Lietuviai kilo į kovą feisbuke: „Kremliau, mūsų istorijos neperrašysi“

Lietuviai socialiniame tinkle „Facebook“ šeštadienį kilo į kovą su Rusijos Užsienio reikalų ministerija. Iniciatyvos ėmėsi žurnalistas Andrius Tapinas, kuris savo paskyroje pakvietė lietuvius nueiti į Rusijos URM socialinio tinklo „Facebook“ puslapį ir po šia žinute apie Baltijos šalių partizanus palikti užrašą „Kremliau, mūsų istorijos neperrašysi“: „#Кремльнашуисториюнеперепишешь“.  

 Facebook nuotr.
 Facebook nuotr.
LRT, televizijos 60 metų, šešesdešimtmetis, operos ir baleto rūmuose, Andrius Tapinas<br>J.Stacevičiaus nuotr.
LRT, televizijos 60 metų, šešesdešimtmetis, operos ir baleto rūmuose, Andrius Tapinas<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jul 16, 2017, 8:52 AM, atnaujinta Jul 16, 2017, 4:39 PM

Lietuviai šią grotažymę rašo po didžiulį skandalą sukėlusiu Rusijos Užsienio reikalų ministerijos (URM) pareiškimu, kuriame Baltijos šalių partizanai vaizduojami kaip nusikaltėliai, nuo kurių rankų nukentėjo tūkstančiai.

„Kol ateis pirmadienis ir sureaguos mūsų institucijos. Jeigu jau Rusijos URM savo oficialiame puslapyje gali pilti purvą ant mūsų, tai ir mes galime atsakyti“, - savo „Facebook“ paskyroje ragino A.Tapinas.

Į šią iniciatyvą sekmadienį suskubu sureaguoti ir užsienio reikalų minsitras Linas Linkevičius.

„Istorijos interpretacijos - irgi vienas iš Rusijos propagandos būdų, tas vyksta nuolat, ir tas paūmėjimas jaučiamas iš Rusijos pusės. Aišku, reikia reaguoti į tokius dalykus, tuo labiau, kad mes turime ką pasakyti (....) Visa tai yra nuolat vykstantis procesas, į kurį labai gerai, kad reaguoja ne tik institucijos, bet ir piliečiai, ir tos piliečių iniciatyvos yra labai svarbios - gal net žymiai svarbesnės nei kažką lieptų daryti ar organizuoti valdžia“, - BNS sekmadienį sakė L. Linkevičius.

Dezinformuojančios Rusijos žinutės pasirodė po to, kai NATO praėjusią savaitę paskelbė vaizdo įrašą apie Baltijos šalių partizanus – „miško brolius“, kurie priešinosi Sovietų Sąjungos valdžiai.

„Tai gali būti ir atsakas į tai, ir pretekstas, ir noras eilinį kartą sukompromituoti NATO pastangas stiprinti jų buvimą regione. Nepamirškime, kad NATO sustiprino pajėgas, vyksta pratybos, ginkluotė naudojama tose pratybose, tai sukompromituoti šitą procesą reikėtų visai būdais, norint tą daryti - tai čia vienas iš būdų taip pat - susieti, kad štai NATO yra tokia organizcija, kuri remia fašistus, kaip jie čia bando pasakyti - tai, švelniai tariant, stipriai neatitinka tikrovės, bet tą išnaudoti galima ir taip aiškinti, be abejo“, - kalbėjo L.Linkevičius.

Užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad ministerija taip pat reaguoja į pastarąją Rusijos propagandą.

„Jau nuo praėjusio ketvirtadienio šiame informaciniame lauke esame, ir mūsų žmonės aktyvūs taip pat su savo infografikais ir panašia informacija. Matysime, kaip tai įsisiūbuos, jau kelias dienas reaguojame į tą padidėjusiį dezinformacijos pliūpsnį, o kaip bus vėliau, matysime“, - sakė L.Linkevičius.

„Rezistencija yra irgi mūsų valstybingumo tąsa, galbūt tam tikras simbolis, taip kad mes irgi turime ką pasakyt, ir tie keli šimtai tūkstančių ištremtų į Sibirą žmonių - tai praktiškai su kiekviena šeima susijęs procesas, tas pats ir Latvijoje ir Estijoje, sulaužyti likimai. Šito niekaip neištrinsi iš istorijos. Galima mėginti ją perrašineti, kaip daro Rusija labai nuosekliai ir nuolatos“, - kalbėjo URM vadovas.

Jis priminė, kad Rusija kasmet pateikia rezoliuciją Jungtinėse Tautose, nukreiptą prieš neonacius, smerkiančią fašizmą, joje mėginama menkinti Lietuvos laisvės kovą, kompromituoti ir savaip interpretuoti istoriją.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: R. Žemaitaitis sulaužė priesaiką – ar gali kandidatuoti?