matulevičius neatmetė galimybės, kad parlamentarė gali prašyti politinio prieglobsčio užsienyje. Žiniasklaida remdamasi neįvardintais šaltiniais yra pranešusi, kad N. Venckienė gali būti išvykusi į tolimąjį užsienį.

N. Venckienei prokurorai nori pateikti įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius.

Įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Nuo 2009 metų spalio iki 2012 metų gegužės N. Venckienė buvo mirusio brolio Drąsiaus Kedžio ir buvusios jo sugyventinės L. Stankūnaitės mažametės dukters globėja. Mergaitė iš jos paimta ir perduota motinai pernai gegužės 17 dieną pasitelkus dideles policijos pajėgas.

D. Kedys kaltino L. Stankūnaitę pardavinėjus jų dukrą pedofilams. Tačiau L. Stankūnaitei nebuvo pateikti įtarimai dėl nusikalstamos veikos, o vienintelį įtariamąjį Andrių Ūsą teismas išteisino.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.