„Kiaulė rūkė“ siaučia toliau: V. Putinui pasiūlė atsipūsti

Vilniuje atnaujintas kandidatą į Jungtinių Valstijų prezidentus Donaldą Trumpą ir Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną vaizduojantis grafitis.

„facebook“ nuotr.
„facebook“ nuotr.
V.Putino ir D.Trumpo bučinį ant namo sienos Vilniuje nupiešė M. Bonanu.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
V.Putino ir D.Trumpo bučinį ant namo sienos Vilniuje nupiešė M. Bonanu.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2016-09-16 16:27, atnaujinta 2017-05-12 21:22

Piešinys su D.Trumpo ir V.Putino bučiniu ant amerikietiško maisto užkandinės „Keulė Rūkė“ sienos prieš kelias savaites buvo ištepliotas baltais dažais. Dabar atkurtame grafityje šie politikai ne bučiuojasi, o kartu rūko suktinę.

„Dar gražesnis, dar aktualesnis ir su dar stipresne žinute“, – atnaujintą piešinį socialiniame tinkle „Facebook“ pristato užkandinė.

Lietuvos sostinėje nutapytas piešinys primena garsųjį Berlyno sienos grafitį, kuriame pavaizduotas 1979 metų sovietų lyderio Leonido Brežnevo bučinys su Rytų Vokietijos komunistinio režimo lyderu Erichu Honeckeriu.

V.Putiną ir D.Trumpą vaizduojantis gatvės meno kūrinys susilaukė didelio tarptautinės žiniasklaidos dėmesio – apie jį rašė BBC, CNN, „Time“, „Washington Post“ ir daugelis kitų žiniasklaidos priemonių.

Požiūriai – skirtingi

Piešinio idėjos autorius ir vienas iš užkandinės savininkų Dominykas Čečkauskas BNS sakė, kad nauja piešinio versija norima paskatinti diskusiją apie marihuanos legalizavimą.

„Grafitis vaizduoja D.Trumpą, rūkantį suktinę ir pučiantį dūmus V.Putinui į burną. Mes norime Lietuvoje pradėti diskusiją kanapių dekriminalizavimą, mokslinių tyrimų leidimus ir medicininį kanapių naudojimą gydant sunkias ligas“, – teigė jis.

Anot D.Čečkausko, piešinys vis dar turi politinę potekstę, bet ji nebėra pagrindinė.

„Dimensijų čia yra daug, aš manau, kad kiekvienas gali pasirinkti, kaip tai interpretuoti, pavyzdžiui, kad siūlome Putinui šiek tiek atsipūsti, bet pagrindinė žinutė yra (...) apie tą kryptį, kurią pasirinko Lietuva reglamentuodama kanapes“, – aiškino jis.

Tuo metu psichiatras, visuomeninės Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas Aurelijus Veryga įsitikinęs, jog toks priešinys reklamuoja narkotikus ir nėra tinkama forma diskusijai kelti.

„Diskusijas galime apie daug ką daryti. Jei apie pedofiliją kelsime diskusijas, tai ką mes tada darysime – vaizduosime suaugusiojo ir vaiko lytinį aktą? Negalima Lietuvoje reklamuoti narkotinių medžiagų, o tai, be abejo, yra reklama. Diskusijas reikia kelti ten, kur reikia, bet ne reklamuoti paties to reiškinio“, – BNS sakė A.Veryga. Jis taip pat yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus.

R.Šimašius: „Laikas pradėti kalbėti apie kanapes“

Vilniaus meras Remigijus Šimašius penktadienio pavakarę socialiniame tinkle „Facebook“ taip pat išdėjo savo nuomonę apie medicinines kanapes.

„Tragiška nelaimė žmogui, šeimai ir Lietuvai yra įvairios priklausomybės. Alkoholis, narkotikai, lošimai. Ir šias problemas privalome spręsti. Turime atjausti ir ligonius, sunkiai, nepagydomai sergančius, kuriems tai palengvina kančias.

Ilgesnė medicininių kanapių istorija tokia. Prieš keliolika metų Izraelyje vietiniai mokslininkai pradėjo daryti studijas gydydami PTSD (Post Traumatic Stress Disorder) kanapėmis. Tyrimai buvo atliekami daugiausia senelių namuose – tarp Holokaustą išgyvenusių vyresnių žmonių šis sutrikimas dažnas. Dalis šių senolių sirgo diabetu ir/ar vėžiu. Daliai pacientų po šio gydymo pradėjo kristi cukraus kiekis kraujyje ar nykti augliai. Tokie rezultatai suintrigavo medicinos ir mokslo pasaulį.

Tada sekė tyrimai, gydant vaistams atsparius epilepsijos pacientus. Ir dar visa eilė kitų medicininių studijų, parodžiusių teigiamus rezultatus. Šiandien situacija yra tokia: JAV šis augalas ligų gydymui pasitelkiamas jau daugiau nei pusėje valstijų. Nuo 2017 m. sausio 1 d. gydymas kanapėmis bus leidžiamas ir Vokietijoje.

Epilepsija Lietuvoje serga 5 žmonės iš 1000, 90 000 serga vėžiu ir šis skaičius, deja, nuolat auga. Kol kas nieko neteigiu. Tačiau, manau, kad atėjo laikas pradėti kalbėti apie kanapes, diskutuoti su specialistais apie jų panaudojimą medicinoje ir moksliniais tikslais.

O jei dėl gražios sienos ir ne tokios gražios tarptautinės politikos – tai man vienodai neramu ir tas bučinys, ir bendrai traukiamas dūmas...“, – skelbė sostinės meras.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.