Eksperimentas: į tvankų Vilniaus autobusą – su termometru

Stotelėje sustoja maršrutinis autobusas. Atsidaro durys ir į lauką išsiveržia keleiviai. Žmonės gaudo gryną orą, šluostosi prakaitą ir dairosi artimiausio kioskelio, kuriame galėtų nusipirkti buteliuką vandens. „Kaip tikroje pirtyje, tik be vantų“, – geros nuotaikos lašą nuvarvina kelionės tikslą su drauge pasiekęs jaunuolis. Mergina greta jo ima abejoti, ar tikrai šiluma kaulų nelaužo.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja: dėl didelės oro drėgmės žmogaus organizmas jaučia keliais laipsniais aukštesnę temperatūrą negu yra iš tikrųjų.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja: dėl didelės oro drėgmės žmogaus organizmas jaučia keliais laipsniais aukštesnę temperatūrą negu yra iš tikrųjų.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Liucija Lenkauskaitė

Jul 10, 2014, 4:05 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 2:09 AM

Vaizdai Vilniaus maršrutiniame transporte privertė lrytas.lt atlikti eksperimentą – išmatuoti, kokia temperatūra ir koks santykinis oro drėgnumas tvyro autobuse, kuris važinėja populiariu maršrutu.

Nors sostinėje termometrai rodo 27 laipsnius šilumos, esant 65 procentų santykiniam oro drėgnumui žmogus jaučiasi it 34 laipsnių karštyje. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja: dėl didelės oro drėgmės žmogaus organizmas jaučia keliais laipsniais aukštesnę temperatūrą negu yra iš tikrųjų.

Tai gali lemti perkaitimą.

Portalo lrytas.lt korespondentė ketvirtadienį per pietus savo kailiu pajuto, ką patiria sostinės viešojo transporto keleiviai.  1G numeriu pažymėtame autobuse šalia jos nualpo vaikas. Maždaug dvylikos metų berniuką žmonės gaivino kone minutę.

Vaikas atsigavo tik apipiltas gerų žmonių per grūstį atsiųstu mineraliniu vandeniu.

Berniukas nualpo prie pat vairuotojo kabinos, tad šis pastebėjo nelaimę ir nusprendė pastovėti stotelėje šiek tiek ilgiau ir pravėdinti saloną.

Pro atidarytas duris įlėkęs gaivesnio oro gūsis lengviau atsikvėpti padėjo ir kitiems šalia vaiko stovintiems, prakaitu žliaugiantiems keleiviams. Atgaivintą vaiką žmonės pasodino prie lango.

Transporte – nejuokinga tvanka

Portalo korespondentai nusprendė patikrinti Vilniaus miesto autobusuose ir troleibusuose keleivius dusinančią šutrą.

Raudonis termometro stulpelyje šokinėjo aukščiau 30 laipsnių padalos, o oro drėgmę rodanti rodyklė žemiau 55 procentų suktis nenorėjo.

Naujame „Volvo 7700 A“ serijos autobuse termometras rodė 32 laipsnius, oro drėgmė buvo 58 proc.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos skelbiamoje karščio indekso lentelėje matyti: tokia kombinacija yra lygi net 42 laipsniams karščio. Žemesnėje temperatūroje dažniausiai skalbiami net drabužiai.

Seno tipo „Škoda 14 Tr“  troleibuse kaitrą ištverti nebuvo taip sunku. Nors troleibusas ir buvo beveik sausakimšas, per atlapus langus pučianti gaiva neleido užtemti sąmonei. Termometras rodė 32 laipsnius, oro drėgmė buvo 57 procentai – lygu maždaug 41 laipsniui karščio.

Nemaloniausia tvanka dusino „Mercedes O 405 N2“ markės 53-iojo maršruto autobuse. Nors jame temperatūra buvo tokia pati, kaip kitose transporto priemonėse, o drėgmė – 59 proc., užtat langai – aklinai užverti.

Tad oras į vidų sruvo tik per stogo liukus.

Per juos į vidų taip pat plieskė saulė. Tiesa, autobuse nebuvo daug žmonių. Kas dedasi piko metu šio populiaraus maršruto autobuso viduje, baisu ir pagalvoti.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: LB ekonomikos raidos apžvalga ir naujausių prognozių pristatymas