V. Landsbergis: „Pasauliui nori primesti kremlinę „Boko Haram“

Tradiciniame Vasario 16-osios minėjime prie Signatarų namų Vilniuje kalbą sakęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis atkreipė dėmesį į aršią Rusijos politiką ir pasauliui išgyvenant naują išmėginimą Lietuvą ragino dar kartą atlikti savo pareigą.

Vasario 16-osios minėjimas Signatarų namuose Vilniuje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Vasario 16-osios minėjimas Signatarų namuose Vilniuje.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

ELTA ir lrytas.lt inf.

Feb 16, 2015, 3:32 PM, atnaujinta Jan 13, 2018, 1:39 AM

„Ateina aršiai revanšistinė šalis, svajojanti apie buvusias kolonijas, net „pribaltus“. Ji nuosekliai, ideologiškai, priešiškumo jausmais atsiskyrė, separavosi nuo Europos, nuėjo į meškų kampą ir siekia primesti likusiam pasauliui savo džiunglių įstatymus. Štai bent du iš jų – numeris pirmas: ką primušė, tas ir kaltas. Numeris antras: jeigu aš ką nors užpuolu ir mušu, tai tam užpultajam neleistina gintis ir šiukštu neleistina jam padėti nuo manęs gintis. Šalin, supuvę Vakarai! „Boko Haram“! Tie Vakarai, regis, dar nesuprato, kad meškų įstatymai jau viršesni už žmonių, net Jungtinių Tautų įstatymas. „Zakon – taiga, sudja – medved“ – tai Sibiro katorgininkų išmintis. Be abejo, ji žinoma, priimtina ir buvusiems katorgos prižiūrėtojams“, – iš Signatarų namų balkono Pilies gatvėje susirinkusiems kalbėjo V.Landsbergis.

Pasak profesoriaus, „įstatymas yra džiunglės, o teisėjas jose – lokys“, šią doktriną Kremlius arba kremlinę „Boko Haram“ versiją norėtų primesti visam pasauliui.

V.Landsbergis prisiminė prieš gerą savaitę išgirdęs rusišką, kremlišką Baltijos radiją, kuris esą rinkimų proga kursto, jog niekas neuždraus kalbėti, kas norima, dainuoti tik savo dainas apie, pavyzdžiui, didįjį vadą, jo meilę ir valią. Anot Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko, iš esmės tai – vietinis „Boko Haram“, o tai reiškia, jog Vakarai prakeikti, juos reikia sunaikinti.

„Niekas mums neuždraus, taip supraskite, nekęsti Vakarų, demokratijos, Ukrainos ir Lietuvos. Todėl dabar aš sakau jums: visi lietuviai, pabuskite, eikite balsuoti ir visi dar nesuzombinti rusai ir lenkai, eikit balsuoti už europiečių solidarumą, ne už Georgijaus juosteles! Ukraina dar ginasi nuo jų, jie gina Europą, gina už visus. Ten tikrai ne „putinovcų“ karas prieš „banderosus“. Įžvelkime esmingiau, juk stebi ne Obama, o apvaizda“, – sakė V.Landsbergis.

Profesorius priminė, kad kai buvo puolami Vilniuje, jis gavo dovaną – plačią juostą su moterų įaustais žodžiais: „Palaimink, Viešpatie galingas, lietuvių pastangas teisingas“, kuri vėliau užtiesta ant stalo, prie kurio posėdžiavo laikinasis Gynybos komitetas. Jis neatmetė, kad apie tokio komiteto steigimą būtų galima pagalvoti ir dabar.

„Tada tikėjome ir laimėjome. Dabar vėl atėjo lemties metas, koks toliau bus pasaulis, jeigu norime tempti ilgiau nei iki pirmadienio. Nepratemps, jeigu rengsis neapykanta. Arba žmoniškumas, arba nežmoniškumas. Nepamirškime šios dienos Evangelijos ir arkivyskupo homilijos: kam nerūpi žudomas brolis, tas yra Kaino talkininkas. Apsidairykime aplink save ir savyje, nes visi esame naujojo pasaulinio išmėginimo dalyviai. Tegul Lietuva dar sykį atlieka savo pareigą!“, – ragino V.Landsbergis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.