Karinį miestelį Pabradėje ketinama įrengti 2016-aisiais

Pasiūlymus konkursui galima teikti iki lapkričio 7 dienos.

Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Sep 28, 2014, 11:10 AM, atnaujinta Jan 29, 2018, 9:32 AM

Šiuo metu KAM yra paskelbusi karių pasirengimui mūšiams mieste skirtos infrastruktūros antrojo ir trečiojo statybų etapo konkursą.

Viešojo pirkimo skelbime nurodoma, kad per antrąjį etapą planuojama pastatyti penkis specialios paskirties statinius, kurių bendras plotas sudarys apie 700 kv. metrų, o per trečiąjį - dar 9 objektus, kurių kurių bendras plotas siektų apie 2,8 tūkst. kv. metrų. Taip pat bus tvarkoma 23 tūkst. kv. metrų ploto teritorija.

Kariams rengti skirta infrastruktūra, užimsianti apie 10 hektarų plotą, Pabradės poligone atkurs tipinio Lietuvos miestelio aplinką ir jai būdingus objektus: gyvenamuosius namus ir sodybas, parduotuvę, paštą, stotį, mokyklą, maldos namus ir kitus statinius.

Pasiūlymus konkursui galima teikti iki lapkričio 7 dienos.

Kaip nurodė KAM, šiems darbams planuojama skirti apie 5,5 mln. litų.

Anksčiau planuota, jog treniruočių miestelis bus įrengtas 2017-aisiais, tačiau ministerija nurodė, kad padidinus finansavimą gynybai, projektas bus užbaigtas dar 2016-aisiais.

Ši nauja infrastruktūra kuriama siekiant sudaryti geresnes treniruočių sąlygas Lietuvos kariams ir į Lietuvą atvykstantiems sąjungininkams, siekiant ilgalaikio NATO pajėgų dislokavimo Lietuvoje, nurodo KAM.

Infrastruktūra bus naudojama tiek ruošiant karius tiek kolektyvinės gynybos, tiek ir tarptautinių operacijų užduotims. Anot ministerijos, tai yra ypač aktualu, nes pastarųjų ginkluotų konfliktų patirtis rodo, kad pagrindiniai mūšiai vyksta apgyvendintose vietovėse. Visiškai įrengus miestelį jame vienu metu galės treniruotis iki 1000 karių.

Planuojant miestelio infrastruktūrą Lietuvos kariuomenę konsultavo JAV Sausumos pajėgų Europoje ekspertai, remtasi Vokietijos, Švedijos ir kitų šalių patirtimi.

Pirmajam karinio miestelio rengimo etapui, kuris prasidėjo pernai ir turėtų būti baigtas 2015-aisiais, iš viso suplanuota skirti 9,8 mln. litų, bendra viso projekto vertė - kiek daugiau nei 15 mln. litų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.