Dar žingsniu pasistūmėjo įtvirtindami šauktinių garantijas

Seimas dar žingsniu pasistūmėjo

Jau šį rudenį planuojama į kariuomenę pakviesti 3-3,5 tūkst. šauktinių.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Jau šį rudenį planuojama į kariuomenę pakviesti 3-3,5 tūkst. šauktinių.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

2015-04-09 17:36, atnaujinta 2018-01-07 04:53

Ketvirtadienį po svarstymo 72 parlamentarams balsavus už ir dviem susilaikius pritarta atitinkamoms Karo prievolės įstatymo pataisoms. Dar liko paskutinis balsavimas dėl pataisų priėmimo.

Pagal Karo prievolės įstatymo pataisų projektą, į privalomąją karo tarnybą bus šaukiami vyrai nuo 19 iki 26 metų. Savanoriškai ateiti tarnauti galės 18-38 metų asmenys.

Šaukimas bus vykdomas teritoriniu principu. Planuojama sudaryti šešias šaukiamųjų eiles pagal regionus. Tuomet iš tų sąrašų bus atrinkti asmenys, kurie pagal įstatymo normas gali būti pašaukti atlikti privalomąją karo tarnybą.

Be to, projekte nurodyta, kad šauktiniais, be kitų išimčių, negalės būti įtariamieji ir kaltinamieji baudžiamajame procese arba atliekantys bausmę, taip pat pripažinti kaltais dėl tyčinių nusikaltimų ir (arba) atlikusieji laisvės atėmimo bausmę.

Dėl objektyvių priežasčių negalint įteikti prievolininkui šaukimo šis nurodymas pasirašytinai bus įteikiamas kartu su karo prievolininku gyvenantiems pilnamečiams šeimos nariams ar fiziniams ir juridiniams asmenims, susijusioms su karo prievolininku darbo, mokslo ir studijų teisiniais santykiais.

Dokumente taip pat nurodyta prievolė išvykus į kitą valstybę nuolat ar laikinai, ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui, nedelsiant, bet ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo išvykimo informuoti karo prievolę administruojančią krašto apsaugos sistemos instituciją apie savo faktinę gyvenamąją, darbo ar studijų vietą.

Atsižvelgiant į šauktinio tarnybos vertinimą, kas mėnesį bus kaupiama speciali įmoka. Ji svyruotų nuo 170 iki 70 eurų per mėnesį. Šis kaupiamasis fondas ketvirtadaliu padidės, jeigu jaunuolis į privalomąją karo tarnybą atvyks savo noru. Anksčiau krašto apsaugos ministras Juozas Olekas taip pat yra minėjęs, kad be to kiekvienas šauktinis gautų 140 eurų išmoką.

Pateiktame projekte taip pat numatyta galimybė atidėti būsto paskolos mokėjimą iki privalomosios karo tarnybos pabaigos. Taip pat Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto siūlymu pritarta lengvatoms ir dėl būsto kredito palūkanų mokėjimo.

Šauktiniai galės rinktis – mokėti palūkanas pagal kreditavimo sutartį, atidėti ir jas sumokėti pasibaigus privalomajai tarnybai arba po tarnybos sudaryti naują palūkanų mokėjimo grafiką.

Svarstant spręsta dėl atskirų parlamentarų siūlymų į tarnybą šaukti ir pradžių visus 19 metų jaunuolius, o ne iš numatyto amžiaus intervalo, leisti susimokėti dėl atleidimo nuo tarnybos prievolės, atleisti nuo prievolės ne tik studijuojančius, bet ir dirbančius asmenis, tačiau jiems nepritarta.

Atsižvelgdamas į susidariusią geopolitinę padėtį kovą Seimas priėmė įstatymo pataisą ir grąžino privalomąją karo tarnybą. Jau šį rudenį planuoja į kariuomenę pakviesti 3-3,5 tūkst. šauktinių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.