Lietuvos parašiutininkai tarptautinėse karinėse varžybose laimėjo šūsnį medalių

Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje Kaune penktadienio vakarą buvo iškilmingai apdovanoti šią savaitę vykusių Tarptautinių karinių parašiutininkų mokyklų varžybų „Challenge Inter—Ecoles de Parachutisme 2013“ nugalėtojai.

Lietuvos kariai tarptautinėse parašiutininkų varžybose dalyvauja nuo 2006 metų.<br>Organizatorių nuotrauka

Iveta Skliutaitė

2013-07-26 19:52, atnaujinta 2018-03-02 14:10

Toks renginys mūsų šalyje vyko pirmą kartą, nors Tarptautinės karinių parašiutininkų mokyklų varžybos įvairiose Europos šalyse vyksta jau 34 metus.

Jose buvo varžomasi šaudymo, orientavimosi, plaukimo vilkint karinę uniformą, desantinių ir tikslaus nusileidimo šuolių rungtyse. Kiekvienais metais varžybas rengia vis kita šalis.

Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos organizuotose varžybose dalyvavo per 60 Belgijos, Estijos, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Portugalijos, Vokietijos atstovų. Varžybos truko penkias dienas. Kariai užduotis įveikė įvairiose šalies vietose — Kaune, Trakuose, Kazlų Rūdoje, Šeduvoje ir Prienų rajone.

Į iškilmingą parašiutininkų apdovanojimo ceremoniją atvyko Krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, Belgijos ambasadorius Peteris Lescouhieris, Kauno vicemeras Vasilijus Popovas, Kauno įgulos dalinių vadai, miesto visuomenė.

Absoliučia šiųmečių varžybų nugalėtoja ir aukso medalių laimėtoja tapo Vokietijos karinių parašiutininkų komanda, antrąją vietą užėmė Lietuvos „Vilkų“ komanda“, trečiąją — Lietuvos „Sakalų“ komanda.

Lietuvos parašiutininkų komandos geriausiai pasirodė komandinio šaudymo, desantinių šuolių ir plaukimo rungtyse, kur iškovojo aukso medalius.

Asmenininėse įskaitose lietuviai laimėjo dvi pirmas vietas, dvi antras ir dvi trečias vietas. Lietuvos atstovas tapo ir visų rungčių asmeninėje įskaitoje nugalėtoju.

Po apdovanojimo visi varžybų dalyviai buvo pakviesti į Karininkų ramovėje surengtą pabaigtuvių vakarą.

Lietuvos kariai tarptautinėse parašiutininkų varžybose dalyvauja nuo 2006 metų. Trejus metus iš eilės Lietuvos kariai užėmė prizines vietas ir nugalėjo desantinių šuolių rungtyje, aplenkę prancūzų, vokiečių, belgų ir kitų šalių karius.

2012 metais Lietuvos kariuomenės mokyklos Parašiutinio rengimo centro paruošta karių komanda iš Prancūzijos parvežė 1 aukso ir 5 komandinius bronzos medalius.

Lietuvos kariuomenės mokyklos Parašiutinio rengimo centre rengiami parašiutininkai Lietuvos kariuomenei. Jie sudaro ir Lietuvos nacionalinės parašiutų sporto rinktinės pagrindą.