Ministrė: kol kas neturėtų būti sprendžiama dėl LEU ir VDU jungimosi

Galutinai dėl universitetų pertvarkos spręs Seimas.

J.Petrauskienė mano, kad LEU ir VDU jungtuvės šiuo metu neturėtų vykti.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
J.Petrauskienė mano, kad LEU ir VDU jungtuvės šiuo metu neturėtų vykti.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 27, 2017, 6:41 PM, atnaujinta Apr 7, 2017, 2:00 AM

Nepaisant to, VDU ir LEU universitetų jungimosi klausimas svarstomas parlamente – antradienį Seimo Švietimo ir mokslo komitetas numato spręsti, ar teikti Seimui nutarimą „Dėl pritarimo Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos edukologijos universiteto reorganizavimo sujungimo būdu“.

„Manyčiau, kad šiame etape tikrai derėtų susilaikyti nuo konkretaus vertinimo, nes yra svarbu, kokia yra užtikrinama kokybė, ar ta jungtis kuria papildomą kokybę ir kaip tą papildomą kokybę kuria. Šiandien yra pateiktas VDU ir LEU jungimosi projektas, kuris apima klasikinio universiteto kūrimą tarp dviejų miestų, mes tokį siūlymą nagrinėjame. Aš nemanau, kad reikėtų priimti vieną sprendimą anksčiau negu visus kitus“, – pirmadienį BNS sakė J.Petrauskienė.

Taip ji kalbėjo po minėtos premjero sudarytos darbo grupės, kuriai pati vadovauja, posėdžio.

„Mes tą aptarėme ir galiu pakartoti dar kartą mūsų poziciją – manome, kad tikslinga rengti bendrą mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarkos planą“, – sakė ministrė.

Darbo grupė, kuri rengia valstybinių aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo planą, anksčiau sutarė, kad Lietuvoje galėtų likti trijų tipų universitetinės aukštosios mokyklos: klasikinis plačios aprėpties universitetas, technologijos universitetas ir specializuota akademija. Pastarieji du tipai gali būti plačios aprėpties universiteto dalimi.

Vilniuje ir Kaune siūloma telkti po vieną klasikinį universitetą. Taip pat jau sutarta, kad tos pačios krypties studijos viename mieste neturėtų būti dubliuojamos.

Be to, darbo grupė yra nutarusi, kad Vilniaus universitetų filialai Kaune ir Kauno universitetų filialai Vilniuje nėra tikslingi, tačiau didžiųjų universitetų filialai galėtų veikti mažesniuose miestuose, jei juose būtų pakankamas aukštąjį išsilavinimą turinčių specialistų poreikis.

Pasiūlymus dėl valstybinių aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo darbo grupei pavesta parengti iki balandžio pabaigos. Darbo grupė nagrinėja daugiau kaip keturias dešimtis suinteresuotų institucijų pasiūlymų dėl pertvarkos, tačiau žadama, kad nė vienas iš universitetų pasiūlytų planų nebus imamas kaip pagrindas.

Galutinai dėl universitetų pertvarkos spręs Seimas.

Sausį premjeras Saulius Skvernelis, su švietimo ir mokslo ministre J.Petrauskiene pristatęs planuojamą aukštojo mokslo tinklo pertvarką, sakė, kad Lietuvoje galėtų likti iki penkių universitetų, nors pabrėžė, kad tai nėra galutinis skaičius.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 14 valstybinių universitetų bei kelios dešimtys kolegijų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.