Seimo kancleris apie kanceliarijos bylą: „Nežinau, tyčia ar netyčia buvo „nugrybauta“

Seimo kancleris Jonas Milerius

Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Jan 10, 2014, 5:47 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 5:03 PM

„Matau, kad toje byloje - nežinau tyčia ar netyčia - buvo „nugrybauta“, nueita į šoną“, - penktadienį BNS sakė kancleris.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Valerijus Sevostjanovas šią savaitę nutraukė vadinamąją Seimo kanceliarijos bylą, kurioje per dešimt kanceliarijos darbuotojų kaltinti dėl aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo, galimo tarnybos pareigų neatlikimo ir galimo dokumento suklastojimo.

„Labai pergyvenau tuos metus. Toks sprendimas - meluočiau, jeigu sakyčiau, kad jis nėra malonus“, - teigė J.Milerius ir dėkojo kolegoms, politikams, kurie tikėjo jo nekaltumu.

Kancleris pabrėžė, kad tyrimas jo atžvilgiu nutrauktas ne dėl senaties, o pagal vieną straipsnį nesant nusikalstamos veikos požymių, pagal kitą - nesurinkus pakankamai duomenų.

„Jeigu būtų nutraukę dėl senaties, būčiau skundęs“, - tvirtino jis.

Seimo kanceliarijos vadovas sakė negalįs suprasti, kodėl jam buvo pateikti įtarimai. Kita vertus, kancleris stebėjosi teisėsaugininkų darbu, kad nepavyko rasti iš Seimo kasos dingusių beveik pusės milijono litų.

„Negaliu patikėti - dingo iš kasos beveik pusę milijono litų. Tos lėšos nėra surastos. Kad nesugebėjome surasti lėšų, tai absurdas. (...) Kartais atrodo, ar dėl nesugebėjimo, ar dėl nenoro. Nebuvo noro surasti tikrų kaltininkų, surasti tų pinigų“, - svarstė kancleris.

Anot jo, nesuprantamas buvo tyrėjų sprendimas nedaryti skolos lapelių ekspertizės, nors Seimo atstovai to prašė.

Buvusi Seimo kasininkė Regina Petkelienė tvirtino, kad Seimo pinigus skolino kanceliarijos darbuotojams, politikams, o šie atnešdavo skolos lapelius.

Seimo kanceliarijos byla jau buvo patekusi į Vilniaus apylinkės teismą, bet kaltinamųjų reikalavimu grąžinta prokurorams papildyti arba nutraukti. Pakeitus prokurorą, pasirinktas pastarasis variantas.

Ikiteisminis tyrimas nutrauktas daugumos kaltinamųjų veiksmuose nenustačius nusikalstamos veikos požymių. Tik Sigitos Karpickienės atveju jis nutrauktas dėl senaties, o Reginos Petkelienės - dėl to, kad ji dėl to paties kaltinimo jau nuteista.

Prokuroro teigimu, taip pat nepavyko surinkti įrodymų, kad Dalė Špakauskienė, Alė Klovaitė, Ilona Mažeikytė, Alvydas Milkevičius, Jonas Milerius, Irena Astrauskaitė, Algirdas Tarulis ir Arvydas Algimantas Švedas būtų suklastoję Seimo kasos patikrinimo aktą.

Sprendimą dėl tyrimo nutraukimo per 20 dienų galima apskųsti Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiajam prokurorui.

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo Seimo kanceliarijoje pradėtas, kai 2009 metų liepą Seimo kanceliarijos kasoje pasigesta per 440 tūkst. litų.

Byloje užfiksuota, kad pinigai iš kasos buvo skolinami vėliausiai nuo 2008 metų sausio.

Dėl dingusių pinigų buvo nuteistos buvusi Seimo kasininkė R.Petkelienė ir buvusi Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterė Olga Goluskaitė. Joms skirta po dvejus metus laisvės atėmimo. Paaiškėjo, kad R.Petkelienė skolino O.Goluskaitei pinigus iš Seimo kasos, o ši juos teigia pralošusi kazino.

Vienuolika Seimo kanceliarijos darbuotojų buvo apkaltinti, kad tikrindami kasą, neaptiko minėto pinigų trūkumo.

R.Petkelienė ir O.Goluskaitė, atlikusios dalį bausmės, jau išėjo į laisvę.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.