Lietuvis apie nelegalias pramogas Maltoje: „Narkotikai čia jus susiras patys“

Lietuviai Maltą pamėgo ne tik kaip saulėtų atostogų vietą, bet ir vis dažniau ši Viduržemio jūroje netoli Šiaurės Afrikos krantų esanti sala tampa jų namais. Tautiečius čia vilioja puikus klimatas, galimybė su vietiniais bendrauti angliškai bei stipri Maltos ekonomika, vietinių žmonių draugiškumas. 

Malta – pramogų mėgėjų atostogų rojus.<br> I.Vainalavičiūtės nuotr.
Malta – pramogų mėgėjų atostogų rojus.<br> I.Vainalavičiūtės nuotr.
Malta – pramogų mėgėjų atostogų rojus.<br> I.Vainalavičiūtės nuotr.
Malta – pramogų mėgėjų atostogų rojus.<br> I.Vainalavičiūtės nuotr.
Malta – pramogų mėgėjų atostogų rojus.<br> I.Vainalavičiūtės nuotr.
Malta – pramogų mėgėjų atostogų rojus.<br> I.Vainalavičiūtės nuotr.
Malta – pramogų mėgėjų atostogų rojus.<br> I.Vainalavičiūtės nuotr.
Malta – pramogų mėgėjų atostogų rojus.<br> I.Vainalavičiūtės nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Sep 12, 2017, 10:49 PM

Žavi maltiečių paprastumas

Apie gyvenimą Maltoje, vietinių būdą bei ne visai legalias pramogas naujienų portalui lrytas.lt papasakojo jau daugiau nei dvejus metus čia gyvenantis lietuvis Vykintas (tikrieji pašnekovo vardas ir pavardė redakcijai žinomi – Aut. past.). 

„Pirmą kartą į Maltą atvykau atostogų, o paskui taip viskas susiklostė, kad nusprendžiau atvykti čia pagyventi. Man patinka čia gyvenantys žmonės ir jų gyvenimo būdas – maltiečiai moka tiesiog būti, vertina tai, ką turi šią akimirką. Turėtume iš maltiečių pasimokyti draugiškumo ir ramesnio požiūrio į gyvenimo negandas“, – kalbėjo jis. Pašnekovas atviravo, kad būna mažų kasdienių smulkmenų, kurios kartais sugadina nuotaiką gyvenant kitoje šalyje, kaip kad gatvėje besimėtančios šiukšlės, bet esmingai vaizdo tai nekeičia. 

Anot pašnekovo, maltiečiai – religingi žmonės, čia ir jaunimas aktyviau dalyvauja religiniame bendruomenės gyvenime. 

„Vienas mano nemėgstamiausių dalykų čia – žiemos. Jeigu reikėtų rinktis tarp lietuviškos ir maltietiškos žiemos, nedvejodamas pasirinkčiau lietuvišką. Žiemą čia būna labai drėgna, vėjuota. Maltiečių būstai prastai pritaikyti orų permainoms – kiauri langai, nėra šildytuvių voniose ir apskritai šildymo klausimas labai savotiškai sprendžiamas“, – šyptelėjo jis.

Paprašytas apibūdinti maltiečius pašnekovas sakė: „Tai labai paprasti žmonės. Ilgiau juos pastebėjus nesunku įsitikinti, kad tai nėra mums pažįstami europiečiai, maltiečiai daug savo kultūros ir kasdienio gyvenimo elementų yra perėmę iš Rytų šalių. Paprastesnį, nekvalifikuotą darbą dirbantys žmonės, regis, labiau prijaučia arabų kultūrai, vidurinė klasė linkusi save laikyti vakariečiais“, – kalbėjo jis ir pridūrė, kad, lyginant su lietuviais, vietiniai gyventojai gali pasirodyti ne patys didžiausi darbštuoliai.

„Eilinis lietuvis nuolat ką nors planuoja, pasiruošęs reaguoti į besikeičiančias aplinkybes, nenori trypčioti vietoje, o čia vietiniai žmonės vertina buvimą čia ir dabar, – sakė Vykintas ir pridūrė: – Neseniai mane aplankė draugas iš Lietuvos ir jam čia nepatiko, nes žmonės jam pasirodė pernelyg laisvi, atsipalaidavę, jis jautėsi labai susikaustęs. Lietuvius gal šiek tiek trikdo lengvai į kontaktą einantys pietiečiai.“

Nauja emigracijos kryptis

Apie tai, kodėl lietuviams Malta tampa vis patrauklesne emigracijos kryptimi, pašnekovas kalbėjo: „Čia dažniau vyksta lietuvės merginos, jos sugeba geriau prisitaikyti, vyrams gal truputį sunkiau. Vis dažniau į Maltą lietuviai pasiryžta kraustytis su šeimomis, kuriems pritapimas nėra itin svarbus, nes gyvena savo gyvenimą, sprendžia savo kasdienes problemas.“

Anot jo, iš tiesų sala labai maža ir žiūrint į darbo rinką akivaizdu, kad čia nėra didelių karjeros galimybių. „Galimybių įsidarbinti tikrai daug, bet jei kalbame apie kilimą karjeros laiptais, tai itin didelių galimybių nėra. Ir daug jaunų žmonių, planuojančių savo gyvenimą čia, tai suvokia. Malta yra puiki vieta pradėti savo darbinę karjerą, bet reikia pagalvoti apie perspektyvas“, – sakė Vykintas.

Į klausimą, ką patartų tiems, kurie dar tik galvoja apie galimybę vykti į Maltą užsidirbti, o kartu ir paatostogauti, pašnekovas juokavo, kad vykstant į šią salą reikėtų apsispręsti, ar vykstama plušėti ar tingėti. „Jei žmogus nori tik praleisti vasarą ir dirbdamas pasidengti savo pragyvenimo išlaidas – viskas gerai. Maltiečiai pratę prie turistų ir nereikia stengtis jiems įtikti, viskas vyksta atvirkščiai – jie stengiasi įtikti tau. Atvirai kalbant – tai didelis privalumas, bet jei kalbėsime apie žmonių santykius darbe – jie kitokie... Šiuo metu maltiečiai įsivaizduoja, kad Malta yra pasaulio centras, jie dideli nacionalistai.“

Nelegalios pramogos 

Kad šis atostogų rojus siūlo gausybę įvairių pramogų, o kai kurios net ir nelegalios, pašnekovas pasakojo be užuolankų: čia yra visko – kiaurą parą veikiančių barų, pigaus alkoholio ir net narkotikų. Pastarųjų rasti, anot pašnekovo, pasirodo, visai nesunku:  „Jei esate žmogus, kuris domisi naktiniu gyvenimu, aktyviai lankosi naktiniuose klubuose, tai narkotikai susiras jus patys, nieko ieškoti nereikės. Tikėtina, kad kurioje nors iš pasilinksminimo vietų prieis prie jūsų žmogus ir jų pasiūlys. Dažniausiai tai daro vaikinai, atvykę iš Libijos.“

Paklaustas, kaip pardavėjai elgiasi ieškodami potencialių klientų, Vykintas pasakojo, kad jie tiesiog prieina ir užkalbina „Prie reikalo einama iš karto ir klausiama tiesiai šviesiai „ar tau reikia?“ Kartais per vakarą tokių pardavėjų prieina ne vienas, o net keli.“

Tiesa, anot pašnekovo, tokio uždarbiavimo vietiniai maltiečiai vengia: „Vietiniai čia gyvena su šeimomis ir jų gyvenimas iš esmės yra patogus ir lengvas, tad jiems to nereikia. Atvykėliams iš Libijos susirasti legalų darbą beveik neįmanoma, o pragyventi reikia, tad jie renkasi tokį būdą uždarbiauti.

Prekyba kvaišalais vyksta net ir nepaisant to, kad prie kiekvieno klubo stovi apsaugos darbuotojai: „Ir jie taip pat prekiauja narkotikais. Tiesa, tokie pardavėjai patys nesiūlo, reikia prie jų prieiti ir pačiam paprašyti, bet dažniausiai beveik visi turi. Vis dėlto, kiek teko girdėti, Maltoje, lyginant su kitomis turistinėmis salomis, narkotikai nėra labai populiarūs, mat už juos gresia didelės baudos, be to – jie labai brangūs ir prastos kokybės.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.