Seime bus aptarta, ką Stambulo konvencijos ratifikavimas reikštų Lietuvai

 Seime penktadienį bus aptarta, ką Europos Tarybos Stambulo konvencijos ratifikavimas reikštų Lietuvai.

Konferencijoje žadėjo dalyvauti ir Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė V.Blinkevičiūtė.<br>T.Bauro nuotr.
Konferencijoje žadėjo dalyvauti ir Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė V.Blinkevičiūtė.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 16, 2017, 7:31 AM

Seimo Žmogaus teisių komitetas rengia tarptautinę konferenciją „Stambulo konvencijos ratifikavimas – kas pasikeistų?“, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Planuojama, kad renginyje dalyvaus Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, socialinių reikalų ir darbo ministras Linas Kukuraitis, tarptautiniai ekspertai, taip pat skirtingas nuomones konvencijos atžvilgiu turinčių turinčių organizacijų atstovai.

Konvencijos šalininkai ragina Seimą ratifikuoti dokumentą teigdami, kad tai yra išsamiausia tarptautinė sutartis dėl kovos su smurtu šeimoje bei prieš moteris, kritikams nepriimtinas konvencijoje minimas lyties kaip socialinio konstrukto apibrėžimas bei įpareigojimas mokyti apie nestereotipinius lyčių vaidmenis.

Konvencijoje teigiama, kad dokumento nuostatas „šalys įgyvendina nediskriminuodamos asmens dėl biologinės lyties, socialinės lyties, rasės, odos spalvos, kalbos, religijos, politinių ar kitokių pažiūrų“ ir t.t.

Lietuvos vyskupai bei kai kurios nevyriausybinės organizacijos teigia, kad konvencijos požiūris į lytį nesutampa su žmogaus biologine prigimtimi.

Lietuvą ratifikuoti vadinamąją Stambulo konvenciją balandį paragino Vilniuje viešėjęs Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras Nilas Muizniekas, sakydamas, kad šaliai būtų vertingi konvencijos įgyvendinimą prižiūrinčių ekspertų patarimai ir geroji kitų šalių praktika, kaip pažaboti smurtą artimoje aplinkoje.

Lietuvos užsienio reikalų ministras L.Linkevičius Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo pasirašė 2013 metais, tačiau Seimas jos iki šiol neratifikavo.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.