Afganistano pajėgos perėmė atsakomybę už Goro provinciją

Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos oficialiai perėmė atsakomybę už saugumą visoje Goro provincijoje, kurios atkūrimu rūpinasi Lietuva.

Dabar už Goro provincijos saugumą atsakingos Afganistano nacionalinio saugumo pajėgos.<br>KAM
Dabar už Goro provincijos saugumą atsakingos Afganistano nacionalinio saugumo pajėgos.<br>KAM
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Aug 22, 2013, 4:47 PM, atnaujinta Mar 1, 2018, 7:24 PM

Rugpjūčio 22 dieną Čagčarane per iškilmingą ceremoniją Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG) atsakomybę už saugumą visoje Goro provincijoje oficialiai perdavė vietos valdžiai. Nuo šiol Goro provincijoje, kurios atstatymu aštuonerius metus rūpinosi Lietuva, saugumą užtikrins Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos – kariuomenė ir policija.

Ceremonijoje oficialų dokumentą, liudijantį apie tai, kad Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos perėmė atsakomybę už saugumą likusiuose šešiuose Goro provincijos rajonuose (Doleinos, Šarako, Tulako, Sagaro, Taivaros ir Pasabando), pasirašė Goro provincijos gubernatorius Sayed Anwar Rahmati, 207-ojo Afganistano nacionalinės armijos korpuso vadas generolas majoras Taj Mohammad Jahid, Afganistano uniformuotosios policijos vadas Gore pulkininkas Delawar Shah Delawar ir PAG vadas plk. Tomas Masaitis.

„Ši diena svarbi visiems, kurie kartu dirbo bendram tikslui, siekiant sukurti šviesesnę Goro provincijos ir viso Afganistano ateitį. Šiandien mūsų saugumo pajėgos yra pasirengusios savarankiškai užtikrinti saugumą mūsų provincijoje. Neįmanoma sulyginti to, kas buvo anksčiau ir dabar. Afganistano kariai ir policija kiekvieną dieną gyja vis didesnį Goro žmonių pasitikėjimą. Ir už tai mes dėkojame jūsų kariams, kurie padėjo didinti mūsų saugumo pajėgų profesionalumą“, – sakė Goro provincijos gubernatorius Sayed Anwar Rahmati, dėkodamas Lietuvai ir tarptautiniams partneriams, prisidėjusiems atkuriant Goro provinciją.

„Tai nuoseklus NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų žingsnis, perduodant atsakomybę Afganistano valdžiai už saugumą provincijoje ir žinia visiems, kad Lietuvos vadovaujama PAG sėkmingai atliko savo misiją Gore. Nuo šios akimirkos vietos valdžia yra atsakinga už saugumą visoje Goro provincijoje,“ – ceremonijoje sakė PAG vadas pulkininkas Tomas Masaitis ceremonijoje.

Pasak PAG vado, Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos padarė milžinišką pažangą, per keletą metų įgijo reikiamos patirties ir yra pajėgios veikti savarankiškai. „Tikime, kad ši pažanga bus ilgalaikė, nes ilgus metus mes dirbome kartu su vietos saugumo pajėgomis ne tik dalindamiesi savo, bet ir patys įgydami didžiulės patirties,“ – sakė PAG vadas.

Iki šiol Lietuvos kariai ir kitų Gore bendradarbiaujančių šalių kariai yra apmokę per 700 įvairaus rango Afganistano nacionalinės policijos pareigūnų ir daugiau kaip 200 Afganistano nacionalinės kariuomenės karių.

Ceremonijoje kartu su Lietuvos vadovaujamos PAG atstovais dalyvavo ir Goro provincijos administracijos vadovai, vietos saugumo pajėgų vadovybė, vietos bendruomenės nariai. Bendroje rikiuotėje stovėjo Lietuvos kariai ir Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų atstovai.

Renginio metu Goro provincijos gubernatorius kartu su vietos saugumo pajėgų vadovybe įteikė apdovanojimus Lietuvos ir vietos saugumo pajėgų kariams ir policijos pareigūnams, pasižymėjusiems per saugumo užtikrinimo operacijas Goro provincijoje.

*** Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė – bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Tai bendras karių ir civilių projektas, kurį įgyvendindama Lietuva drauge su kitomis užsienio šalimis padeda Afganistano valdžiai plėsti įtaką Goro provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atsikurti. PAG veikloje kartu su Lietuvos atstovais yra dalyvavę kariai ir civiliai iš septynių šalių.

Atsakomybę už saugumą Goro provincijoje perdavusi Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms Lietuva planuoja išvesti savo karius ir užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją šių metų rudenį.

Goro provincijos atkūrimo grupės misiją Afganistane užbaigsianti septyniolikta Lietuvos karių pamaina yra suformuota Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu. Kartu su PAG-17 kariais Goro provincijoje tarnauja Karinių bei Operacijų koordinavimo centro patarėjų grupės, konsultuojančios Gore veikiančias vietos saugumo pajėgas. Su Lietuvos kariais operacijos rajone taip pat tarnauja kariai iš Ukrainos ir Gruzijos. PAG civilinis elementas sudarytas iš Lietuvos ir JAV biurų, atstovaujančių savo valstybių vyriausybėms ir vykdančių vystomojo bendradarbiavimo programas bei projektus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.