Trys nepageidaujami Rusijos žurnalistai išvyko iš Lietuvos

Trys nepageidaujamais asmenimis

Pasieniečiai ketvirtadienio rytą patvirtino, kad likusieji trys nepageidaujamais paskelbti asmenys naktį išvyko iš Lietuvos.<br>Lrytas.lt asociatyvi nuotr.
Pasieniečiai ketvirtadienio rytą patvirtino, kad likusieji trys nepageidaujamais paskelbti asmenys naktį išvyko iš Lietuvos.<br>Lrytas.lt asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2016-03-10 14:46, atnaujinta 2017-06-02 02:52

Kaip BNS sakė Migracijos departamento direktoriaus pavaduotojas Janas Vidickas, nepageidaujamu paskelbtas asmuo arba pasislėpė, vengdamas būti supažindintas su šiuo sprendimu, arba išvyko namo per kitą valstybę.

„Gali būti, kad žmogus išvažiavo per kitą Šengeno valstybę į tėvynę. Gal per Latviją išvažiavo, gal per Lenkiją ir grįžo į Maskvą. Ten, kur buvo galima jį surasti, jo nėra“, – sakė J.Vidickas.

Toliau šio asmens greičiausiai ieškoma nebus, nes buvo patikrintos visos vietos, kur spėta, kad jis galėtų būti.

Pasieniečiai ketvirtadienio rytą patvirtino, kad likusieji trys nepageidaujamais paskelbti asmenys naktį išvyko iš Lietuvos.

„Šiąnakt apie 1 valandą trys asmenys išskrido reisu į Maskvą. Jie Vilniaus policijos migracijos valdybos buvo įpareigoti išvykti iš Lietuvos“, – BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis.

Trečiadienį į nepageidaujamų asmenų sąrašą dėl grėsmės nacionaliniam saugumui įtrauktas žurnalistas Pavlas Zarubinas ir jo filmavimo komanda.

Lietuvos sprendimą išsiųsti iš šalies grupę Rusijos žurnalistų Maskva vadina siekiu įvesti šalyje „visuotinę cenzūrą“.

„Eilinį kartą tenka konstatuoti, kad Lietuvos valdžia ir toliau tęsia veiksmus įvedant visuotinę cenzūrą ir šalinant bet kokius kitaminčius – apie tai kalba ir daugybė lietuvių politikų“, – pareiškė Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Galiu patvirtinti, kad kanalo „Rossija-1“ keturių žmonių filmavimo grupė yra išsiųsta iš šios Baltijos valstybės“, – sakė ji.

Rusijos ministerijos atstovė stebėjosi, kad dėl šio sprendimo Briuselis ir kitos tarptautinės struktūros „vėl demonstruoja visišką abejingumą“. „Tai – dar viena dvigubų standartų apraiška“, – pridūrė ji.

Lietuvos pareigūnai ir žiniasklaida teigia, kad televizijos žurnalistai sukėlė kelis incidentus Vilniuje ir Trakų rajone, apgaule mėgindami patekti į renginius, kur vyko Rusijos opozicijos atstovų ir intelektualų forumas.

Lietuvos sprendimą išsiųsti iš šalies grupę Rusijos žurnalistų Rusijos Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovė vadina siekiu įvesti šalyje „visuotinę cenzūrą“. Ji patvirtino, kad žurnalistai jau išsiųsti iš Lietuvos.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad nepageidaujamais asmenimis paskelbti žurnalistai siekė apgaule patekti į uždarą renginį ir „terorizavo“ Rusijos opozicijos veikėjų ir intelektualų forumo dalyvius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: ką rodo Lietuvoje vykstančios karinės pratybos?