Įspėta Aušra Maldeikienė nerimsta: „Taip, aš negerbiu daugelio Seimo narių“

Seimo etikos sargų įspėjimo pagarbiau kalbėti apie kolegas sulaukusi parlamentarė ekonomistė Aušra Maldeikienė neketina prikąsti liežuvio: „Taip, aš negerbiu daugelio Seimo narių. Tai sakiau ir sakysiu.“

Žodžio kišenėje neieškanti A.Maldeikienė negaili pylos kolegoms.<br>T.Bauro nuotr.
Žodžio kišenėje neieškanti A.Maldeikienė negaili pylos kolegoms.<br>T.Bauro nuotr.
Žodžio kišenėje neieškanti A.Maldeikienė negaili pylos kolegoms.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Žodžio kišenėje neieškanti A.Maldeikienė negaili pylos kolegoms.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Žodžio kišenėje neieškanti A.Maldeikienė negaili pylos kolegoms.<br>T.Bauro nuotr.
Žodžio kišenėje neieškanti A.Maldeikienė negaili pylos kolegoms.<br>T.Bauro nuotr.
Bet apie nusiskundimus dėl jos elgesio išgirdusi A.Maldeikienė atkirto neketinanti niekam pataikauti: „Seimas – ne viešnamis, kur reikia patikti visiems klientams.<br>T.Bauro nuotr.
Bet apie nusiskundimus dėl jos elgesio išgirdusi A.Maldeikienė atkirto neketinanti niekam pataikauti: „Seimas – ne viešnamis, kur reikia patikti visiems klientams.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Feb 20, 2017, 5:15 AM, atnaujinta Apr 9, 2017, 6:34 PM

Etikos ir procedūrų komisija praėjusią savaitę svarstė, kaip reaguoti į rinkėjų skundus dėl 58 metų A.Maldeikienės kalbų ir išvaizdos.

Komisija nusprendė nekreipti dėmesio į nusiskundimus dėl parlamentarės išvaizdos, bet nutarė ją įspėti atsargiau rinkti žodžius kalbant tiek apie savo kolegas Seime, tiek apie kitus.

Skundas – net iš Lenkijos

„Lietuviškas televizijos laidas Lenkijoje matantys žmonės piktinosi, kad Seimo narė nepagarbiai atsiliepia apie jau buvusią kolegę Gretą Kildišienę“, – pranešė etikos sargams vadovaujanti Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos atstovė Rita Tamašunienė.

Be to, Seimo komisija sulaukė 70-mete bobute iš Viduklės prisistačiusios moters skundo, kuriame A.Maldeikienei priekaištaujama dėl nesaikingo tyčiojimosi iš agronomo specialybę turinčių Seimo narių: „Žodis „agronomas“ jos kalboje yra tapęs keiksmažodžiu.“

Anot moters, Seimo pirmininko profesoriaus Viktoro Pranckiečio išvestos obelų veislės ir jo užauginti obuoliai yra stebuklas: „O ką užaugino, pagamino, sukūrė, paruošė A.Maldeikienė?“

Viduklės gyventojai taip pat užkliuvo parlamentarės elgesys ir net išvaizda: „A.Maldeikienė nemoka studijoje mandagiai sėdėti prie stalo, nemoka logiškai ir sklandžiai reikšti minčių. Kalbėdama ji žemina provincijos gyventojus. A.Maldeikienė yra išrinkta sostinės gyventojų ir tegul jais rūpinasi. Tegul nemaišo sviesto su mėšlu, nes nežino, kaip ir kokia kaina šis produktas pagaminamas.“

Skunde vidukliškė, be kita ko, pareiškė, kad mokesčių mokėtojai televizijoje nenori matyti kaimo bobų, o šitaip apsirengusią A.Maldeikienę ji galėtų priimti nebent ravėti daržo.

Pataikauti nenusiteikusi

Bet apie nusiskundimus dėl jos elgesio išgirdusi A.Maldeikienė atkirto neketinanti niekam pataikauti: „Seimas – ne viešnamis, kur reikia patikti visiems klientams.

Be to, statistika rodo, kad yra daugiau tokių, kuriems A.Maldeikienė labiau patinka, nei nepatinka.“

Seimo narė įsitikinusi, kad politikas niekada negali įtikti visiems, o kalbos apie darną politikoje yra kliedesiai.

„Aš esu politikoje tam, kad išryškinčiau interesus. Negaliu vienu metu atstovauti mergai, kuri nieko nesupranta ir kurios pagrindinis gyvenimo tikslas apsirengti garsaus dizainerio paltuku, ir tiems jauniems žmonėms, kurie dirba, daug metų mokosi, rašo daktaro disertacijas, bet jiems Lietuvoje nelieka vietos, nes jas užgrobia tokios tariamos gražuolės kaip G.Kildišienė arba kokių nors įtakingų socialdemokratų sūneliai.

Dėl tokių daugiau nei keistų gražuolių gretučių jaunimas yra priverstas emigruoti iš šalies. Sakiau ir sakysiu, kad tai yra patyčios iš mūsų tėvynės“, – kalbėjo A.Maldeikienė.

Pričiupo R.Karbauskį meluojant

G.Kildišienę ir jo globėją „valstiečių“ lyderį Ramūną Karbauskį pastaruoju metu aršiai kritikavusios Mišriai Seimo narių grupei priklausančios A.Maldeikienės etikos sargų įspėjimai negąsdina.

„Net jeigu man būtų grasinama apkalta, nepakeisiu savo nuomonės. Taip, aš iš tiesų negerbiu daugelio Seimo narių. Man sunku gerbti žmogų, kuris, neturėdamas jokios kompetencijos, ateina į Seimą. Aš negaliu gerbti R.Karbauskio, kai jis atsiveda į Seimą žmogų, kuris akivaizdžiai stokoja kompetencijos“, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo politikė.

Anot parlamentarės, jokia komisija neuždraus aiškiai ir rišliai pasakyti, kurie Seimo nariai vagia arba meluoja: „R.Karbauskis jau yra sugautas bent keturis kartus meluojantis. Jis turi atsistatydinti.

Kaip galima gerbti žmogų, kuris net nemoka užpildyti deklaracijos. Tada labai kvaila ir naivu tikėtis, kaip toks žmogus gali sugebėti sutvarkyti visiškai suveltą šalies mokesčių sistemą.“

A.Maldeikienė teigė pričiupusi R.Karbauskį meluojantį, kai jis bandė pateisinti jo valdomo Agrokoncerno ir G.Kildišienės motinos sandorį dėl automobilio nuomos.

„Valstiečių“ vedlys aiškino, kad panašių išperkamosios nuomos sandorių bendrovė sudaro šimtus ar net tūkstančius, bet Lietuvos bankas Seimo narei nurodė, kad šis sandoris vis dėlto buvo išskirtinis.

Įgėlė ir V.Pranckiečiui

A.Maldeikienė taip pat pareiškė neketinanti abejingai klausytis ir, jos manymu, dažnų Seimo pirmininko V.Pranckiečio nusikalbėjimų.

„Man akivaizdu, kad jis nesuvokia, kas yra politika, ir atrodo panašiai kaip A.Maldeikienė, mokanti žmones genėti kriaušes, nors apie tai neturi jokio supratimo“, – rėžė politikė.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.