Su „Gazprom“ galutinai susitarta dėl „Amber Grid“ (papildyta)

Lietuvos premjeras Algirdas

Prieš susitikimą su D.Medvedevu A.Butkevičius planuoja susitikti su Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ vadovu Aleksejumi Mileriu.<br>M.Patašiaus nuotr.
Prieš susitikimą su D.Medvedevu A.Butkevičius planuoja susitikti su Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ vadovu Aleksejumi Mileriu.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

2014-02-07 08:38, atnaujinta 2018-02-16 14:48

„Vyko labai ilgai derybos, sunkios ir konstruktyvios derybos, bet, aišku, draugiškoje aplinkoje. Mes perėjome anksčiau apkalbėtą pasiūlymą tiek iš mūsų, tiek iš jų pusės. Šiandien galiu drąsiai konstatuoti, jog trečiasis energetikos paketas užbaigtas derybiniu proceso metu. Tokią išvadą darau - principiniai dalykai užbaigti“, - telefonu BNS sakė A.Butkevičius, Sočyje susitikęs su „Gazprom“ vadovu Aleksejumi Mileriu.

„Jie sutinka su trečiuoju energetikos paketu“, - pridūrė premjeras.

Premjeras konkrečiai nepasakė, ar „Gazprom“ parduos jo turimas „Amber Grid“ akcijas: “Tikrai kol kas nėra pasakyta, ar vienas, ar kitas variantas bus. Negalėčiau pasakyti“.

A.Butkevičius sakė su A.Mileriu kalbėjęs ir dėl dujų kainų Lietuvai, tačiau ką konkrečiai sutarė, neatskleidė.

„Mes turime eiti link vienų ar kitų sprendimų. Išgirdau pasiūlymą (...) Mano manymu, tai yra geras (pasiūlymas Lietuvai - BNS)“, - BNS sakė jis.

Jo teigimu, grįžęs į Lietuvą jis informuos prezidentę ir visuomenę apie „Gazprom“ pasiūlymus dėl dujų kainų.

Paklaustas,ar „Gazprom“ ir toliau reikalauja, kad tranzitas š Karaliaučių būtų užtikrintas valstybiniu lygiu, A.Butkevičius sakė: „Jų buvo toks noras, bet mes vis dėlto turim kitą nuomonę (...) Buvo pasiūlyti tam tikri variantai, bet mes pasakėm, koks yra mūsų matymas ir jie sakė, kad galima ir tokį variantą vertinti“.

Anot Vyriausybės vadovo, bus sukviesta darbo grupė, kuri derasi su „Gazprom“: „Taip pat paprašiau šiandien derybų metu, kad sekantys pokalbiai vyktų greitai, o ne taip, kad po išsiskyrimo būdavo keletas mėnesių“.

A.Butkevičius taip pat nekomentavo, ką su „Gazprom“ vadovu kalbėjo apie jau svarstomus ir dar būsimus arbitražus dėl per didelės dujų kainos Lietuvai.

„Čia ir yra tas derybų menas, kaip mes elgsimės vienu ar kitu klausimu. Bet čia turi būti abipusis susitarimas, nes kainos yra aiškios, mes turime paskaičiavimus, mes žinome kaimyninių valstybių dujų kainas, kurias taiko „Gazprom“, - kalbėjo premjeras.

Anot jo, dabar Lietuva jau yra pateikusi galutinius savo pasiūlymus ir tikimasi, kad susitikimas su A.Mileriu paspartins derybų proceso baigtį.

A.Butkevičius sakė grįžęs informuos šalies prezidentę apie visus „Gazprom“ pasiūlymus ir jo keliamas sąlygas, apie juos bus kalbama ir politiniu lygiu - su opozicinių frakcijų lyderiais.

Susitikimas su A.Mileriu buvo pirmas po to, kai „Lietuvos dujų“ akcininkai, palaikant Vokietijos „E.ON“, praėjusią savaitę nutarė inicijuoti naują ieškinį prieš „Gazprom“ dėl per didelių dujų kainų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.