Kariuomenė pirks pėstininkų kovos mašinas

Krašto apsaugos ministerija (KAM) pirmadienį pranešė

Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Jul 21, 2014, 9:31 AM, atnaujinta Feb 11, 2018, 8:27 PM

KAM praeitą savaitę devyniems užsienio šalių gamintojams išsiuntė laiškus su prašymu pateikti visapusišką informaciją apie jų gaminamas ratines pėstininkų kovos mašinas. Gamintojus atsakymus prašoma pateikti iki šių metų spalio vidurio, o pirkimo sutartis su gamintojais planuojama pasirašyti 2015 metais.

„Pėstininkų kovos mašinų įsigijimo projektas yra vienas iš ilgalaikių Lietuvos kariuomenės modernizacijos etapų, kuris neabejotinai sustiprins Lietuvos gynybinį pajėgumą ir įsipareigojimus NATO“, – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Ministras taip pat pabrėžia, kad Lietuvos kariuomenės karinių vienetų aprūpinimas pėstininkų kovos mašinomis yra viena iš pagrindinių priemonių, užtikrinančių nacionalinių ir kolektyvinių NATO gynybos planų įgyvendinamumą.

Kalbėdamas su žurnalistais Vyriausybėje, ministras teigė, kad kovos mašinų pirkimui ketinama išleisti „kelis šimtus milijonų“ litų.

„Laukiame (pasiūlymų) spalio viduryje“, - teigė ministras. Pasak jo, „pats įsigijimas turėtų būti 2016-2020 metais“.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose naudojami šarvuotieji transporteriai M113. Jie yra skirti karių gabenimui iki mūšio lauko, bet ne kovos mašinos, kurios geba efektyviai veikti mūšio lauke: naikinti šarvuotą techniką ir gyvąją jėgą, užtikrinti manevro laisvę ir pajėgų apsaugą.

„Naujos kartos ne tik nacionalinius, bet ir NATO reikalavimus atitinkančios pėstininkų kovos mašinos leistų mums lygiaverčiai veikti su sąjungininkais ne tik operacine, bet ir technine prasme“, – sako Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Gintautas Zenkevičius.

Naujomis pėstininkų kovos mašinomis aprūpinti manevriniai Sausumos pajėgų koviniai daliniai turės galimybę treniruotis Lietuvoje esančiuose kariniuose poligonuose, vykdyti kovinius veiksmus tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Pasak G.Zenkevičiaus, naujosios pėstininkų kovos mašinos leis užtikrinti efektyvią šalies gynybą, bus pajėgios naikinti priešininkų šarvuotą techniką, užtikrinti manevro laisvę ir pajėgų apsaugą, veikti tiek atviroje, tiek miškingoje, tiek apgyvendintoje teritorijoje.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų karinių vienetų kovinių pajėgumų stiprinimas, ypatingą dėmesį skiriant Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“, yra viena iš ilgalaikių prioritetinių krašto apsaugos sistemos veiklos ir įsigijimų krypčių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.