Policija privalės pasirūpinti smurtą patyrusio asmens apsauga

Pradėję ikiteisminį tyrimą

2013 metais policija dėl smurto artimoje aplinkoje gavo 21 tūkst. 615 pranešimų.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
2013 metais policija dėl smurto artimoje aplinkoje gavo 21 tūkst. 615 pranešimų.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Apr 10, 2014, 12:34 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 6:24 PM

Tai numatyta ketvirtadienį priimtose Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkose įstatymo pataisose. Už kas balsavo 88 parlamentarai, prieš buvo du, susilaikė 13.

Pagal priimtą įstatymo redakciją, gavę pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje, policijos pareigūnai, atvykę į įvykio vietą arba patys būdami to įvykio liudininkai, turės užrašyti duomenis apie smurto artimoje aplinkoje faktą, pradėti ikiteisminį tyrimą ir imtis priemonių, kad per trumpiausią laiką būtų atliktas ikiteisminis tyrimas bei užtikrinta smurtą patyrusio asmens apsauga. Smurtą patyręs asmuo, kaip ir dabar numatyta, skundo neprivalės pateikti.

Policijos pareigūnai įpareigoti apie smurtą artimoje aplinkoje nedelsiant pranešti specializuotos pagalbos centrui, o auką informuoti, kad su tokios centro darbuotojai su ja susisieks.

Be to, specializuotiems pagalbos centrams nurodyta visą parą teikti kompleksinę pagalbą smurto aukoms, o ikiteisminiuose tyrimuose, susijusiuose su smurtu artimoje aplinkoje, Valstybinė teismo medicinos tarnyba įpareigota užtikrinti, kad sveikatos sutrikdymo mastas būtų nustatomas ir specialistų išvados būtų teikiamos skubos tvarka.

Šiuos įstatymo patikslinimus teikusios parlamentarės „tvarkietė“ Ona Valiukevičiūtė ir liberalė Dalia Kuodytė teigė, kad galiojančiame Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme esama spragų, kai kurios normos nesuderintos su Baudžiamojo proceso kodekso ir Baudžiamojo kodekso nuostatomis.

Projektą kritikavęs „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas jį pavadino „šeimos griovimo įstatymo pataisomis“. Pasak jo, įteisinamas dar didesnis valstybės kišimasis į tradicinės šeimos gyvenimą.

„Projektas nuosekliai didina kišimąsi į šeimą. Tai gali griauti tradicinę šeimą. Kitas aspektas - šiuo įstatymu nesprendžiami finansiniai reikalai. Jeigu didinamas kišimasis į šeimą, turi būti didinamas policijos finansavimas“, - sakė jis.

Socialdemokratas Algirdas Sysas stebėjosi, kad M.Zasčiurinskas tradicine lietuviška šeima laiko tą, kur vyras kumščiais auklėja žmoną.

„Jeigu kalbame apie šeimą, turime matyti visą paveikslėlį. Nėra visi angelai su sparnais, yra ir demonų“, - teigė jis.

2013 metais policija dėl smurto artimoje aplinkoje gavo 21 tūkst. 615 pranešimų, dėl 10 tūkst. 15 (46 proc. visų pranešimų) buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.