90 centimetrų pločio, 113 centimetrų aukščio, 13 centimetrų storio ir apie 12 kilogramų sveriantis organinio stiklo herbas pritvirtintas virš pagrindinio įėjimo į miesto valdžios rūmus, tarp antrame aukšte esančio savivaldybės priimamojo langų.
Herbe įmontuotas LED vidinis apšvietimas, o spalvoti šio heraldinio atributo piešiniai yra sukomponuoti iš specialios plėvelės, užtikrinančios gaminio ilgaamžiškumą ir spalvų intensyvumą.
Herbą pagaminusios individualios reklamos projektavimo ir gamybos įmonės „Magency“ savininkas ir vadovas Marius Kernagis patikino, kad tokį šviečiantį ir ant išorinės pastato sienos tvirtinamą miesto heraldikos atributą gamino pirmą kartą.
„Kai kurios šalies savivaldybės pas mus buvo užsisakiusios tik vidaus patalpose – ant kabinetų durų ar sienų kabinamus miestų herbus, bet tokio, kokį pagaminome Ukmergei, dar nesu niekur matęs“, – sakė M.Kernagis.
Iki šiol Ukmergės miesto herbas buvo naudojamas savivaldybės institucijų, įstaigų bei seniūnijų herbiniuose antspauduose, mero ženkluose, dokumentų blankuose, iškabose ir savivaldybės vėliavoje, ant gaminamų suvenyrų, tarybos narių vizitinių kortelių ir blankų.
Idėja papuošti savivaldybės pastatą miesto herbu kilo naujajam rajono merui Rolandui Janickui.
„Miesto herbas turi būti matomas, o jį gerbti bei branginti privalo kiekvienas ukmergiškis.
Kad ne visi žmonės žino, koks yra mūsų miesto herbas, ne kartą susidūriau pats – išvydę ant man išduotos tarybos nario vizitinės kortelės herbą, dažnas klausdavo: „Kas čia yra?“ – kalbėjo R.Janickas.
Pasak jo, naujasis herbas kainavo 720 eurų ir tam panaudotos reprezentacijai skirtos lėšos iš rajono biudžeto.
Kadangi herbas šviečiantis, laikinai yra išjungtas iki tol savivaldybės pastatui tamsiu paros metu naudotas apšvietimas – besikeičiančios įvairių spalvų spinduliai statinį apšvietė iš viršaus.
Ukmergės miesto herbas – istorijos dalis, yra gražus ir prasmingas. Baltos spalvos herbiniame skyde yra vaizduojama žydra papėdė, šviesiai rudas mūrinis dviejų aukštų namas raudonu stogu. Namo dešinioji pusė atstatyta, o kairioji – apgriuvusi, apaugusi krūmeliais.
Ant namo puikuojasi raudona širdis, virš jos – atversta balta knyga, dengianti dalį namo stogo.
Dešiniajame knygos lape – rožės šakelė su raudonu žiedu ir žaliais lapais, o kairiajame lape – raudonas žingsniuojantis jautis.
Pirmąjį herbą Ukmergei 1792 metais patvirtino Lenkijos ir Lietuvos karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis.
Sudėtinga herbo simbolika aiškinama taip, jog atspindi tuometę politinę situaciją. Manoma, jog iš griuvėsių kylantis namas – tai per reformas pradedantis atgyti miestas, knyga – miestui suteiktos laisvės, raudonas jautis – Poniatovskių giminės simbolis, raudona rožė, galimai, susijusi su tuometinio miesto vaito Juozapo Kučevskio heraldika, o širdis – Dievo meilė, džiaugsmas gavus miesto teises.