Žinia iš Vyriausybės: ketinimų atsisakyti sezoninio laiko nėra

Diskusija dėl sezoninio laiko

Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.<br>M.Patašiaus asociatyvi nuotr.
Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.<br>M.Patašiaus asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Oct 19, 2015, 1:26 PM, atnaujinta Oct 9, 2017, 4:58 AM

Šią savaitę Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, bus atšauktas vasaros laikas. Kaip pažymi kancleris, dabartinis vasaros laiko grafikas patvirtintas iki 2016 metų, o po to Europos Komisija skelbs naują. A.Mačiulis taip pat atkreipia dėmesį, kad prieš porą metų Europos Sąjungos lygiu buvo svarstomi siūlymai atsisakyti laikrodžių rodyklių persukimo, tačiau tam nepritarta.

„Tie siūlymai buvo teikti Europos Sąjungos lygiu, bet nebuvo priimta, jie jokios šalies nebuvo paremti, todėl lieka tas pats, vasaros-žiemos laiko keitimas toliau bus vykdomas, tik bus naujas grafikas, nes penkerių metų laikotarpis baigiasi 2016 metais“, – BNS pirmadienį sakė A.Mačiulis.

„Ta diskusija buvo kurį laiką, bet Europos lygiu nebuvo pritarta, todėl ta diskusija ir nebeaktuali“, – pridūrė kancleris, kartu patvirtinęs, jog pastaruoju metu iniciatyvų dėl sezoninio laiko atsisakymo Vyriausybė nesulaukė.

Seimas 2011 metais buvo priėmęs rezoliuciją, kuria siūlė Vyriausybei daugiau dukart per metus nebesukti laikrodžių rodyklių, o likti gyventi vasaros laiku.

Pastaraisiais metais Europos Parlamente buvo svarstytos pora peticijų dėl laiko režimo pakeitimų, bet joms nepritarta. 2007 metais Europos Komisija, rengdama ataskaitą apie sezoninio laiko poveikį įvairioms ūkio šakoms ir kitiems sektoriams, teiravosi, ar ES narės norėtų atsisakyti laiko keitimo, tačiau tokio noro nepareiškė nė viena.

Vasaros laikas atšaukiamas kasmet spalio mėnesio paskutinį sekmadienį 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Žiemos laikas galioja iki paskutinio kitų metų kovo sekmadienio.

Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

Pagal Europos Komisijos direktyvą, dabartinė laiko keitimo tvarka galioja iki 2016 metų imtinai, tuomet, jeigu ES narės nesikreips dėl tvarkos keitimo, direktyva turėtų būti pratęsta dar penkeriems metams.

2001 metų sausio 19 dieną priimta Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl vasaros laiko neturi galiojimo termino, tik Europos Komisija kas penkerius metus skelbia vasaros laiko įvedimo ir atšaukimo grafiką.

Daugelis ES šalių vasaros laiką įsivedė praėjusio amžiaus 9-ąjį dešimtmetį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.