Apkaltos N.Venckienei klausimas Seime gali būti pateiktas kitą savaitę

Apkaltos „Drąsos

N.Venckienės veiksmai diskredituoja ne tik jos, kaip Lietuvos Seimo narės, bet ir Seimo autoritetą.<br>R.Danisevičiaus nuotrauka iš archyvo
N.Venckienės veiksmai diskredituoja ne tik jos, kaip Lietuvos Seimo narės, bet ir Seimo autoritetą.<br>R.Danisevičiaus nuotrauka iš archyvo
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Nov 20, 2013, 11:27 AM, atnaujinta Feb 20, 2018, 6:34 AM

„Seniūnų sueigoje kėliau tą klausimą, lyg ir sutarta, kad kitą antradienį bus pateikimas“, - trečiadienį sakė vienas apkaltos iniciatorių, opozicinio Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis.

Tai, kad seniūnų sueigoje sutarta dėl apkaltos N.Venckienei pateikimo kitą antradienį patvirtino ir valdančiųjų atstovai „tvarkietis“ Kęstas Komskis bei socialdemokratas Algimantas Salamakinas.

Po liberalų tekstu dėl teikimo apkaltai pasirašė daugiau kaip ketvirtadalis parlamentarų, 41 Seimo narys. Apkaltą, be jos iniciatorių liberalų, parėmė Lietuvos socialdemokratų partijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Mišrios Seimo narių grupės frakcijų atstovai.

Seimo statutas numato, kad teikti Seimui pradėti apkaltos procesą turi teisę ne mažesnė kaip ketvirtadalio Seimo narių grupė, tai yra ne mažiau kaip 36 parlamentarai.

Grupės Seimo narių teikime pagrindu apkaltai nurodoma, kad N.Vencienė praleido daugiau kaip 50 plenarinių posėdžių, kuriuose buvo numatytas balsavimas, taip pat nedalyvavo Seimo struktūrinių padalinių posėdžiuose. Pasak apkaltos iniciatorių, neatlikdama savo kaip Seimo narės pareigų N.Venckienė „šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė duotą Seimo nario priesaiką“.

„N.Venckienės veiksmai diskredituoja ne tik jos, kaip Lietuvos Seimo narės, bet ir Seimo, kaip Lietuvos Respublikos įstatymų leidžiamosios institucijos, autoritetą ir kelia pagrįstų abejonių dėl šio asmens galimybės ateityje tinkamai ir sąžiningai naudoti jam suteiktą Tautos atstovo mandatą“, - rašoma teikimo apkaltai tekste.

N.Venckiene Seime nebesirodo nuo balandžio, kai parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę. Policija yra paskelbusi politikės paiešką, teisinės pagalbos prašymai išsiųsti į JAV.

Šiaulių apygardos prokuratūra siekia N.Venckienę apklausti. Prokurorai pernai spalį jai pateikė įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad N.Venckienė prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: ar I. Šimonytė gali pasipriešinti G. Nausėdai?