Šiemet bus pradėta statyti tvora pasienyje su Karaliaučiumi

Šių metų biudžete numatyta

Lietuvos ir Karaliaučiaus srities siena prie Nemuno.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Lietuvos ir Karaliaučiaus srities siena prie Nemuno.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 14, 2017, 8:41 AM, atnaujinta Apr 12, 2017, 5:31 AM

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, iki šiol sausumoje valstybės sieną žymėjo tik specialūs ženklai ir 13 metrų pločio kontrolės juosta, kuria driekiasi pėdsakų juosta, patrulinis takas.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigė, kad šiemet iš valstybės biudžeto pirmą kartą per visus nepriklausomybės metus skiriama apie 3,6 mln. eurų fizinei sienai su Karaliaučiaus sritimi pastatyti: „Šių lėšų turėtų užtekti tvorai įrengti. Šalia tvoros bus sumontuota ir moderni valstybės sienos stebėjimo sistema, jai lėšų bus ieškoma kitais metais“.

Anot ministro, tai nebus kinų siena, o tik sustiprinta tvora, kuri leis užtikrinti, kad kontrabandininkai, nelegalai negalėtų patekti į mūsų šalį.

Planuojama netrukus skelbti viešųjų pirkimų konkursus, o pati tvora bus pradėta tverti atšilus orams.

Tvora bus pastatyta maždaug 135 kilometrų ruože nuo Vištyčio apylinkių, kur susikerta trijų šalių – Lenkijos, Lietuvos ir Rusijos – valstybės sienos, iki Nemuno.

Bendradarbiavimui – per 17 mln. eurų

Metų viduryje planuojama skelbti konkursą, kuriame Lietuvos ir Karaliaučiaus pasienio regionai galės gauti paramą bendradarbiavimo projektams.

Kaip BNS nurodė Vidaus reikalų ministerija, programos įgyvendinimui numatyta skirti daugiau kaip 17 mln. eurų ES paramos lėšų. Taip pat papildomai programos biudžete numatyta 8,5 mln. eurų Rusijos Federacijos lėšų, skirtų projektų įgyvendinimui Karaliaučiuje.

Programa numato finansuoti iki 90 proc. tinkamų projektų išlaidų.

„Programos prioritetas teikiamas istorinio ir gamtos paveldo pritaikymo ir atnaujinimo, kultūrinių ryšių skatinimo ir turizmo plėtros projektams. Taip pat remiami socialinės įtraukties ir pasienio regionų bendradarbiavimo plėtros, gerinant sveikatos, socialines ir švietimo paslaugas bei skatinant bendruomenių iniciatyvas, projektai. Finansuojami bus ir projektai, kurie skatins bendradarbiauti vietos valdžios institucijas, stiprins vietos bendruomenes, užtikrins efektyvų sienų kirtimą“, – teigia ministerija.

Europos Komisija pernai gruodį patvirtino dokumentus, pagal kuriuos bus įgyvendinama 2014–2020 metų Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa. Pagal programą numatyta skatinti ir plėsti bendradarbiavimą per sieną tarp Lietuvos ir Rusijos pasienio regionų tęsiant anksčiau pradėtą bendradarbiavimą pagal panašias Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos pasienio regionams skirtas programas.

„Projektų paraiškas galės teikti nevyriausybinės ir ne pelno siekiančios organizacijos (asociacijos, bendruomenės, ir pan.) bei nacionalinės, regioninės ir vietos valdžios institucijos. Taip pat švietimo, mokymo institucijos (universitetai ir pan.) bei kitos viešosios organizacijos, kurių vykdoma veikla atitinka programos prioritetus ir tikslus“, – nurodė ministerija.

Lietuvos sausumos sienos su Karaliaučiaus sritimi ilgis yra 255 kilometrai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.