Pabėgėliai įdarbinimo klausimais bus konsultuojami Rukloje

Laukiant pabėgėlių, Lietuvos

Rukloje galėtų dirbti bent du specialistai – jiems bus rengiami specialūs apmokymai, tai esą galėtų daryti ir su pabėgėliais dirbusių nevyriausybinių organizacijų atstovai.<br>P. Mantauto nuotr.
Rukloje galėtų dirbti bent du specialistai – jiems bus rengiami specialūs apmokymai, tai esą galėtų daryti ir su pabėgėliais dirbusių nevyriausybinių organizacijų atstovai.<br>P. Mantauto nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Sep 30, 2015, 1:37 PM, atnaujinta Oct 12, 2017, 4:53 PM

Po trečiadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) vykusio ministerijos, darbdavių, investuotojų ir LDB atstovų pasitarimo jis BNS tvirtino, jog darbo biržoje jau paruoštas pabėgėlių integracijos priemonių planas, kuris apims tiek pirmines konsultacijas, pabėgėlių registro sudarymą, tiek vėlesnes konsultacijas ieškant darbo.

„Reikia sukurti stebėsenos sistemą – duomenų banką ir panašiai. Galvojame paruošti ir personalą nuo lapkričio mėnesio, kadangi tai darbas, kuriame reikia tarpkultūrinių, bendravimo su emigrantais kompetencijų. Trijų mėnesių Ruklos buvimo etape, kol jie ten bus, pabandysime įsteigti savo „mini“ darbo biržą, pabandysime įvertinti pabėgėlių pasirengimą darbo biržai“, – pasirengimą priimti pabėgėlius pristatė V.Šlekaitis.

Anot jo, Rukloje galėtų dirbti bent du specialistai – jiems bus rengiami specialūs apmokymai, tai esą galėtų daryti ir su pabėgėliais dirbusių nevyriausybinių organizacijų atstovai. Specialistai nedirbtų Rukloje nuolat, tačiau galėtų atvykti į Pabėgėlių priėmimo centrą kelias dienas. Pirminiu etapu ketinama atskirti, kurie pabėgėliai yra kvalifikuoti – jiems bus padedama sustiprinti darbo įgūdžius ar patariama, kaip pradėti savarankišką verslą. Tuo metu likusiems asmenims bus pasiūlytos konsultacijos dėl kvalifikacijos įgijimo.

„Kiekvienam sudarysime individualius užimtumo veiksmų planus“, – sakė V.Šlekaitis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) numato, kad kiekvienam į Lietuvą atvyksiančiam pabėgėliui iš pradžių bus pasiūlyti 190 val. trukmės lietuvių kalbos kursai.

V.Šlekaičio teigimu, papildomus tikslinius kalbos kursus, kurie būtų susiję su konkrečios profesijos mokymu, pabėgėliams ketina pasiūlyti ir LDB.

Lietuva per dvejus metus įsipareigojo priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.