L.Graužinienės klausimas P. Gražuliui: „Petrai, bijote gimdyti?“

Ketvirtadienį rytiniame Seimo posėdyje Seimo nariai kaip reikiant susikibo dėl Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo papildymo keliais punktais ir naujos sąvokos – „priekabiavimo“ įvedimo. Ilgoje diskusijoje prieštaraujantys tokiems pakeitimams akcentavo, kad atsiradus naujai sąvokai, teismus užplūs pačios absurdiškiausios bylos, nes priekabiavimu neva bus galima laikyti bet kokį elgesį.

P.Gražulis lygių galimybių įstatymo papildymą vadino marazmu.<br>R. Danisevičiaus nuotr.
P.Gražulis lygių galimybių įstatymo papildymą vadino marazmu.<br>R. Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 16, 2016, 11:04 AM, atnaujinta May 21, 2017, 3:01 PM

Seimo narė Dalia Kuodytė agitavo kolegas balsuoti už įstatymo papildymą ir pasidžiaugė, kad Seimo darbą stebi Liuksemburgo Lygybės ministerijos atstovė, bet Vilija Aleknaitė-Abramikienė sakė: „Yra įvesta sąvoka, kuri nei teisiškai, nei kitaip neapibrėžta. Sąvoka „priekabiavimas“ apima labai plačias priekabiavimo erdves. Kiekvieną sąvoką bus galima vertinti kaip priekabiavimą, pasipils daugybė skundų.“

Nuomonę „prieš“ pareiškė ir Rimantas Jonas Dagys: „Ar Liuksemburgas mums gali aiškinti apie žmogaus teises? Mes už jas kovojome ir kentėjome. Kolektyvas viduje jau nieko net padiskutuoti negalės? Turėsime daug keistų bylų ir atsiras žmonių, norinčių iš to pasipelnyti. Kiekvieną dieną Seimo nariai vienas prie kito priekabiaujame.“

„Šis įstatymas – tai dar vienas europietiškas marazmas„, – piktinosi Petras Gražulis ir pridūrė, viskas, kas susiję su diskriminacijos prevencija, įtvirtinta Konstitucijoje.

„Greitai ES reguliuos viską taip, kad vyrai turės gimdyti? Tikri vyrai turėtų balsuoti prieš“, – piktinosi jis, bet posėdžiui pirmininkaujanti Loreta Graužinienė paklausė: „Petrai, bijote gimdyti? Tikri vyrai neturi nieko bijoti.“ 

Dėl minėto įstatymo Seime balsuota nevieningai: iš 99 balsavusių „už“ pasisakė 56, „prieš“ – 4, susilaikė – 39 Seimo nariai.

Pataisyti Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą, kad į jį būtų grąžinta iki 2014 metų galiojusi nuostata, draudžianti ne tik seksualinį priekabiavimą, bet ir priekabiavimą dėl asmens lyties darbo vietoje, Vyriausybė siekė nuo praėjusių metų. Pagal pataisas, darbdavys turės imtis priemonių, kad darbuotojas nepatirtų priekabiavimo ir seksualinio priekabiavimo.

Taip pat dėl teisinio aiškumo nustatoma, kad diskriminacija dėl lyties apimtų ir moterų diskriminaciją dėl nėštumo ir motinystės (gimdymo ir vaiko žindymo). Europos Komisija pernai yra pradėjusi prieš Lietuvą pažeidimų procedūrą dėl vilkinimo vykdyti ES direktyvas. Lietuvos parlamente vis neužtekdavo balsų pataisai priimti. Pastarąjį kartą dėl projekto balsuota gegužės pradžioje, tuomet jis grąžintas tobulinti. Parlamentarai pataisai priešinosi, nors draudimas priekabiauti dėl lyties įrašytas į Lygių galimybių įstatymą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.